پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۵۲۲۸
۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۱
0
مرکز آمار ایران، جزییات تغییرات قیمت ۱۲ گروه اصلی کالایی و مصرفی خانوار در مرداد ماه ۹۸ را اعلام کرد.

پول‌نیوز - براساس گزارش مرکز آمار، شاخص کل قیمت کالاها و خدمات مصرفی خانوارهای کشور، ۱۸۰.۸ درصد گزارش شده که در دوازده ماه منتهی به مرداد ۹۸ در مقایسه با دوره مشابه سال قبل، ۴۲.۲ درصد و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۴۱.۶ درصد تغییر داشته است.


همچنین طبق گزارش تهیه شده شاخص قیمت کالاها در ۱۲ ردیف به تفکیک اعلام شده که بر این اساس، شاخص قیمتی خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها نیز در مردادماه در مقایسه با ماه مشابه سال قبل، ۵۷.۴ درصد و دوازده ماه منتهی به ماه جاری نسبت به دوره مشابه سال قبل ۶۲.۲ درصد رشد داشته است.


دخانیات نیز در دوازده ماه منتهی به ماه جاری نسبت به دوره مشابه سال گذشته ۱۱۲.۱ درصد رشد داشته و در مقایسه با ماه مشابه سال قبل نیز ۳۲.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد.


در بخش پوشاک و کفش نیز رشد قیمت کالاها را شاهد بودیم به گونه‌ای که در مقایسه مردادماه سال جاری با ماه مردادماه سال ۹۷، شاخص قیمت پوشاک و کفش رشد ۵۵.۲ درصدی داشته و در دوازده ماه منتهی به مرداد ۹۸ نسبت به دوره مشابه سال قبل نیز افزایش ۴۹.۹ درصدی داشته است.


بخش مسکن، آب، برق، گاز و سایر سوخت‌ها نیز در دوازده ماه منتهی به مرداد در مقایسه با دوره مشابه سال قبل، ۲۲.۹ درصد رشد داشته و در مقایسه مردادماه امسال با ماه مشابه سال قبل ۲۴ درصد افزایش نشان می‌دهد.


گفتنی است؛​ گروه‌های عمده «خوراکی‌ها و آشامیدنی‌ها»، «دخانیات»، «حمل و نقل» و «ارتباطات» در مرداد ماه سال جاری در مقایسه با تیرماه کاهش قیمت داشته‌اند.


در گروه عمده «خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» بیشترین افزایش قیمت نسبت به ماه قبل مربوط به گروه «نوشیدنی‌ها» (انواع چای خارجی باز، بسته و چای کیسه‌ای)، گروه «گوشت قرمز و گوشت ماکیان» و گروه «لبنیات و تخم مرغ» است. در گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» گروه «مبلمان و لوازم خانگی و نگهداری آنها» (انواع شوینده‌ها) و «گروه پوشاک و کفش» بیشترین افزایش قیمت را نسبت به ماه قبل داشته‌اند. همچنین گروه «سبزیجات» (لوبیا سبز، سیب زمینی، هویج فرنگی و گوجه فرنگی) و گروه «میوه و خشکبار» نسبت به ماه قبل کاهش قیمت داشته است. در گروه عمده «کالاهای غیرخوراکی و خدمات» گروه «حمل و نقل» (انواع اتومبیل سواری) نسبت به ماه قبل کاهش قیمت داشته است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پروازهای فرودگاه مهرآباد برقرار شد
پول نیوز - پروازهای فرودگاه مهرآباد تهران با فروکش کردن شدت بارش برف از دقایقی قبل و نیز پاکسازی باند این فرودگاه، از سر گرفته شد.