پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

September 2019 17 / سه‌شنبه ۲۶ شهريور ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۱۴۷۱۷
۲۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۷
0
زادبوم گفت: با ظرفیت سنجی کشور‌های همسایه می‌خواهیم صادرات به ۱۵ کشور همسایه را دو برابر کنیم.

پول‌نیوز - حمید زادبوم معاون توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت در گردهمایی معاونین صنایع استان‌های کشور گفت: با ظرفیت سنجی کشور‌های همسایه می‌خواهیم صادرات به ۱۵ کشور همسایه را دو برابر کنیم.

او به فعال سازی ظرفیت‌های تولیدی در راستای صادرات خبر داد و افزود: شناسایی موانع صادرات و فعال سازی بازار‌های مختلف از جمله سیاست‌های وزارت صنعت است.

صادرات ایران به کشورهای همسایه 2 برابر شد
معاون توسعه بازارهای صادراتی سازمان توسعه تجارت به موافقتنامه تجارت با کشور‌های اوراسیا، اکو، سازمان همکاری‌های اسلامی و کشور‌های D۸ اشاره کرد و تصریح کرد: موافقتنامه ترجیحات تجاری ایران با کشور‌های عضو اتحادیه اوراسیا در ۹ فصل با بیش از ۱۰۰ ماده به انضمام جدول امتیازات اعطایی ایران به اتحادیه اقتصادی اوراسیا مشمول ۳۶۰ قلم کالا (بر اساس کد ۸ رقمی HS) و جدول امتیازات اعطایی اتحادیه اقتصادی اوراسیا به ایران مشمول ۵۰۲ قلم کالا (براساس کد ۱۰ رقمی HS) است که از ۸۶۲ ردیف تعرفه، تعداد ۲۲۳ ردیف آن محصولات کشاورزی و ۳۶۹ ردیف آن را محصولات صنعتی تشکیل می‌دهند.

زادبوم افزود: موافقتنامه تجارت ترجیحی بین کشور‌های عضو D ۸ مشتمل بر یک مقدمه و ۳۴ ماده در سال ۹۸ اجرا شده است.

او به انجام موافقتنامه تجارت دوجانبه بین ترکیه، بنگلادش، سوریه اشاره کرد و گفت: با کشورهایی، چون مالزی، هند و پاکستان نیز موافقت نامه‌های تجاری و ازاد در حال انجام است.

زادبوم همچنین از فعال شدن رایزنان صادراتی در ۱۵ کشور هدف خبرداد.

برچسب ها: صادرات ، بازرگانی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار