پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

November 2019 12 / سه‌شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۱۵۱۴۲
۰۲ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
0
۹۹۸ هزار فقره چک رمزدار در تیر ماه ۹۸ در کل کشور وصول شد.

پول‌نیوز - براساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی، بالغ بر ٩٩٨ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی بالغ بر ٢١٢٦ هزار میلیارد ریال در تیرماه ١٣٩٨ در کل کشور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب 7.5 درصد و ٥٥ درصد افزایش داشته است. در ماه مورد بررسی در استان تهران بالغ بر ٣٢٦ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی بالغ بر ١٥٣٦ هزار میلیارد ریال وصول شد.

در ماه مذکور 48.5 درصد از تعداد چک‌های رمزدار وصولی در سه استان تهران (32.7 درصد) و اصفهان و خراسان رضوی (هرکدام 7.9 درصد) وصول شده است که بیش‌ترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند. همچنین 79.2 درصد از ارزش چک‌های فوق در استان‌های تهران (72.3 درصد)، اصفهان (3.8 درصد) و خراسان رضوی (3.1 درصد) وصول شده است.

998 هزار فقره چک رمزدار در کشور ,w,g an

چک‌های وصولی بر حسب عادی و رمزدار

بالغ بر ٨ میلیون فقره چک در تیرماه ١٣٩٨ در کل کشور وصول شد که از این تعداد بالغ بر 7 میلیون فقره عادی و حدود یک میلیون فقره رمزدار بوده است. بر این اساس در کل کشور 87.6 درصد از کل تعداد چک‌های وصولی، عادی و 12.4 درصد رمزدار بوده است.

در ماه مورد بررسی، در کل کشور حدود ٣٢١ هزار میلیارد ریال چک وصول شد که بالغ بر ٨٩٤ هزار میلیارد ریال چک عادی و بالغ بر ٢١٢٦ هزار میلیارد ریال چک رمزدار است. به عبارتی در کل کشور 29.6 درصد از کل ارزش چک‌های وصولی، عادی و 70.4 درصد رمزدار بوده است.

منبع: تسنیم
برچسب ها: چک ، بانک مرکزی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار