کد خبر: ۳۱۵۱۶
۰۶ دی ۱۳۸۹ - ۱۲:۴۲
0
وي با بيان اينكه عمده خدمات كارت هوشمند ملي به صورت آفلاين ارائه خواهد شد، تصريح كرد: پيش بيني شده كه در ارائه سرويسهاي اصلي نياز به امكان آنلاين، خط الكترونيك و اتصال به يك مركز الكترونيك نباشد تا در تمامي نقاط كشور بتوان از آن استفاده كرد.
قائم مقام مجري طرح كارت هوشمند ملي با اشاره به زيرساختهاي مورد نياز براي اجراي اين پروژه در كشور گفت: عمده خدمات كارت هوشمند ملي به صورت آفلاين ارائه مي شود و پيش بيني شده كه در سرويسهاي اصلي نيازي به خدمات آنلاين و خطوط الكترونيك نباشد.

محمد ابراهيم طريقت در گفت‌وگو با خبرنگار فناوري اطلاعات فارس در تشريح چگونگي ايجاد خدمات مختلف بر روي كارت هوشمند ملي و نياز به زيرساختهاي ارتباطي اظهار داشت: يكي از بندهاي ماده 49 قانون برنامه پنجم، دولت را مكلف به ايجاد زيرساختهاي خدمات الكترونيك در كشور كرده است كه اين پروژه از اين حيث متمايز نخواهد بود اما در ايجاد سه سرويس اصلي آنچنان نيازي به زيرساخت ارتباطي نيست.

وي با بيان اينكه عمده خدمات كارت هوشمند ملي به صورت آفلاين ارائه خواهد شد، تصريح كرد: پيش بيني شده كه در ارائه سرويسهاي اصلي نياز به امكان آنلاين، خط الكترونيك و اتصال به يك مركز الكترونيك نباشد تا در تمامي نقاط كشور بتوان از آن استفاده كرد.

طريقت با تاكيد بر اينكه فضا را براي دستگاههاي ذيربط آماده مي كنيم و بستگي دارد كه از اين فضا به تدريج چه استفاده هايي براي انواع خدمات صورت گيرد، گفت: براي مثال سرويس بيمارستان الكترونيك (HIS ) در بحث نام نويسي و ورود به خدمات درماني در حال فعال شدن است . اين بستگي به سياستهاي دستگاههاي مسئول دارد كه چه نوع خدماتي را روي اين كارتها فعال كنند.

مشاور سازمان ثبت احوال در تشريح خدماتي كه قرار است از طريق كارتهاي هوشمند ملي به مردم ارائه شود نيز گفت: 7 خدمت روي كارت تعبيه شده است اما مي تواند كاربردهاي بسياري براي آن تعريف شود. چرا كه اين كارت داراي حافظه 75 كيلوبايتي است .

وي اصلي ترين موضوع در بحث كارت هوشمند ملي را شناسايي و اعلام هويت عنوان كرد و گفت: علاوه بر اين تصديق هويت، امضاي ديجيتال، سلامت الكترونيك ، پول الكترونيك ، نظام يارانه ها و انتخابات ازطريق اين كارتها قابل انجام است.

قائم مقام مجري طرح كارت هوشمند ملي در مورد ميزان سرمايه گذاري درنظر گرفته شده براي اين طرح نيز گفت: از لحاظ سرمايه گذاري تا زماني كه مرحله پايلوت به اتمام نرسد نمي توان اعداد و ارقام دقيقي ارائه كرد.

وي با بيان اينكه يكي از مهمترين بحث هاي اين مرحله از طرح كه ارائه كارت هوشمند ملي به يك ميليون شهروند قمي است، دقيق كردن مباحث هزينه اي و سرمايه گذاري است، افزود: بخشي از هزينه هاي سرمايه اي طرح كارت ديجيتال ملي عمدتا از طريق دولت تامين مي شود و بخشي از آن نيز هزينه هاي جاري است كه با كمك هزينه هايي كه از مردم دريافت مي شود تامين خواهد شد.

به گفته وي در قانون برنامه پنجم توسعه ، هزينه اجراي كارت هوشمند ملي براساس آيين نامه اجرايي اين طرح تعيين خواهد شد.

به گزارش فارس كارت هوشمند ملي كه يكي از مهمترين مباحث زيرساختي براي استقرار دولت الكترونيك محسوب مي شود طبق قانون برنامه پنجم توسعه تا پايان سال 95 براي ايرانيان بالاي 15 سال كه حدود 64 ميليون نفر هستند صادر مي شود.

طرح پيش از پايلوت كارت هوشمند ملي براي يك جامعه مشخص 10 هزار نفري در شهر قم طراحي و در اسفند سال 88 نيز اجرا شد. پس از اين مرحله پايلوت واقعي براي يك ميليون نفر در قم انجام مي شود و پس از آن برنامه ريزي براي فاز نهايي صورت مي گيرد كه در آن تمامي شهروندان ايراني كارت هوشمند ملي دريافت مي كنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
عملکرد دولت در مواجهه با کرونا را چگونه ارزیابی می کنید؟
افتضاح
تا حدودی مطلوب و موفق
موفق و خوب
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: