February 2020 18 / سه‌شنبه ۲۹ بهمن ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۱۴۷۲۶
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۲
0
امسال پیش بینی‌ها نشانگر آن بود که مصرف برق به بیش از ۶۱ هزار مگاوات خواهد رسید.

پول‌نیوز - مصرف برق در زمان اوج مصرف امسال کمتر از ۶۱ هزار مگاوات ثبت شده است.

 

مصطفی رجبی مشهدی در جمع خبرنگاران با تقدیر از همکاری مشترکان برق که باعث گذر موفق و بدون خاموشی از اوج مصرف برق شد افزود: امسال پیش بینی‌ها نشانگر آن بود که مصرف برق به بیش از ۶۱ هزار مگاوات خواهد رسید.


رجبی مشهدی اضافه کرد: این درحالی است که تاکنون بیشترین میزان مصرف برق ثبت شده در تابستان امسال به ۵۷ هزار و ۶۸۱ مگاوات رسید که با پیش بینی‌های قبلی فاصله ۳ هزار و ۳۰۰ مگاواتی را نشان می‌دهد.


عضو هیئت مدیر و معاون برنامه ریزی و امور اقتصادی شرکت توانیر با بیان اینکه صنعت برق بیش از ۳۳۰۰ مگاوات صرفه جویی صورت گرفته تنها با همکاری مشترکان برق در سراسر کشور میسر شده است، خاطرنشان کرد: این میزان صرفه جویی صورت گرفته قابل تقدیر است.


رجبی مشهدی با بیان این که میزان اوج در تابستان امسال نسبت به سال گذشته حدود یک درصد رشد داشت خاطرنشان کرد: میزان رشد مصرف طی ۱۰ سال قبل حدود ۴.۷ درصد و در ۴۰ سال بعد از انقلاب ۷.۲ بوده است.


وی درعین حال با اشاره به اینکه کاهش رشد مصرف نشان دهنده این است که اقدامات مدیریت مصرف ازجانب مشترکان به خوبی جواب داده است، اضافه کرد: فعالیت‌های مدیریت مصرف در حوزه برق تشویق محور است چرا که نرخ برق به گونه‌ای نیست که مشترکان برای کاهش مصرف برق انگیزه لازم را داشته باشند.


سخنگوی صنعت برق همچنین درباره ظرفیت‌های احداث شده در بخش نیروگاهی نیز گفت: امسال ۳۳۰۰ مگاوات به توان تولید نیروگاه‌های کشور افزوده شد که این میزان یا از طریق احداث ظرفیت جدید نیروگاهی یا از طریق افزایش توان قابل تولید واحد‌های موجود محقق شد.


رجبی مشهدی درعین حال خاطرنشان کرد: نیروگاه‌های برق آبی به لطف بارش‌های ابتدای سال ۴۵۰۰ مگاوات تولید بیشتری نسبت به سال قبل داشته است.

 

 

 

برچسب ها: برق ، انرژی ، تابستان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: