پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

November 2019 13 / چهارشنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۸
گزارش اختصاصی پول نیوز از عملکرد برنامه‌های اشتغالزایی در سال 97
کد خبر: ۳۱۴۲۶۱
۲۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۴
0
همچنین مقایسه آمار تسهیلات اعطایی مشاغل خانگی سال 96 با 97 نشان می‌دهد که برآورد ایجاد اشتغال پایدار این حوزه در سال گذشته 63 درصد افزایش پیدا کرده است.

پول‌نیوز -  دولت یازدهم با شعار مبارزه با بیکاری پا به میدان گذاشت. حسن روحانی در حالی به عنوان رییس جمهور در سال 92 انتخاب شد که اشتغالزایی به صفر رسیده بود.


بررسی‌های خبرنگار پول نیوز نشان می‌دهد که بر اساس گزارش عملکرد برنامه‌های اشتغال‌زایی و توسعه کارآفرینی، بیشترین شغل خانگی در استان خراسان رضوی ایجاد شده است. آمارهای منتشر شده از دبیرخانه ستاد ملی مشاغل حکایت از آن می‌کند که از مجموع 87 هزار و 135 شغل خانگی ایجاد شده در سال 97، 8 هزار و 143 اشتغال ایجاد شده اعلامی مربوط به استان خراسان رضوی می‌شود که حدود 10 درصد اشتغال خانگی کل است. بعد از خراسان رضوی، بیشترین شغل خانگی ایجاد شده در استان اصفهان بوده که در یک سال اخبر، 7 هزار و 411 شغل خانگی در این استان اعلام شده است.


بیشترین شغل خانگی در خراسان رضوی ایجاد شده
به نظر می‌رسد با توجه به نرخ بالای بیکاری در اصفهان و چالش‌های بازار کار انحصاری که هموطنان ما در این استان با آن‌ها مواجه‌اند، از مشاغل خانگی در این استان به خوبی استقبال شده است.

سومین استانی که از طرح مشاغل خانگی استقبال کرده است، آذربایجان شرقی است. در این استان 5 هزار و 602 شغل خانگی برای متقاضیان ایجاد شده است.

در این میان، کمترین اشتغال خانگی در استان کهگیلویه و بویر احمد ایجاد شده است: 631 شغل. در قعر جدول استان کردستان با 562 و استان زنجان با 948 شغل خانگی ایجاد شده هم وجود دارند.

همچنین مقایسه آمار تسهیلات اعطایی مشاغل خانگی سال 96 با 97 نشان می‌دهد که برآورد ایجاد اشتغال پایدار این حوزه در سال گذشته 63 درصد افزایش پیدا کرده است.

گفتنی است مهم‌ترین محدودیت و چالشی که وزرات کار در حوزه مشاغل خانگی با آن روبرو است، عدم توجه کافی به مزیت‌ها و ظرفیت‌های مناطق مختلف در این حوزه است. همچنین این طرح از فقدان برنامه‌ریزی آموزشی مناسب برای توانمند سازی متقاضیان رنج می‌برد و بانک‌ها هم در حوزه تسهیلات به شکل سلیقه‌ای عمل می‌کنند.

برچسب ها: مشاغل خانگی ، اشتغال
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار