کد خبر: ۳۱۵۱۹۹
۰۳ شهريور ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷
0

پول‌نیوزبا پرداخت به هنگام عوارض خودرو در توسعه حمل و نقل عمومی شهرمان سهیم هستیم مدیر کل تشخیص و وصول درآمد با اعلام این مطلب و در خصوص نحوه محاسبه، چگونگی و روشهای پرداخت عوارض خودرو گفت: عوارض خودرو از درآمد های پایدار شهرداری ها است و به استناد بند (ب) ماده 43 قانون مالیات بر ارزش افزوده، مالکین خودروها می بایست عوارض خودرو خود را براساس مبلغ اعلامی که توسط سازمان امور مالیاتی به شهرداری ها اعلام می شود پرداخت نمایند.

به گزارش گروه شهری پول‌نیوز، وحید عرب در خصوص نحوه محاسبه و دامنه شمول پرداخت عوارض خودرو گفت: عوارض خودروهای سواری و وانت دوکابین ، بر مبنای یک ونیم در هزار قیمت فروش کارخانه (خودرو های داخلی) و یا یک و نیم در هزار مجموع ارزش گمرکی و حقوق ورودی آنها(خودرو های وارداتی) محاسبه می شود. ضمنا از خودرو های وانت تک کابین ،کامیونت،کامیون و تریلرکه دارای پلاک انتظامی تهران هستند، بر اساس مصوبات شورای اسلامی شهر تهران و درچارچوب اخذ عوارض محلی، به میزان یک در هزار ارزش خودرو عوارض سالیانه محاسبه و اخذ می گردد.

پرداخت عوارض خودرو، توسعه حمل و نقل عمومی شهر

مدیر کل تشخیص و وصول درآمد در خصوص روشهای پرداخت گفت: پرداخت عوارض خودرو به صورت حضوری و غیر حضوری امکان پذیر است و شهروندان می تواننداز طریق حضوری به دفاتر خدمات الکترونیک شهر (مستقر در کلیه مناطق شهرداری تهران) و دفاتر پیشخوان خدمات دولت مراجعه و به صورت غیر حضوری نیز می توانند به سامانه (cartax.Tehran.ir) و یا از طریق ثبت نام در سامانه تهران –من (my.tehran.ir) نسبت به پرداخت عوارض خودروخود اقدام کنند.

وحید عرب در خصوص جرائم عدم پرداخت عوارض خودرو گفت: نظر به بند (الف) ماده 42 قانون مالیات برارزش افزوده در صورتی که عوارض خودرو در سال مورد نظر پرداخت نشود یا کمتر از میزان مقرر پرداخت شده باشد علاوه بر پرداخت عوارض و مابه التفاوت آن، مشمول جریمه ای به میزان دو درصددرماه(24درصد سالیانه)، نسبت به عوارض پرداخت نشده و مدت تاخیرمی باشدوجریمه مذکورغیر قابل بخشودگی است.

مدیر کل تشخیص و وصول درآمد در ادامه یادآور شد و گفت: عوارض خودرو در کنار سایردرآمدهای پایدار از جمله، عوارض نوسازی ، کسب و پیشه وبهای خدمات مدیریت پسماند ، مناسبترین منابع درآمد شهرداریها برای توسعه و عمران شهر و ارائه خدمات مطلوب تر هستند و امیدواریم با مشارکت در پرداخت به موقع عوارض و بهای خدمات، شهروندان محترم نیز بتوانند در آبادانی وعمران شهر تهران سهیم باشند و مدیریت شهری را نیز در رسیدن به این امر یاری نمایند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: