پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

چرا نمی خواهند سالم زندگی کنید؟
کد خبر: ۳۱۳۴۹۶
۱۰ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۲
0
سلامت شما، بازیچه ی دست اقتصاد می شود اگر «درست» انتخاب نکنید!

پول نیوز، نازنین افتخار - هر چیزی بُعد اقتصادی دارد. شاید فکر کنیم که این ما هستیم که خودرو می خریم، این ما هستیم که آن را تعمیر می کنیم، این ما هستیم که ماشینمان را به کارواش می بریم تا تمیز شود و غیره. در حالی که چشممان را روی قدرت اقتصاد بسته ایم.

 

 

شاید باورش سخت باشد اما این اقتصاد سرمایه داری است که از ما می خواهد خودرو های گران قیمت بخریم، چندین و چند بار پول بابت تعمیر خودرویی بدهیم که هوایی که تنفس می کنیم را آلوده می کند، ماهی یک بار ماشینی را بشوییم که یکی دو روز بیشتر تمیز نمی ماند و در این فرآیند چندین و چند لیتر آب هدر دهیم.

 

رکاب نزنید تا جیب اقتصاد پر پول باشد!

 

به طور کلی پولمان را خرج وسایل و خدماتی کنیم که نه تنها به آن ها نیاز نداریم بلکه آن ها بدون توجه محیط زیست ما و دیگران را به خطر میندازند.

 

لابد می پرسید چرا باید اینطور باشد؟ باید گفت حقیقت آن است که چرخ های زندگی مدرن ما باید بچرخد همینطور چرخ های اقتصاد. به همین خاطر هم هست که اقتصاد نیاز دارد با هر روشی، پول بیشتری در دست ها و صندوق هایش داشته و ذخیره کند.

 

این کاملا منطقی است ولی آنجایش بی منطق می شود که ما یک روز صبح، در حالی از خواب بیدار می‌شویم که از فرط چاقی و بیماری، به نفس نفس افتاده ایم و بین دنیایی از وسایلی که به آن ها نیاز نداریم با جیب های خالی زندانی شده ایم چون اقتصاد این را می خواسته است.

 

در حالی که می توانستیم با رکاب زدن و دوچرخه سواری؛ سالم زندگی کنیم و دیرتر مریض شویم، بدون اینکه زنجیره ای از اتفاقات نامبارک را به دنبال خود بکشیم و بی شک بدون اینکه حق انتخابمان را قربانی سرمایه داری اقتصاد کنیم! 

برچسب ها: اقتصاد ، سلامت
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
بله
خیر
من در مرحله اول هم نمی گرفتم.
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: