کد خبر: ۳۱۳۳۲۷
۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۶
0
براساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی حدود ۱۳ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان سفته و برات در چهار ماه نخست سال در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۳۳.۵ درصد افزایش نشـان می‌دهد.

پول‌نیوز - براساس آمار بانک مرکزی، فروش سفته و برات در تهران 33.5 درصد رشد نشان می دهد.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، براساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی حدود ۱۳ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان سفته و برات در چهار ماه نخست سال در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۳۳.۵ درصد افزایش نشـان می‌دهد.

بر اساس گزارش بانک مرکزی، حدود ۴ میلیارد و ۸۲۰ میلیون تومان سفته و برات در خرداد ۱۳۹۸ در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با ماه قبل ۲۶.۲ درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل ۲۱.۷ درصد افزایش داشته است. همچنین در سه ماه اول سال ۱۳۹۸ حدود ۱۳ میلیارد و ۵۵۰ میلیون تومان سفته و برات در شهر تهران فروخته شد که در مقایسه با دوره مشابه سال قبل ۳۳.۵ درصد افزایش نشـان می‌دهد.

 

فروش 13.5 میلیارد تومان سفته و برات در تهران


همچنین طبق آمار شعبه واخواست دادگستری استان تهران در خردادماه ۱۳۹۸ معادل ۷۰۰ برگ سفته و برات به مبلغی معادل ۱۱ میلیارد و ۳۴۰ میلیون تومان در شهر تهران واخواست گردید. در این ماه شاخص‌های تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعـداد ۸۶.۵ و ۶۱.۵ رسید که در مقایسه با ماه قبل از لحاظ تعداد ۳.۶ درصد افزایش و از لحاظ مبلغ ۱۹.۱ درصد کاهش و نسبت به ماه مشابه سال قبل شاخص تعداد و مبلغ به ترتیب ۱۳.۴ درصد و ۸۳ درصد کاهش داشته است.

شاخص متوسط مبلـغ یک برگ سفته و برات واخواسـت شده در خرداد ماه ۱۳۹۸ به عدد ۷۱.۱ رسید. عدد این شاخص در خردادماه ۱۳۹۷ معادل ۳۶۱.۸ بوده است. در سه ماه اول سال ۱۳۹۸ معادل هزار و ۷۰۰ برگ سفته و برات بـه مبلغـی معادل ۳۲ میلیارد و ۵۳۰ میلیون تومان در شـهر تهران واخواسـت شد.

در این دوره متوسط شاخص‌های تعداد و مبلغ سفته و برات واخواست شده به ترتیب به اعداد ۷۲.۴ و ۵۸.۸ رسید که نسبت به دوره مشابه سال قبل به ترتیب ۵.۷ درصد و ۶۳.۳ درصد کاهش نشان می‌دهد. شاخص متوسط مبلغ یک برگ سفته و برات واخواست شده در سه ماه اول سال ۱۳۹۸ به عدد ۸۱.۵ رسید. عدد شـاخص مذکور در سه ماه اول سال ۱۳۹۷ معادل ۱۷۹.۳ بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: