پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۳۹۵۸
۱۶ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۲۷
0
اگر اقتصاد جهان وارد رکود شود چین با مشکلی مواجه می شود که سه تا چهار برابر بزرگتر از بحران مالی آمریکا در ۲۰۰۸ است.

پول‌نیوز - کایل بس، مدیرعامل شرکت مدیریت سرمایه هیمن گفت اگر اقتصاد جهان وارد رکود شود چین با مشکلی مواجه می شود که سه تا چهار برابر بزرگتر از بحران آمریکا در 2008 است.

بس طی مصاحبه ای بحران 2008 را با مشکلی که احتمالاً دومین اقتصاد بزرگ جهان با آن مواجه می‌شود، مقایسه کرد. این مسئله به خاطر افزایش جنگ تجاری چین و آمریکا اتفاق می‌افتد.


ورود اقتصاد جهان به رکود برای چین گران تمام می‌شود
وی گفت:«در بحران آمریکا ، این کشور 17 تریلیون دلار سرمایه به صورت ترازنامه در بانک ها داشت و اگر سرمایه های غیر بانکی را هم محاسبه کنیم مقدار آن به 23 تریلیون دلار می رسید».

« آمریکا 850 میلیارد دلار دارایی خالص خود را در سیستم بانکی در طی بحران مالی از دست داد. چین 53 تریلیون دلار سرمایه در بانک های خود دارد و اقتصاد آن 13 تریلیون دلاری است».

این سرمایه گذار افزود:«آمریکا کمتر از یک تریلیون دلار از دست داد ولی به نظر من چین بین 3 تا 4 تریلیون دلار در صورت بروز بحران از دست می‌دهد».

جنگ بین آمریکا و چین این ترس را به وجود آورده که کندی رشد اقتصادی ممکن است به رکود اقتصادی منجر شود ولی بس گفت نگران تاثیر جنگ بر بخش بانکداری نیست.

وی اضافه کرد آمریکا در شرایط خوبی قرار دارد و می‌تواند رکود را مدیریت کند همان کاری که همیشه انجام داده است ولی مسئله در مورد چین متفاوت است.

«به نظر من تحمل شدت بحران مالی که چین با آن مواجه می شود بسیار سخت تر است».

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: