پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۵۳۱۴
۰۴ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۰
0
وزیر راه و شهرسازی: بنیاد مسکن سالانه ۲۰۰ هزار واحد روستایی را نوسازی و مقاوم سازی می‌کند.

پول‌نیوز - وزیر راه و شهرسازي در همایش "دستاورد‌های دولت در زیرساخت‌های روستایی" با اشاره به اينکه بنیاد مسکن سالانه ۲۰۰ هزار واحد روستایی را نوسازی و مقاوم سازی مي کند.گفت: یکی از برنامه‌های اين بنیاد ، تهیه طرح هادی برای روستا‌ها است که اولویت اجرای این طرح در روستا‌های بیش از ۲۰ خانوار است.

آقای محمد اسلامی با بیان اینکه ۳۷ هزار و ۴۰۰ روستای کد دار در کشور وجود دارد افزود: تا قبل از دولت یازدهم، برای ۱۳ هزار و ۵۱ روستا طرح هادی تهیه شده بود که در دولت یازدهم و دوازدهم برای ۵ هزار و ۸۶۷ دیگر نیز طرح هادی تهیه شد.

وزیر راه و شهرسازی: نوسازی سالانه 200 هزار واحد روستایی

وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سرعت بخشیدن به تهیه و اجرای طرح هادی گفت: با توجه به شرایط موجود در برخی روستاها، طرح هادی ۹ هزار روستا بازنگری شده است.

آقای اسلامی درباره وضعیت راه‌ها افزود: قبل از پیروزی انقلاب، ۲۰۰ کیلومتر از راه‌های روستا‌های کشور آسفالت داشت که بعد از انقلاب و تا دولت یازدهم این رقم به ۹۹ هزار و ۲۵۰ کیلومتر رسید.

وزیر راه و شهرسازی، راه‌های روستایی کشور را ۱۲۳ هزار کیلومتر دانست و گفت: در دولت یازدهم و دوازدهم، ۱۰ هزار و ۸۶۸ کیلومتر از راه‌های روستایی، آسفالت شده است.

وی ادامه داد: در سال ۸۴، هفت درصد خانه‌های روستایی، مقاوم بودند که این رقم امروز به ۴۳ درصد رسیده است.

آقای اسلامی با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم تا سالانه ۲۰۰ هزار واحد روستایی را مقاوم کنیم، گفت: طرح اقدام ملی در روستا‌های کشور را در دستور کار قرار داده ایم و متعهد شدیم تا پایان سال، ۲ هزار کیلومتر راه روستایی را احداث و تکمیل کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار