پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۴۹۹۷
۳۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۶
0

پول‌نیوز - معاون اول رئیس جمهور اعلام کرد: دولت تمام محصولات مورد نیاز و اساسی مردم را از پیش تامین کرده و از این بابت هیچ نگرانی وجود نخواهد داشت.

 

اسحاق جهانگیری عصر چهارشنبه در افتتاح نخستین پایانه بین المللی برنج کشور در شهرستان آمل اظهار داشت: دولت بر حسب نیاز مردم به کالاهای اساسی ، واردت کرده و در انبارها نگهداری می کند.

 

وی با بیان اینکه دولت برای تامین نیاز مردم در هر زمان که لازم باشد واردات انجام می دهد ، افزود: دولت برای تعادل در قیمت ها ارز دولتی به میزان نیاز تامین کرده و خواهد کرد.

 

معاون اول رئیس جمهور همچنین به فصل برداشت برنج و موضوع واردات نیز اشاره کرد وگفت: واردات برنج بر حسب نیاز مردم امری طبیعی است ، اما دولت برای حمایت از کشاورزان زحمتکش در زمان برداشت محصول به خصوص در استان های تولید کننده برنج عرضه نخواهد نکرد.

 

جهانگیری انعکاس خبر واردات برنج را اشتباه توصیف کرد و گفت: سیاست اصلی دولت حمایت از کشاورزی است و هیچ اقدامی در جهت تضعیف کشاورزان انجام نمی شود.

 

وی تاکید کرد: در حال حاضر دولت از میزان نیاز مردم به برنج و دیگر کالاهای اساسی آگاه است و نخواهد گذاشت زحمت کشاورزان نیز هدر رود.

 

معاون اول رئیس جمهور همچنین افزود: کشاورزان نیز باید این مسئله را درک کنند که خبر کمبود و واردات برنج به دلیل کمبود تولید در داخل ممکن است برای مصرف کنندگان این شوک را وارد کند که قیمت برنج با توقف واردات افزایش می یابد.

 

جهانگیری خطاب به مصرف کنندگان گفت: دولت در کنار حمایت از تولیدکنندگان باید منافع مصرف کنندگان را نیز در نظر بگیرد و نگرانی را از آنها دور کند.

 

دولت از توسعه پایانه بین المللی برنج حمایت می کند

 

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به اینکه مازندران استان مهم و استراتژیک در زمینه کشت و تولید محصول برنج است گفت: برنج مازندران به دلیل کیفیت و مرغوبیت هم در داخل کشور و هم در خارج مشتریان بسیاری دارد .

 

جهانگیری با اشاره به اینکه ایجاد پایانه بین المللی برنج بدون حمایت بانکی و دولتی و با سرمایه بخش خصوصی و تولید کنندگان و تجار کاری بزرگ و قدمی مهم است ، افزود: دولت برای توسعه فاز دوم پایانه بین الملل برنج چه در زمینه صنایع وابسته و چه در زمینه بانکی کمک خواهد کرد.

 

وی افزود: این نخستین اقدامی است که یک مجموعه بزرگ شامل تاجر ، تولید کننده و صنعت گر دور یکدیگر در یک مجموعه جمع شدند و بورسی برای یک محصول استراتژیک ایجادکرده اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: