پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۳۸۳۰
۱۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۴
0
نرخ برابری یوآن چین با دلار آمریکا با وحشت از تشدید جنگ تجاری، ۱ درصد سقوط کرد و به پایین‌ترین سطح ۱۱ ساله خود رسید. سقوط ارزش یوآن باعث آغاز سقوط سایر ارزهای منطقه شد.

پول‌نیوز - روز دوشنبه، با وحشت از تشدید جنگ تجاری، نرخ برابری یوآن چین با دلار آمریکا ۱ درصد سقوط کرد و به پایین‌ترین سطح ۱۱ ساله خود رسید. سقوط ارزش یوآن باعث آغاز سقوط سایر ارزهای منطقه شد.

با افزایش اضطراب در مورد جنگ تجاری سرمایه‌گذاران به سوی دارایی‌های امن هجوم آوردند و ین ژاپن در این میان، به بالاترین سطح ۷ ماهه خود در برابر دلار رسید.

یوآن چین 1 درصد سقوط کرد
نرخ برابری دلار با یوآن چین به طرز غیرمنتظره‌ای سقوط کرد و برای اولین بار پس از بحران مالی جهانی، از نرخ بسیار مهم ۷ هم ضعیف‌تر شد. بسیاری از بازیگران مهم بازار این سطح را به عنوان سطح مقاومت فنی یوآن می‌دانستند.

در بازارهای برون‌مرزی چین، نرخ برابری یوآن با دلار تا ۷.۱۱۳۷ سقوط کرد و در بازارهای داخلی چین به ۷.۰۴۲۴ رسید. این اولین بار پس از سال ۲۰۰۸ است که یوآن در نرخی بالاتر از ۷ معامله می‌شود.

نرخ برابری دلار استرالیا هم که به عنوان واسطه تجارت با چین شناخته می‌شود، ۰.۳۵ درصد افت کرد و به ۰.۶۷۷۳ رسید.

نرخ برابری دلاری ارزهای بازارهای در حال ظهور با شدت بیشتری افت کرد. وون کره‌جنوبی ۱ درصد افت کرد تا به پایین‌ترین سطح ۳ ساله ۱۲۱۸.۳ برسد. دلار جدید تایوان، بیش از ۰.۷ درصد افت کرد تا به پایین‌ترین نرخ ۲ ماهه ۳۱.۶۲۷ برسد.

نرخ برابری پزوی مکزیک ۱ درصد سقوط کرد و به ۱۹.۵۰۷ رسید.

منبع: مهر
برچسب ها: یوآن چین ، جنگ تجاری
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: