پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۴۶۳۷
۲۵ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۹:۳۵
0

پول‌نیوز - نیمی از تسهيلات صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی از طریق بانک‌های عامل پرداخت شده است.

 

محمود واعظی در بازدید از چهارمین نمایشگاه دستاورد‌های روستاییان و عشایر کشور و در گفتگو با خبرنگاران افزود: با توجه به اهمیت توسعه اشتغال و تولید در روستاها، دولت با اجازه مقام معظم رهبری و با تصویب مجلس شورای اسلامی مبلغ یک و نیم میلیارد دلار از محل منابع صندوق توسعه ملی برای اشتغال روستایی و کمک به روستا‌ها تخصیص داد که تا الان، نیمی از این مبلغ با تبدیل شدن به ریال از طریق چهار بانک عامل و با حمایت بخش‌های مختلف دولت پرداخت کرده است.

 

وی افزود: طبق گزارش‌ها ۱۵۰ هزار شغل در دو سال گذشته ایجاد شده است و این روند همچنان افزایش خواهد یافت.


به گفته رئیس دفتر رئیس جمهور، دولت همچنین تلاش کرده است با هدف جلوگیری از مهاجرت روستاییان به شهرها، امکانات موجود در شهر‌ها را به روستا‌ها ببرد و در جهت این سیاست، هم اکنون حدود ۹۰ درصد روستا‌های بالای ۲۰ خانوار کشور به تلفن، تلفن همراه و اینترنت دسترسی دارند که این امر، خود موجب معرفی جاذبه‌های گردشگری و بومگردی روستا‌های کشور از طریق توسعه اپلیکیشن‌ها و برنامه‌های تحت وب گردیده است.


واعظی افزود: همچنین ۹۰ درصد روستا‌های کشور برق دارند و این تعداد هر هفته افزوده می‌شود ضمن اینکه گاز رسانی به روستا‌ها در کشور به یک نهضت تبدیل شده است و دولت تلاش بسیاری کرده تا دسترسی اهالی روستا‌ها به آب آشامیدنی سالم و بهداشتی و راه‌های روستایی را در سراسر کشور توسعه دهد.

 

رئیس دفتر رئیس جمهور همچنین افزود: خوشبختانه با توجه به بارندگی‌های بهار امسال در سراسر کشور کشاورزی رونق بیشتری یافته است و با توجه به افزایش قیمت خرید تضمینی، تولید انواع محصولات کشاورزی در کشور رشد مناسبی داشته است و امیدواریم این روند همچنان ادامه یابد.

 

 بازدید واعظی از نمایشگاه توانمندی‌های روستایی 
 
رئیس دفتر رئیس جمهور از چهارمین نمایشگاه توانمندی‌های روستایی و عشایر کشور بازدید کرد.
 
آقای محمود واعظی با حضور در نمایشگاه توانمندی‌های روستایی و عشایر که در تهران در حال برگزاری است، ضمن بازدید از غرفه‌های مختلف این نمایشگاه، در جریان دستاورد‌های بخش مولد اقتصاد کشاورزی و دامپروری کشور قرار گرفت.

در این نمایشگاه روستايیان و عشایر ۳۱ استان فعالیت ها، توانمندی‌ها و دستاورد‌های خود را در زمینه ایجاد اشتغال، رونق تولید، توسعه صنایع خُرد و کوچک، صنایع دستی، دامداری، ​کشاورزی و دیگر بخش‌های مرتبط با روستا و عشایر به نمایش گذاشتند.

این نمایشگاه از دیروز تا ۲۷ مرداد همه روز از ساعت ۱۰ تا ۱۸ به روی مراجعه کنندگان باز است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری کدام است؟
بازار سرمایه
بانک ها
ارز
طلا و سکه
مَسکن
خودرو
هیچکدام
پرطرفدار