پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

September 2019 17 / سه‌شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸

پول‌نیوز - عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران با اشاره به اینکه پیش از این شرکت‌ها با وجود معوقات و نبود وثیقه کافی ظرف ۶۰ روز باید تکلیف معوقات را مشخص می‌کردند، گفت: تلاش کردیم تا این فرصت از ۶۰ روز به ۹۰ روز افزایش پیدا کند و در صورت عدم توانایی شرکت‌ها برای پرداخت معوقات در لیست بانک مرکزی فرار گیرند.

 

«محسن حاج بابا» در سومین جلسه از دوره جدید اتاق بازرگانی ادامه داد: موضوع ذینفع واحد، ۱۰ سال است که در کشور انجام می‌شود و به دلیل اجرای آن برخی واحدهای تولیدی با تعطیلی روبرو شده‌اند.

 

عضو اتاق بازرگانی ایران افزود: به همین دلیل واحدهای تولیدی تعطیل شده‌اند و ما تلاش کردیم با تسهیل شرایط این معضل حل شود.

 

به گفته حاج بابا، موادی در کمیسیون ستاد تسهیل، تصویب شده تا معوقات یک واحد باعث نشود سایر بخش‌های آن شرکت تولیدی با مشکل مواجه شود.

 

وی گفت: در مصوبه اول، اگر یک بخش از واحدهای تولیدی دارای معوقه باشد و ضمانت و وثیقه‌ها، میزان معوقه را پوشش دهد نباید دچار ذینفع واحد شود.

 

عضو اتاق بازرگانی ایران ادامه داد: در مصوبه دوم، اگر شرکتی دارای معوقه شود و وثایق امکان پوشش بدهی معوقه را نداشت، فرصت برای ترتیب بدهی‌ها افزایش پیدا کند و از ۶۰ روز به ۹۰ روز افزایش پیدا کند و در صورتی که در این زمان نتوانست تکلیف بدهی معوق را روشن کند، در لیست بانک مرکزی قرار گیرد.

 

وی تاکید کرد: باید روشی را در نظر بگیریم که هم بانک‌ها به پول خودشان برسند و هم فعالان بخش خصوصی فعالیت کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار