کد خبر: ۳۱۵
۱۸ آبان ۱۳۸۷ - ۰۹:۱۸
0
گروه هايي از جوانان کاتوليک آلمان با تشکيل سازمان هايي اقدام به فعاليت در زمينه هاي ديني و فرهنگي کرده اند که سازمان موسوم به "جوانان 2000" کلن يکي از آنهاست.
به گزارش سرويس بين الملل برنا، سازمان جوانان 2000 شهر کلن آلمان بخشي از "جنبش جوانان بين المللي 2000" است که بعنوان امکان جديدي براي فعاليت اجتماعي جوانان جهان در روز جهاني جوان در سال 1990 پايه گذاري شد.

هدف اين سازمان امکان استفاده بهينه از نهادهاي ديني آلمان و جذب جوانان اين کشور به کليسا است. تاسيس کنندگان سازمان جوانان 2000 با هدف ايجاد مکاني امن براي تمام جوانان با گرايشات مدرن و سنتي در دين و از بين بردن شکاف بين جوانان و خانواده ها اقدام به عضو گيري براي آن کرده اند. بيشتر اعضاي اين سازمان را جوانان مومن و مذهبي تشکيل مي دهند و شرط اصلي پيوستن به آنان نيز داشتن دين مسيحي است.

اين سازمان که عمده فعاليتهاي آن در عرصه خانواده و فرهنگ است تلاش کرده با ارائه برنامه هاي به روز و دادن امکان فعاليت به جوانان درعرصه هاي ياد شده بر شمار اعضاي خود بيافرايد. يکي از دلايل موفقيت اين گروه نيز استقبال مديران آن از ارائه هرگونه ايده جالب و قابل اجرا از سوي اعضا است.

تاريخچه

چهارمين سالگرد روز جهاني جوان در سال 1989 در شهر سانتياگودکامپوستلا به تشکيل گروههاي ابتکاري جوانان در برخي کشورهاي اروپايي انجاميد. "ارنست ويليامز" در انگليس و "ريچارد زوهلر" در آلمان بصورت مستقل از هم اقدام به تاسيس گروههايي موسوم به جوانان کردند.

آنها در تابستان 1990 با يکديگر آشنا شده و با ايده جهاني کردن اهداف خود "سازمان جوانان بين المللي 2000" را پايه گذاري کردند.

به اين ترتيب در 13 اکتبر اين سال شاخه مناطق آلماني زبان شرق اروپا با نام "جوانان 2000 کلن" در اين شهر آغاز به کار کرد. در چهاردهم نوامبر سال 1994 اين دفتر با مديريت کشيش "يواخيم کاردينال مايزر" بعنوان مسئول فعاليتهاي جوانان در کليسا شناخته شده و به ثبت رسيد و بدنبال آن شعبه هاي ديگر اين دفتر در شهرهاي اروپايي راه اندازي شد. در سال 1998 اين دفتر بصورت مستقل و بعنوان يک نهاد اجرايي داراي شعبي در تمام آلمان شده و تحت عنوان "اتحاديه جوانان 2000 آلمان" به شهرت رسيد.


عضويت

سازمان جوانان 2000 از تمام کساني که حاضر به فعاليت و حمايت از فعاليتهاي آن باشد براي عضويت دعوت مي کند. افرادي که به عضويت اين سازمان درمي آيند مي توانند اطلاعات روزانه در مورد برنامه ها، نشستها و کارگاههاي در حال اجرا توسط مديريت آن کسب کنند. مشروح اين اطلاعات معمولا در نشريه اين سازمان به چاپ مي رسد.

همچنين اعضا مي توانند بصورت داوطلبانه هر ماه مبلغي را براي کمک به اين سازمان بپردازند. بخش نيروي انساني اين سازمان از طرق مختلف بويژه اينترنت به معرفي اهداف و برنامه هاي خود و دادن امکان شرکت دراين برنامه به ساير جوانان کرده است.

حلقه دوستان

کساني که با ايده هاي مطرح شده در اين سازمان موافق بوده، اما زمان لازم و يا امکان فعاليت در آن را ندارند مي توانند بعنوان "حلقه دوستان" در فعاليتهاي آن سهيم باشند. آنها از اين طريق ضمن شرکت در اين برنامه ها به نوعي نيز از آن حمايت مي کنند.

فعاليتها

سازمان جوانان 2000 کلن طي برنامه هاي مدوني در حوزه جوانان، بزرگسالان جوان و خانوادها فعاليت مي کند. به اعتقاد مديران اين سازمان "ايمان" يک هديه الهي است که خداوند به بشر داده است.

آنها تلاش مي کنند با تعاليم ديني اعضاي خود را براي زندگي بهتر و خانواده هاي آنان را براي تربيت کودکانشان به روش خداپسندانه ياري کنند. همچنين اعتلاي وضعيت مالي اعضا از طرق مختلف جزو برنامه هاي در دست اجراي مديران است.

از ديگر اقدامات ابتکاري اين سازمان برگزاري نشستهايي با حضور جوانان مجرد و متاهل با موضوعاتي مانند عشق، روابط انساني، زناشويي، انتخاب همسر و تربيت کليسايي کودکان است که از سال 2007 تا کنون به مرحله اجرا در آمده است. اين طرح شامل يافتن زوجهاي مناسب براي جوانان خواهان ازدواج و برگزاري مراسم آئيني ازدواج براي آنها مي شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: