پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۵۱۴۷
۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۰
0
اصلاح و بازنگری تفاهم‌نامه سه جانبه طراحی و نظارت بر ساخت و ساز روستایی با هدف پرهیز از ایجاد نظام موازی در بحث ساخت و ساز روستایی و همچنین اصلاح بخشی‌هایی از تفاهم نامه است که مغایرت احتمالی با قانون دارند.

پول‌نیوز - تفاهم‌نامه سه‌جانبه طراحی و نظارت بر ساخت و سازهای روستایی که بین وزارت راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و سازمان نظام مهندسی ساختمان کشور در سال ۹۳ به امضا رسید، به منظور پرهیز از ایجاد نظام موازی در ساخت و ساز روستایی و اصلاح بخش‌هایی که مغایرت‌های احتمالی با قانون دارند، بازنگری می‌شود.


به گزارش گروه مسکن و عمران پول‌نیوز، جلسه مشترک نمایندگان وزارتخانه راه و شهرسازی، بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و شورای مرکزی سازمان نظام مهندسی ساختمان در خصوص بازنگری تفاهم‌نامه سه‌جانبه طراحی و نظارت بر ساخت و ساز روستایی که در سال ۹۳ به امضای سه نهاد فوق رسید در دفتر توسعه مهندسی ساختمان وزارتخانه و به پیشنهاد شورای مرکزی سازمان های نظام مهندسی ساختمان کشور برگزار شد.

 

تفاهم‌نامه سه‌جانبه طراحی و نظارت بر ساخت و سازهای روستایی اصلاح می‌شود


اصلاح و بازنگری تفاهم‌نامه سه جانبه طراحی و نظارت بر ساخت و ساز روستایی با هدف پرهیز از ایجاد نظام موازی در بحث ساخت و ساز روستایی و همچنین اصلاح بخشی‌هایی از تفاهم نامه است که مغایرت احتمالی با قانون دارند.


بخشی از ویژگی‌های اصلاح و بازنگری تفاهم‌نامه طراحی و نظارت بر ساخت و ساز روستایی شامل استفاده از تمامی ظرفیت‌های قانونی برای ارایه خدمات مهندسی بهتر ساخت و ساز روستایی، بررسی امکان استفاده از سامانه واحد کشوری خدمات مهندسی برای ساخت و ساز روستایی، بررسی امکان کنترل مضاعف نحوه انجام خدمات مهندسی در تمامی ساخت و سازهای روستایی توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی است.


از دیگر ویژگی‌های اصلاح و بازنگری طراحی و نظارت بر ساخت و ساز روستایی می‌توان به بررسی امکان کاهش هزینه ساخت و ساز در روستاها و عدم تحمیل هزینه اضافی به متقاضیان مشمول خدمات اشاره شده، اتخاذ تصمیم‌های مناسب در خصوص صدور شناسنامه فنی-ملکی ساختمان برای ساخت و سازهای روستایی، بررسی دوره‌های آموزشی موضوع تفاهم‌نامه، بازنگری و بررسی امکان صدور مجوز دفاتر طراحی ساخت و سازهای روستایی با رویکرد اشتغال‌آفرینی در روستاها، دهستان و بخش‌ها با رعایت ضوابط قانونی لازم، اشاره کرد.


گفتنی است اصلاح و بازنگری طراحی و نظارت بر ساخت و ساز روستایی در دفتر توسعه مهندسی ساختمان از دفاتر زیرمجموعه معاونت مسکن و ساختمان وزارتخانه راه و شهرسازی در دست بررسی است و به محض نهایی شدن جزئیات آن اعلام می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار