پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۳۲۶۷
۰۸ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۲:۳۶
0
در حالی که چین و آمریکا پس از سه ماه در همین هفته مذاکرات را از سر می‌گیرند، نگرانی شرکت های کوچک در مورد تجارت بیشتر می شود.

پول‌نیوز - رشد اقتصاد چین در جولای ضعیف‌تر شده است. با ادامه درگیری های تجاری با آمریکا، نیاز به حمایت سیاسی برای تقویت اقتصاد وجود دارد.


رشد اقتصاد چین ضعیف تر شد

در حالی که چین و آمریکا پس از سه ماه در همین هفته مذاکرات را از سر می‌گیرند، نگرانی شرکت های کوچک در مورد تجارت بیشتر می شود. شرایط صادرات بدتر می شود و کاهش قیمت مصرف کننده سوددهی را پایین می آورد.

نرخ رشد چین با تکامل اقتصاد در یک رکود بلند مدت قرار دارد ولی با کاهش تجارت و سود دهی شرکت ها و ضعف رشد سرمایه گذاری، دورنمای اقتصاد هنوز هم باعث نگرانی سیاست گذاران است. در حالیکه از سرگیری مذاکرات با آمریکا امید به رسیدن به یک توافق را بالا برده، اختلافات عمیق بین دو طرف همچنان باقیست.

در گیری های تجاری هنوز یک ریسک اصلی برای اقتصاد چین و سایر اقتصادهای بزرگ دنیاست. دورنمای کسب و کارهای کوچک صادرات محور در جولای ضعیف شده و شاخص تعیین کننده شرایط شرکت های کوچک به پایین‌ترین حد طی یک سال گذشته رسیده است. کل تقاضا پایین آمده و تمایل به سرمایه‌گذاری کاهش یافته است.

اقتصاددانان استاندارد چارترد می گویند:« با توجه به تضعیف تقاضای خارجی به خاطر ضعف جهانی اقتصاد و طولانی شدن درگیری تجاری با آمریکا، صادرکنندگان باید مراقب تولید و دورنمای سرمایه‌گذاری باشند».

بازارها به دنبال نشانه هایی از افزایش حمایت سیاسی هستند و منتظرند نتیجه گفتگوهای این هفته سران دو کشور مشخص شود.. لیو لی گانگ، اقتصاددان ارشد چین در هنگ کنگ گفت:« دورنمای اقتصاد چین در نیمه دوم سال به خاطر عدم اطمینان به روابط تجاری با آمریکا هنوز تیره و تار است».

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: