کد خبر: ۳۱۴۳۸
۰۴ دی ۱۳۸۹ - ۰۹:۵۶
0
سامانه اصلاح اطلاعات براي مراجعه مردم به صورت دايمي فعال خواهد بود تا شهروندان بتوانند تغييرات خانوار خود را در سامانه وارد كنند.
پول‌نيوز - رئيس مركز آمار ايران با اعلام جديدترين اخبار از اصلاح اطلاعات اقتصادي خانوار در اجراي هدفمندي يارانه‌ها گفت كه سامانه اصلاح اطلاعات براي مراجعه مردم به صورت دايمي فعال خواهد بود تا شهروندان بتوانند تغييرات خانوار خود را در سامانه وارد كنند.  
 
به گزارش پول‌نيوز، آذر در حاشيه اولين جلسه ستاد تهيه حساب هاي بخش تعاون كشور در جمع خبرنگاران در باره آخرين اقدامات مركز آمار ايران براي اصلاح اطلاعات اقتصادي خانوار و خانواده‌هاي جا مانده از طرح هدفمندي يارانه‌ها گفت: خوشبختانه تعداد مراجعات از ابتداي آذر ماه سال جاري و از زماني كه سامانه اطلاعات اقتصادي خانوار باز شده، نشانگر آن است كه بيش از 97 درصد از مردم مشكلي در اين سامانه نداشته و هم اكنون تغييرات مربوط به تولد، فوت، ازدواج و طلاق در اين سامانه ثبت مي‌شود.
وي افزود: ماهيانه به صورت متوسط حدود 36 هزار نفر فوتي در كشور داريم كه به دليل اين كه از ابتداي مهر ماه سال جاري اين سامانه بسته شده بود و اجازه اصلاح اطلاعات اقتصادي خانوار داده نمي‌شد، هم اكنون اطلاعات قبلي افراد در دست بررسي است. ولي با باز شدن آن مردم مي‌توانند به سامانه اصلاح اطلاعات مراجعه كرده و اطلاعات جديدي را وارد كنند.

عادل آذر با اعلام اين كه فراخوان اوليه براي مراجعه مردم در اين سامانه تا 15 دي ماه سال جاري بود، گفت: هم اكنون به اين جمع‌بندي رسيده ايم كه سامانه به صورت دايمي فعال باشد تا افراد بتوانند تغييرات خانوار خود را در سامانه وارد كنند.
 
رئيس مركز آمار ايران به مصوبه كارگروه تحول اقتصادي دولت در خصوص جمع‌آوري اطلاعات اقتصادي خانوار اشاره كرد و گفت: سازمان هدفمندي يارانه‌ها، تغييرات شش ماهه دوم سال جاري را در اول سال آينده اعمال مي‌كند كه به همين نسبت تاخير شش ماهه‌اي نيز براي اطلاعات بعدي اتفاق خواهد افتاد.

وي به ادامه راستي آزمايي اطلاعات اقتصادي خانوار به صورت هفتگي اشاره كرد و با بيان اين كه اين اطلاعات در اختيار سازمان هدفمندي يارانه‌ها قرار مي‌گيرد، گفت: راستي آزمايي اطلاعات هويتي و شناسنامه‌اي افراد و خانواده‌ها، طرح مجزايي است كه از ابتداي سال جاري با استفاده از 14 پايگاه پشتيبان در كل كشور آغاز شده و اميدواريم تا پايان سال جاري اين راستي آزمايي اقتصادي نيز نهايي شود؛ گرچه عجله‌اي براي تحويل آن نداريم.
عادل آذر ميزان مراجعه مردم از ابتداي آذر ماه سال جاري به سامانه الكترونيكي مركز آمار تا روز گذشته را حدود هفت ميليون مراجعه ذكر كرد و گفت: 'از اين تعداد افراد، كمتر از يك ميليون نفر جديد بودند كه بخش مهمي از آن شامل تولدها مي‌شود؛ بنابراين از مهر ماه سال جاري تا كنون و در اين دوره سه ماهه مراجعات جديدي به سامانه مركز آمار ايران شده است. ولي بررسي‌ها نشان مي‌دهد كه بيشتر مراجعات براي ثبت‌نام‌هاي قبلي است.

وي خاطر نشان كرد هم اكنون دو سامانه براي موضوع يارانه‌ها فعال است كه يكي به آدرس WWW.YARANEH.AMRA.ORG.IRاست، به جمع‌آوري يا اصلاح اطلاعات اقتصادي خانوار مي پردازد.

عادل آذر افزود: پس از اين، با اجراي راستي آزمايي اطلاعات به سامانه REFAHI.IR كه متولي آن سازمان هدفمندي يارانه‌ها است، ارجاع داده مي شود كه اگر اين سامانه باز شود مردم مي‌توانند افتتاح حساب جديد داشته باشند يا اطلاعات خانوار خود را از ازدواج، طلاق و موارد ديگر ارايه كنند.

وي در بخش ديگري از سخنانش به تفكيك حساب هاي بخش تعاون از دو بخش دولتي و خصوصي نيز اشاره كرد و افزود: زمان بندي پروژه تهيه حساب هاي بخش تعاون كشور از ابتداي دي ماه سال جاري تا ابتداي دي‌ ماه سال 91 است. هر چند مقدمات آن در سال گذشته فراهم شد.

اين مقام مسئول با تاكيد بر اين كه اميدواريم در ابتداي سال 90 خروجي‌هاي اوليه اين طرح را داشته باشيم، گفت: در زمان اجراي پروژه اطلاعات اقتصادي مربوط به بخش‌هاي مختلف تعاوني، به محض مشخص شدن اعلام مي شود. ولي به صورت كلي پروژه حساب هاي ملي بخش تعاون به صورت فصلي و ساليانه قابل ارايه خواهد بود.

عادل آذر در ادامه در مورد وضعيت نرخ بيكاري تابستان سال جاري با تاكيد بر اين كه در نظر است اين نرخ همزمان با نرخ بيكاري پاييز اعلام شود، گفت: براي نرخ بيكاري تابستان ابتدا اطلاعات دو استان باقي مانده بود كه در نهايت مجبور شديم براي يك استان پيش‌بيني افزايش نمونه در حد دقيق‌تر شدن نرخ بيكاري داشته باشيم تا از اين طريق بتوانيم نرخ بيكاري استان ها را به صورت دقيق محاسبه كنيم؛ با اين فرآيند نرخ بيكاري تابستان و پاييز بطور همزمان اعلام مي‌شود.
رئيس مركز آمار ايران در پاسخ اين سوال كه زمستان 88 و بهار 89 نرخ بيكاري در كشور جهش چند درصدي داشته است و آيا تاييد ايجاد يك ميليون شغل مي‌تواند گواهي بر كاهش نرخ بيكاري باشد، با تاييد اين موضوع گفت: 'تاكنون محاسبات وضعيت بيكاري تابستان و پاييز سال جاري نشان مي دهد كه وضعيت نسبت به بهار 89 بهتر است و نرخ بيكاري كاهش خواهد يافت. اما تك رقمي بودن يا دو رقمي بودن آن را پس از پايان محاسبات اعلام مي‌كنيم.
وي در مورد موضوع تفكيك حساب ها و مرجع محاسبه نرخ تورم و نتيجه مذاكرات مركز آمار و بانك مركزي در اين مورد گفت: هم اكنون در اين زمينه ما منتظر اعلام قانون هستيم؛ ولي اين موضوع در قالب مصوبه شوراي عالي آمار مطرح شده بود كه با بانك مركزي نيز توافقاتي داشتيم و هم اكنون اين موضوع در قالب برنامه پنج ساله پنجم هم مطرح شده و به محض ابلاغ وارد فاز عملياتي خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته:
نظرات بینندگان
محسن
14:29 - 1389/10/04
با سلام و خسته نباشید.
از آنجایی که مردم مدارکشان همچون شناسنامه و کارت ملی را به افراد دیگر در ادارات یا محل های دیگری برای انجام اموراتشان می سپارند و ممکن است اطلاعاتشان مورد خدشه گردد مقتضی است سازمان ثبت احوال ترتیبی امنیتی در نظر بگیرد که مردم در این زمینه متضرر نگردند و در صورت اشکال به پیگیری مطلوب برسند.

الامانه تجر الرزق والاخیانه تجر الفقر
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: