پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۳۹۹۸
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۷
0
پیشنهاد اول مربوط به ارزش مندرج در مجوز ثبت سفارش کالاهای اساسی و ضروری (گروه یک کالایی) مربوط می شد که مورد موافقت ستاد تنظیم بازار قرار گرفت.

پول‌نیوز - معاون گمرک با اشاره به تصویب پیشنهادات گمرک در ستاد تنظیم بازار گفت: کارگروه تعیین رسیدگی ارزش کالا تشکیل می شود.

مهرداد جمال ارونقی از تصویب پیشنهادات ارائه شده از سوی گمرک به ستاد تنظیم بازار خبر داد و گفت: پیشنهاد اول مربوط به ارزش مندرج در مجوز ثبت سفارش کالاهای اساسی و ضروری (گروه یک کالایی) مربوط می شد که مورد موافقت ستاد تنظیم بازار قرار گرفت.

معاون فنی و امور گمرکی، گمرک ایران یادآور شد: پیشنهاد دوم نیز بحث تشکیل کارگروه تعیین رسیدگی ارزش متشکل از نمایندگان وزارت امور اقتصادی و دارایی (گمرک ایران)، وزارت صنعت، معدن و تجارت، بانک مرکزی، اتاق ایران و اتحادیه مربوطه به ریاست گمرک ایران بود.

وی افزود: گمرک مجاز است در رسیدگی های ارزشی خود از ارزش های تعیین شده در این کارگروه استفاده کند.

معاون گمرک ادامه داد: همچنین پیشنهاد سوم مربوط به پذیرش تلورانس وزنی مجاز ۱.۵ درصد برای کالاهای اساسی و حجیم فله (حمل با کشتی) و سه درصد برای سایر کالاها توسط بانک مرکزی و گمرک بود که مورد موافقت قرار گرفت.

ارونقی اظهار داشت: تعدادی از پرونده های گمرک مربوط به این موضوع می شود که با این مصوبه این پرونده ها مختومه می شوند. این مصوبه مشمول تمامی پرونده هایی است که هنوز رفع تعهد ارزی نکرده اند، می شود.

به گزارش مهر این مصوبه فردا از سوی ستاد تنظیم بازار ابلاغ می شود.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
آیا با تصمیم دولت برای معاف کردن سلبریتی ها از مالیات موافقید؟
بله
خیر
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: