پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

September 2019 22 / يکشنبه ۳۱ شهريور ۱۳۹۸

پول‌نیوز - عضو کمیسیون صنایع مجلس: باید خودرو ارزان قیمت، رقابت پذیر و صادراتی تولید کنیم.

 

سیدجواد حسینی کیا گفت:باید خودرو ارزان قیمت، رقابت پذیر و صادراتی تولید کنیم تا در خاورمیانه قدرت رقابت با کشور‌های خودروساز را داشته باشیم.


عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: اولویت نخست مدیرعامل جدید ایران خودرو، باید توجه ویژه به افزایش تولید باشد تا مطالبات مشتریان تامین شود.


نماینده مردم سنقر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کیفی سازی و بومی‌سازی محصولات باید در دستور کار مدیرعامل جدید ایران خودرو قرار بگیرد، اضافه کرد: بخشی از قطعات مورد استفاده در خودروسازی‌ها، ​ وارداتی بوده و از یک هزار و ۲۰۰ قطعه در خودرو، ​ حدود ۴۷۱ مورد آن وارداتی است.


تحریم‌ها ظرفیت داخلی سازی قطعات خودرو را فراهم کرده است


نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تحریم‌های اعمالی علیه ایران، ظرفیت داخلی سازی قطعات را فراهم کرده است، گفت: باید مطالبات قطعه سازان پرداخت شود تا دچار آسیب و چالش نشوند.


وی با بیان اینکه زیان انباشته خودروسازان به شدت افزایش یافته است و برای به روز رسانی و کاهش این زیان باید چاره اندیشی جدی صورت بگیرد، افزود: برخی از اموال مازاد خودروسازی‌ها در داخل و خارج کشور باید به منظور پرداخت مطالبات و زیان انباشته تبدیل شوند تا خودروسازان به سود رسانی برسند.


نگاه مردم به کیفیت خودرو‌های داخلی رضایت بخش نیست


عضو هیئت رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در پایان با تاکید براینکه کیفیت در خودروسازی بسیار اهمیت دارد، در زمان حاضر نگاه مردم به تولیدات داخلی در زمینه کیفیت رضایت بخش و ویژه نیست، زیرا محصولات تولیدی را با خودرو‌های خارجی مقایسه می‎‌کنند، افزود: باید خودرو ارزان قیمت، رقابت پذیر و صادراتی تولید کنیم تا در خاورمیانه قدرت رقابت با کشور‌های خودروساز را داشته باشیم.

برچسب ها: خودرو ، مجلس ، صادرات ، تولید
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار