پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۴۱۳۲
۱۷ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۵:۱۰
0
سهم استان احداث تعداد ۳ هزار واحد مسکونی است که در فاز اول باید ۱۳۴۰ واحد ساخته شود که برای واحدهای روستایی ۷۶ میلیون تومان و شهری ۸۶ میلیون تومان تسهیلات داده می شود که تاکنون موفق شده ایم آواربرداری ۱۳۴۰ واحد را به پایان برسانیم، پی کنی ۱۲۱۶ واحد و آرماتور بندی ۹۵۰ واحد، دیوار چینی ۳۰۰ واحد، سقف زنی ۹۰ واحد و گچ و خاک ۱۱ واحد هم تکمیل شده و هشت واحد به مرحله بهره برداری رسیده است.

پول‌نیوز - مهندس احمد مطبوعی رئیس ستاد بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین مستقر در شهرستان دلفان گفت: تا پایان آبان ماه ۱۳۰۰ واحد مسکونی احداث شده در دلفان تکمیل شده و تحویل آسیب دیدگان از سیل می شود.


به گزارش گروه راه و مسکن پول‌نیوز، مطبوعی اظهار داشت: پس از وقوع سیل در برخی استانهای کشور و ضرورت کمک رسانی به مردم آسیب دیده، برخی از استانها به عنوان معین این مناطق تعیین شدند تا عملیات بازسازی و احداث واحدهای مسکونی برای خسارت دیدگان شتاب گیرد.


از ۱۲ فروردین ماه امسال، پس از وقوع سیل در استان لرستان مناطق شهری و بویژه روستایی شهرستان دلفان آسیب زیادی دید و ساختمانهای گلی استحکام خود را از دست دادند که در این راستا دو شهر نورآباد و هر چشمه و ۴۶۳ روستا دچار خسارت شدند.


با استقرار سه دستگاه لودر، دو دستگاه بیل زنجیری و مکانیکی و ۱۴ دستگاه کامیون برای بازسازی واحدها در محل مستقر شدیم و ابتدا بازگشایی مسیرها صورت گرفت و با ساخت پل، توانستیم جاده هایی که زیر اب رفته بود را بازگشایی کنیم.


ارزیابی بیش از ۸ هزار واحد شهری و روستایی آسیب دیده منجر به تشخیص 3000 واحد مسکونی احداثی گردید .


همچنین ۳۶۰۰ واحد تعمیراتی درجه یک و دو و مابقی سالم تشخیص داده شدند و پس از مرحله ارزیابی واحدها، اکیپ های اجرایی وارد فاز عملیاتی و ساخت و ساز شدند.


وی ادامه داد : سهم استان احداث تعداد ۳ هزار واحد مسکونی است که در فاز اول باید ۱۳۴۰ واحد ساخته شود که برای واحدهای روستایی ۷۶ میلیون تومان و شهری ۸۶ میلیون تومان تسهیلات داده می شود که تاکنون موفق شده ایم آواربرداری ۱۳۴۰ واحد را به پایان برسانیم، پی کنی ۱۲۱۶ واحد و آرماتور بندی ۹۵۰ واحد، دیوار چینی ۳۰۰ واحد، سقف زنی ۹۰ واحد و گچ و خاک ۱۱ واحد هم تکمیل شده و هشت واحد به مرحله بهره برداری رسیده است.


مسوول ستاد معین بنیاد مسکن استان قزوین در دلفان گفت : تعداد عقد قرارداد احداثی ۱۸۰۳ واحد است که تاکنون ۱۴۱۰ نفر در شرایط پرداخت مراحل یک تا سه هستند و در بخش تعمیرات هم ۳۶۰۰ واحد نیازمند تعمیرات اساسی هستند که صد در صد صاحبان آنها به بانک ها معرفی شده اند و ۲۷۰۰ واحد شهری و روستایی به مرحله عقد قرارداد رسیده است.


وی در خصوص اعتبارات تخصیصی جدید گفت: اعتبارات جدید برای احداث ۱۰۰۰ واحد دیگر اختصاص داده شده که عملیات آوار برداری این واحدها آغاز شده و برخی در مرحله فنداسیون و آرماتور بندی است و برنامه ریزی کرده ایم که بتوانیم تا پایان آبان ماه این واحدها را تکمیل کنیم.


مهندس مطبوعی ، مهمترین دغدغه این روزهای امور جاری را گرانی مصالح عنوان کرد و اضافه کرد : قیمت مصالح تا چهار برابر شده و رساندن آنها به روستاها و مناطق دور افتاده هزینه های سنگینی را تحمیل کرده به طوری که تامین یک کامیون آجر که قبلا تنی ۲۵۰ هزار تومان تمام می شد الان حدود ۵ میلیون تومان برای تخلیه در محل احداث هزینه دارد و ماسه از هر تن ۷۰ هزار تومان به ۲۸۰ هزار تومان رسیده و کار را سخت کرده است. البته در این ایام ۸ تن سیمان رایگان در محل تخلیه شده تا بتوانیم بخشی از نیازها را تامین کنیم ولی امیدواریم مسئولان برای گرانی مصالح ساختمانی فکری اساسی کنند تا کارها دچار تاخیر نشود.


مطبوعی از همکاری صمیمانه مسئولان محلی شهرستان دلفان بویژه امام جمعه، فرماندار، مسئولان بنیاد مسکن، بسیج و سپاه تشکر و قدردانی و اظهار امیدواری کرد تعهد استان در زمان مقرر برای تحویل سه هزار واحد مسکونی در این شهرستان محقق شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: