پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

September 2019 17 / سه‌شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۱۴۷۱۸
۲۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۱:۲۳
0
اطلاعات وزارت خزانه داری آمریکا نشان می دهد چین موقعیت خود را به عنوان برترین دارنده خارجی اوراق بهادار خزانه داری آمریکا در ماه ژوئن از دست داد و حالا ژاپن برترین طلبکار آمریکاست.

پول‌نیوز -  اطلاعات وزارت خزانه داری آمریکا نشان می دهد چین موقعیت خود را به عنوان برترین دارنده خارجی اوراق بهادار خزانه داری آمریکا در ماه ژوئن از دست داد و حالا ژاپن برترین طلبکار آمریکاست.

ژاپن 21.9 میلیارد دلار دیگر به ذخایر خود از اوراق بهادار خزانه داری آمریکا اضافه کرد و حالا 1.222 تریلیون دلار دارایی های آمریکا را در اختیار دارد که بیشترین حد طی دو سال و نیم گذشته است. علی رغم اینکه چین 2.3 میلیارد دلار به دارایی های خود در ژوئن اضافه کرد و آن را به 1.112 تریلیون دلار رساند، ولی برای اولین بار از ژوئن 2017 ، به رتبه دوم سقوط کرد.

ژاپن بزرگترین خریدار اوراق بدهی آمریکا شد
توکیو از ژانویه تا می 2017 ، بزرگترین طلبکار خارجی آمریکا بود.

در این بین، روسیه که از 2018 فعالانه اوراق بهادار آمریکا را نقد می‌کند، در ژوئن 10.8 میلیارد دلار دیگر از این ذخایر خود را کاهش داد. روسیه زمانی یکی از برترین سرمایه‌گذاران در بدهی آمریکا بود و در 2010 ، 175 میلیارد دلار دارایی های آمریکا را در اختیار داشت.

بانک مرکزی روسیه در مورد کاهش دارایی های خزانه داری آمریکا در روسیه اعلام کرد هدف این اقدام متنوع کردن ذخایر کشور است.

الویرا نابیولینا، رئیس بانک مرکزی روسیه گفت:«ما برای تصمیم‌گیری در مورد سرمایه‌گذاری‌ها تمام خطرات مالی، اقتصادی و ژئوپولیتیکی را در نظر می‌گیریم».

منبع: تسنیم
برچسب ها: ژاپن ، آمریکا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار