کد خبر: ۳۱۴۷۳
۰۵ دی ۱۳۸۹ - ۱۰:۰۹
0
تمامي توليدكنندگان و واردكنندگان كالا مكلف به محاسبه قيمت نهايي مصرف كننده با احتساب ماليات و عوارض موضوع قانون ماليات بر ارزش افزوده و درج آن بر روي كالا شدند.
پول‌نيوز - در تفاهمنامه امضا شده ميان سازمان حمايت مصرف كنندگان و توليد كنندگان و سازمان امور مالياتي درج قيمت مصرف كننده كالا با لحاظ ماليات و عوارض ارزش افزوده الزامي شد .
 
به گزارش پول‌نيوز، دراين تفاهمنامه تصريح شده با توجه به نقش موثر اجراي صحيح و بهينه قانون ماليات بر ارزش افزوده در اصلاح ساختار درآمدي دولت، جلوگيري از اخذ ماليات مضاعف ، كاهش تخلفات اقتصادي وغيره رعايت چهارمرحله ازسوي تمامي فعالان اقتصادي مشمول در زنجيره تامين و توزيع كالا در كشور اجباري است .
براين اساس ، تمامي توليدكنندگان و واردكنندگان كالا مكلف به محاسبه و تعيين قيمت نهايي مصرف كننده مطابق ضوابط قيمت گذاري سازمان حمايت مصرف كنندگان و توليد كنندگان و همچنين ماليات و عوارض موضوع قانون ماليات بر ارزش افزوده و درج آن بر روي بسته بندي كالاها به صورت يكسان جهت توزيع در سراسر كشور هستند .
در مرحله نخست محاسبه قيمت درِ كارخانه يا درِ انبار واردكننده براساس ضوابط قيمت گذاري كالاهاي توليد داخل يا كالاهاي وارداتي سازمان حمايت تعيين مي‌شود و پس از آن محاسبه حداكثر قيمت فروش توزيع كننده از مجموع اعمال ضريب سود پخش سراسري كالا بر قيمت درب كارخانه يا درب انبار واردكننده به علاوه قيمت درب كارخانه يا درب انبار واردكننده مشخص مي‌شود.
محاسبه قيمت خرده فروشي كه از مجموع اعمال ضريب سود خرده فروشي كالابر قيمت فروش توزيع كننده بعلاوه قيمت فروش توزيع كننده تعيين مي‌شود مرحله سوم اين فرايند نام دارد وپس از آن محاسبه قيمت نهايي مصرف كننده كالا از مجموع اعمال نرخ ماليات و عوارض ارزش افزوده بر قيمت خرده فروشي به علاوه قيمت خرده فروشي تعيين مي‌شود.
براين اساس ،‌واحدهاي خرده‌فروشي موظف هستند در صورتحساب صادره ( موضوع اطلاعيه‌هاي سازمان امور مالياتي در اين خصوص ) قيمت كالا را در ستون مربوطه درج و از خريداران وصول نمايند.
همچنين جمع مبلغ هر واحد كالا مندرج در صورتحساب‌ها نبايد از مجموع مبلغ مندرج بر روي كالا بيشتر شود.
يادآورمي شود: كليه فعالان اقتصادي مشمول نظام ماليات بر ارزش افزوده ، مطابق وظايف و تكاليف مقرر قانوني مكلف هستند در قبال عرضه كالا به مصرف كننده يا حلقه بعدي چرخه توزيع كالا ،اقدام به صدور صورتحساب كرده و علاوه بر درج بهاي كالا (مجموع قيمت خريد واقعي به علاوه ضريب سود مصوب كالا بر قيمت مذكور ) ماليات و عوارض متعلقه به آن را در ستون مخصوص درج و از خريداران وصول نمايند. قيمت خريد واقعي كالا ،قيمت خريد بدون لحاظ ماليات بر ارزش افزوده مي باشد.
دراين تفاهمنامه تاكيد شده است :تمام واحدهاي خرده فروشي مكلف به عرضه كالاها حداكثر به قيمت نهايي آن ( قيمت مصرف كننده مندرج بر روي كالا) با لحاظ نمودن ماليات و عوارض ارزش افزوده هستند .
همچنين اعمال مجدد سه درصد به عنوان ماليات بر ارزش افزوده بر قيمت مصرف كننده درج شده از سوي واحدها تخلف گرانفروشي محسوب و با متخلفين طبق قوانين موضوعه برخورد مي‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: