کد خبر: ۳۱۵۵۹
۰۷ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۱۰
0
قيمت جديد در تاکسي‌ها نصب مي شود، در آژانس‌ها به مسافر قبض مي‌دهند و براي وانت بارها نيز سامانه اي طراحي شده است.
رييس ستاد مديريت حمل و نقل و مديريت مصرف سوخت كشور گفت: در 9 روز نخست اجراي قانون هدفمند کردن يارانه‌ها مصرف گازوئيل در بخش حمل و نقل حدود 20 درصد و مصرف بنزين نيز حدود 11 درصد کاهش يافته است.

به گزارش ايسنا، محمد رويانيان با اشاره به اينکه با اجراي 102 برنامه از امسال تا سال 93، حمل و نقل کشور متحول مي شود، افزود: اين ستاد کاهش 30 درصدي مصرف گازوئيل را پيش بيني کرده است.

وي به ضرورت بهينه‌سازي مصرف در بخش حمل و نقل اشاره کرد و گفت: روزانه بيش از 54 ميليون ليتر گازوئيل و 62 ميليون ليتر بنزين در بخش حمل ونقل مصرف مي‌شد.

رويانيان افزود: اگر سهميه‌بندي بنزين اعمال نمي شد اکنون بايد بيش از 105 ميليون ليتر در روز بنزين مصرف مي‌کرديم.

وي گفت: روزي که بنزين سهميه‌بندي شد 75 ميليون ليتر مصرف داشتيم و از آن روز تا کنون بيش از شش ميليون خودرو و موتورسيکلت اضافه شده اما مصرف کاهش يافته است.

رويانيان مشارکت و انسجام ملي 5/1 ميليون راننده در اين طرح را قابل تقدير دانست و گفت: هيچ خللي در چرخه حمل و نقل شهري وجود ندارد.

وي با اشاره به اينکه در بخش درون شهري قيمت بليت مترو و اتوبوس افزايش نمي‌يابد افزود: همکاري شهرداري‌هاي کشور در اين زمينه بسيار عالي بوده است.

رويانيان گفت: در ماه اول اجراي قانون هدفمند کردن يارانه ها به علت ادامه حمايت دولت توجيهي براي افزايش کرايه تاکسي و آژانس نبوده است.

 افزايش نرخ تاکسي و آژانس‌ها حداکثر تا 15 دي اعلام مي شود

رييس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور افزود: ميزان افزايش کرايه تاکسي ها و آژانس‌ها محاسبه شده و درصد افزايش آن براساس کلانشهرها، غيرکلانشهرها و تهران به فرمانداران ابلاغ شده است.

رويانيان با اشاره به اينکه افزايش نرخ تاکسي و آژانس بزودي و حداکثر تا 15 دي اعلام مي‌شود، افزود: افزايش کرايه تاکسي در کلانشهرها و تهران حداکثر 15 درصد و در برخي شهرها 10 تا 20 درصد است.

رييس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور با بيان اينکه به مديران آژانس‌ها ابلاغ شده است که پورسانت و حق کميسيون دريافتي از راننده‌ها را پنج درصد کاهش دهند، خاطرنشان کرد: ساختار جديدي براي آژانس‌هاي کشور طراحي شده است و همه آژانس ها مديريت مي شوند.

رويانيان گفت: قيمت جديد در تاکسي‌ها نصب مي شود، در آژانس‌ها به مسافر قبض مي‌دهند و براي وانت بارها نيز سامانه اي طراحي شده است.

وي با اشاره به اينکه قيمت در بخش اتوبوسراني و ميني بوسراني برون شهري تاکنون تغيير نکرده است افزود: براساس کلاس بندي از 10 دي ميزان واقعي عملکرد ناوگان برون شهري مشخص و سهميه نيز براين اساس تامين مي شود.

رييس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور با اشاره به اينکه لاستيک و روغن ارزانتر از گذشته به رانندگان حمل و نقل عمومي برون شهري تحويل داده مي شود، افزود: کرايه حمل کالا مسير به مسير مشخص شده است و متوسط افزايش در بخش مسافري 15 درصد خواهد بود.

وي تاکيد کرد: تاثير افزايش قيمت حمل و نقل بر روي قيمت تمام شده کالاها قابل توجه نيست.

شناسايي و بيمه 900 هزار راننده و خانواده آنها تا پايان سال

رويانيان با قدرداني از رانندگان شبکه حمل و نقل کشور افزود: اتحاديه ،اصناف ، تعاوني ها و شرکت هاي حمل و نقل تعامل بسيار خوبي در اين زمينه داشته اند که از آنها تقدير مي کنيم.

رييس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور گفت:شرکت محوري کردن حمل و نقل در کشور در دولت تصويب شد و درگاه ملي بار به گونه‌اي ايجاد مي شود که يک بار خالي و سرگرداني‌ها حذف شود و ميزان پيمايش تا سه برابر افزايش يابد.

وي با اشاره به اينکه رانندگان و خانواده آنها نيز تحت حمايت بيمه اي قرار مي گيرند، تصريح کرد:900 هزار راننده شناسايي شده اند و پرداخت 50 درصد بيمه آنها از سوي دولت حداکثر تا سه ماه آينده صورت مي گيرد.

رويانيان گفت: تعزيرات حکومتي و همه سازمانهاي مربوط بر عملکرد ناوگان حمل و نقل عمومي نظارت خواهند داشت.

وي با اشاره به نوسازي ناوگان حمل و نقل و180 هزار خودروي شخصي در سال 89 گفت: نوسازي ناوگان از سال 90 با سرعت بيشتري صورت مي‌گيرد.

رييس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور گفت: سيستم نظارتي حمل بار و مسافر بسيار قوي است زيرا پشتوانه قوي قانوني دارد.

به گزارش ايسنا، رويانيان اضافه کرد: درباره تاکسي‌هاي برون شهري افزايش کرايه‌ها حداکثر تا 20 درصد و در مورد اتوبوس‌ها 15 درصد و کاميون ها نيز حداکثر 15 درصد در تن کيلومتر است.

وي افزود: در همه پايانه ها، ترمينال ها سازمان راهداري و حمل و نقل دفتر و بازرسي دارد و کاملاً کنترل مي کنند.

رويانيان گفت: بارنامه‌هايي که در همه پايانه‌هاي بارگيري و بنادر صادر مي‌کنند براساس قيمتي است که مجازند.

وي افزود: در همه پايانه‌ها کارگروه‌هاي کنترلي قيمت کرايه همه اتوبوس‌ها را کنترل مي کنند و براي کاميون ها هم بارنامه‌اي که صادر مي‌شود وارد سيستم الکترونيکي مي شود.

رويانيان گفت: همه بارهايي که به حمل و نقل باري کشور و يا مسافرهايي که با صورت وضعيت به اتوبوس ها داده مي شود، همه براساس قيمت مجاز است بنابراين امکان افزايش قيمت به صورت طبيعي وجود ندارد.

وي افزود: در همه پايانه ها، سازمان راهداري و حمل و نقل نمايندگي دارد و کنترل مي کند و به شکايت ها رسيدگي مي شود در اتوبوسراني هم اتحاديه اتوبوسراني با اعلام سامانه پيام کوتاه اين نظارت را انجام مي دهد.

رييس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور گفت: همه اتحاديه ها و شرکت هاي سراسر کشور خود به طور دقيق کنترل مي کنند و اگر صاحبان کالا و يا مسافري شکايت داشته باشند مي توانند با مراجعه به نمايندگي سازمان راهداري حمل و نقل وزارت راه در ترمينال مبدأ يا مقصد شکايت خود را ارائه دهند.

به گزارش ايسنا، وي با اشاره به اين که برخي کاميون ها از پايانه ها بارگيري نمي کنند و آنها با مالک کالا درباره کرايه به توافق مي رسند، افزود: اگر مالک کالا در اين زمينه شکايتي داشته باشد مي تواند به سازمان راهداري در استان ها و پايانه ها و بنادر مراجعه کند و يا پيامک اين سازمان تماس بگيرد که برخورد خواهد شد.

وي درباره نحوه برخورد با متخلفان گفت: دو نوع برخورد در اين زمينه وجود دارد که يکي براساس کميسيون ماده 11 سازمان راهداري براي راننده متخلف محدوديت و ممنوعيت اعمال مي شود و براي او به نوعي تنبيهات قانوني در نظر گرفته مي شود.

رويانيان با بيان اينکه پروانه کار اين دسته از رانندگان براي مدتي تعليق مي شود، افزود: براساس کميسيون ماده 12 در سازمان راهداري، هر شرکتي که تخطي کند با آن برخورد مي شود.

رويانيان افزود: در مدت يک هفته گذشته سه شرکت مسافربري که تخلف آنها تخطي از قيمت اعلام شده بود يک ماه تعطيل شد.

وي با اشاره به نظارت در شهرها گفت: در شهرها تاکسي ها و اتوبوس ها را شهرداري ها کنترل مي کنند و بازرگاني و تعزيرات نيز بر آژانس ها نظارت مي کنند.

رييس ستاد مديريت حمل و نقل و سوخت كشور تصريح کرد: مردم مي توانند درباره تخلفات آژانس ها شکايت خود را با شماره تلفن 124 مطرح کنند و در مورد تاکسي ها نيز با شماره تلفن شهرداري هاي شهرستان و در تهران با شماره تلفن 1888 تماس بگيرند.

وي گفت: در شهرها کميته انضباطي در تاکسيراني و اتوبوسراني وجود دارد و در بيرون شهر هم کميسيون‌هاي ماده 11 و 12 به طور قوي فعال است.

رويانيان كه در يك برنامه تلويزيوني، افزود: اما ما کمترين برخورد را در طول اين مدت داشته‌ايم زيرا همه رانندگان واقعاً همکاري کرده‌اند.

وي تاکيد کرد: در حال حاضر وضعيت حمل و نقل بار و مسافر در کشور عادي است و قيمت ها به طور جدي کنترل شده است.

رويانيان با اشاره به اين که آژانس ها تحت کنترلند، گفت: مردم مي‌توانند در مورد برخي از آژانس‌هاي غيرمجاز و مسافربرهاي شخصي که در برخي از مسيرها افزايش قيمت داده‌اند با شماره تلفن 124 تماس بگيرند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
به نظر شما در آینده نزدیک شاخص بورس بهتر خواهد شد؟
بله
خیر
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
تعطیلی همه مشاغل به جز سطح 1 در ۲۵ مرکز استان و همه کلانشهرها
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: حداقل ۲۵ مرکز استانی و نیز همه کلانشهرها شامل دور جدید محدودیت‌های شدید خواهند شد.