پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۵۰۳۹
۳۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
0
طبق جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت، در چهار ماهه نخست امسال از بین ۱۲ کالای منتخب معدنی و صنایع معدنی، ۸ محصول رشد تولید داشته‌اند.

پول‌نیوز - برخی از محصولات منتخب معدنی در چهار ماهه نخست سال جاری افزایش تولید تا ۲۳.۳ درصدی و برخی محصولات هم کاهش تولید تا ۹.۸ درصدی را نسبت به مدت مشابه سال گذشته تجربه کرده‌اند.

براین اساس تولید فولاد خام رشد ۷.۱ درصدی را در چهار ماهه اول امسال با تولید بیش از هشت میلیون تن تجربه کرده است. میزان تولید فولاد خام در مدت مشابه سال گذشته هفت میلیون و ۵۱۸ هزار تن بوده است.

تولید 8 محصول معدنی افزایش یافت
محصولات فولادی نیز در چهار ماهه نخست امسال ۱۱.۶ درصد نسبت به چهار ماهه اول سال گذشته رشد تولید داشته‌اند. طبق آمارها در چهار ماهه نخست سال ۱۳۹۷، شش میلیون و ۴۵۳ هزار تن محصولات فولادی تولید شده که در چهار ماهه نخست سال جاری به هفت میلیون و ۲۰۴ هزار تن رسیده است.

کاتد مس نیز نزدیک به ۹۱ هزار تن در چهار ماهه نخست سال جاری تولید شده که نسبت به مدت مشابه سال پیش که ۷۴ هزار تن بوده، رشد تولید ۲۱.۸ درصدی داشته است.

همچنین سیمان، ظروف شیشه‌ای، شیشه جام، ظروف چینی و ظروف بهداشتی نیز در مدت چهار ماهه ابتدایی امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، رشد تولید داشته‌اند.

در چهار ماهه ابتدایی امسال تولید سیمان ۱۹ میلیون و ۲۶۸ هزار تن، ظروف شیشه‌ای ۱۸۰ هزار تن، شیشه جام ۳۶۰ هزار تن، ظروف چینی ۱۸ هزار تن و ظروف بهداشتی ۳۳ هزار تن بوده که به ترتیب ۲.۸ درصد، ۱۷.۹ درصد، ۱۶.۹ درصد،۲۳.۳ درصد و ۲۱.۱ درصد رشد تولید داشته‌اند.

اما در مقابل شمش آلومینیوم ۳۲.۲ درصد کاهش تولید در چهار ماهه نخست سال جاری داشته است. شمش آلومینیوم امسال حدود ۸۴ هزار تن و در مدت مشابه سال گذشته ۱۲۳ هزار تن تولید شده است.

همچنین آلومینا ۳.۴ درصد کاهش تولید را در چهار ماهه اول امسال نسبت به مدت مشابه سال قبل تجربه کرده است. میزان تولید این ماده معدنی در چهار ماهه اول سال ۹۷، ۸۲ هزار تن بوده که در چهار ماهه امسال به ۷۹ هزار تن رسیده است.

کنسانتره زغال‌سنگ و سنگ‌آهن نیز در چهار ماهه اول امسال کاهش تولید را تجربه کرده‌اند. در این مدت کنسانتره زغال‌سنگ ۴۹۲ هزار تن و سنگ‌آهن ۱۲ میلیون و ۸۳ هزار تن تولید شده‌ که نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ترتیب ۹.۸ درصد و ۳.۹ درصد کاهش تولید داشته‌اند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: فولاد ، معدن
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
اعلام آماده‌باش نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما
رئیس سازمان مدیریت بحران کشور نسبت به ادامه بارش‌ها و کاهش دما در روز‌های آتی به استانداران آماده‌باش اعلام کرد.