کد خبر: ۳۱۲۹۵۶
۰۳ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
0
بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای تامین وام‌های موردنياز متقاضيان، طرح‌هايي را در شعب خود ارائه مي‌دهد که با توجه به مبلغ و محل مصرف متنوع هستند.

11 طرح تسهیلاتی بانک قرض‌الحسنه مهر ایرانپول‌نیوز - بانک قرض‌الحسنه مهر ایران برای تامین وام‌های موردنياز متقاضيان، طرح‌هايي را در شعب خود ارائه مي‌دهد که با توجه به مبلغ و محل مصرف متنوع هستند.


به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، طرح‌های پیوند يک و دو مهر ايران، تسهيلات امتيازي مهرايران، اعتبار در حساب جاري، تداوم مهر، انگيزش مهر، اندوخته بانون مهر ايران، اندوخته خانواده مهرايران، حمايتي فرد حقيقي، ۲ در يک، مهر آتيه نوين و اندوخته اجتماعي، ۱۱ طرح بانک قرض‌الحسنه مهر ايران در حال حاضر هستند.

طرح پیوند مهر ایران

بانک قرض‌الحسنه مهرایران برای تامین مایحتاج ازدواج جوانان و ارتقاي اميد به زندگي، به پرداخت تسهيلات با کارمزد چهاردرصد اقدام کرده است.

پرداخت این تسهیلات منافاتی با تسهیلات ازدواج پرداختي از ساير بانک‌ها را نداشته و متقاضيان مي‌توانند همزمان از اين تسهيلات استفاده کنند. سقف تسهيلات ۴۰ ميليون تومان است که براي بهره‌مندي از اين وام، بايد حداقل يکسال ميانگين سپرده‌گذاري كسب شود. براي مثال، مشتري مي‌تواند در صورت استطاعت مالي، با افتتاح سپرده پيوند يكم مهر و توديع يكجاي مبلغ ۳۲ ميليون تومان به مدت يكسال، از ۴۰ ميليون تومان تسهيلات با بازپرداخت ۳۶ ماه پس از يكسال بهره‌مند شود.

اما بانک قرض‌الحسنه مهر ایران طرح دوم پیوند مهرایران را نیز طراحي کرده است جامعه هدف اين طرح، افرادي هستند که هم‌اکنون در سن ازدواج نبوده يا والديني كه قصد تامين آتي مايحتاج ضروري ازدواج فرزندانشان در آينده را دارند.

افراد می‌توانند با شرکت در این طرح و افتتاح حساب قرض‌الحسنه ویژه پس‌انداز طرح دوم پیوند مهر ايران، از تسهيلات قرض‌الحسنه کمک هزينه ازدواج اين بانک تا سقف جمعي ۸۰ ميليون تومان با همان كارمزد چهاردرصد برخوردار شوند.

اولین موعد برای بهره‌مندی از این وام، کسب حداقل پنج سال ميانگين سپرده بوده و تسهيلات پرداختي در اين طرح نيز منافاتي با دريافت تسهيلات ازدواج ساير بانک‌ها ندارد.

برای مثال: مشتری می‌تواند با افتتاح سپرده پیوند دوم مهر و توديع يکجاي مبلغ ۱۸ ميليون و ۴۰۰ هزار تومان، از ۸۰ ميليون تومان تسهيلات با بازپرداخت ۶۰ ماه پس از پنج سال بهره‌مند شود.

تسهیلات امتیازی مهرایران

منابع قرض‌الحسنه بانک‌ها که از محل گردش حساب‌های اشخاص تامین می‌شود، محدود است و بانک قرض‌الحسنه مهرایران نيز براي استفاده حداکثر متقاضيان از اين تسهيلات، به طراحي تسهيلات امتيازي مديران اقدام كرده است.

برای استفاده بهینه از منابع و پاسخگویی مناسب به متقاضيان، اعطاي حق تقدم و امتياز به صاحبان حساب نزد اين بانک براي استفاده از اولويت در دريافت تسهيلات قرض‌الحسنه فراهم شده است.

براین اساس بانک قرض‌الحسنه مهر ایران ضرایب امتیازي را با توجه به مدت انتظار هر مشتري براي اولويت‌بندي تنظيم کرده که با توجه به امتياز مشتري براي ميانگين سپرده‌گذاري، مبلغ و مدت زمان بازپرداخت تسهيلات محاسبه مي‌شود.

متقاضیان می‌توانند با مراجعه به قسمت محاسبه تسهیلات امتیازي در سايت بانک، از ميزان حداقل‌هاي لازم براي بهره‌مندي از وام قرض‌الحسنه اين بانک مطلع شوند.

برای نمونه، مشتریانی که توانایي ايجاد ميانگين‌هاي حساب بالاتري را داشته باشند، مي‌توانند در فاصله زماني کوتاه‌تري، در اولويت دريافت تسهيلات قرار گيرند.

حال اگر برخی مشتریان میانگین حساب کمتري دارند، از اولويت دريافت تسهيلات در فاصله زماني طولاني‌تري بهره‌مند مي‌شوند اما مشترياني که قادر به پرداخت اقساط ماهانه بيش از ۵۰۰ هزار تومان هستند، مي‌توانند با مدت بازپرداخت اقساط کوتاه‌تر، از تسهيلات بانک قرض‌الحسنه مهر ايران بهره‌مند مي‌شوند.

مشتریانی که قادر به پرداخت اقساط ماهانه کمتر از ۵۰۰ هزار تومان هستند، با مدت بازپرداخت اقساط طولانی‌تر، از تسهیلات بانک بهره‌مند مي‌شوند.

اعتبار در حساب جاری

این طرح یک فرصت استثنایی براي اشخاص حقيقي‌اي است که با تمرکز وجوه در گردش ماهانه خود در حساب جاري نزد بانک قرض‌الحسنه مهر ايران، امتياز دريافت تسهيلات كسب مي‌كنند. حداكثر تسهيلات براي هر فرد، ۲۰ ميليون تومان است و در صورتي كه امتياز متقاضي، بيش از سقف فردي باشد، متقاضي مي‌تواند مازاد امتياز خود را به بستگان درجه يك يا همسر انتقال دهد.

همه اشخاص حقیقی می‌‌توانند با افتتاح حساب قرض‌الحسنه جاری حقيقي نزد بانک قرض‌الحسنه مهر ايران و استفاده از خدمات و مزاياي آن، علاوه بر برخورداري از همه خدمات بانکي، از امتياز ميانگين حساب جاري و متناسب با امتياز ميانگين حاصله، از تسهيلات قرض‌الحسنه بهره‌مند مي‌شوند.

علاقه‌مندان می‌توانند پس از افتتاح حساب به صورت آنلاین با مرجعه به صفحه اصلی سایت بانک به نشاني www.qmb.ir از معدن حساب خود مطلع و يا براي کسب اطلاع بيشتر به يکي از شعب فعال بانک در سراسر كشور مراجعه كنند.

تداوم مهر

در طرح تداوم مهر، متقاضیان می‌توانند به صورت مستمر مبالغی را برای ايجاد ميانگين لازم براي برخورداري از تسهيلات واريز کنند.

این تسهیلات پس از گذشت حداقل ۲۴ ماه از زمان افتتاح حساب و واریز۲۴ مرحله مبلغ انتخابی براي واريز ماهانه، پرداخت مي‌شود.

امکان پس‌انداز مبالغ خرد تا ۶۰ ماه و استفاده از تسهیلات قرض‌الحسنه با بازپرداخت انتخابی حداقل معادل تعداد ماه‌های واریزي نيز از ديگر مزاياي طرح تداوم مهر است.

در این طرح امکان بهره‌مندی از ۱۰ درصد ضریب بیشتر در مقايسه با تسهيلات امتيازي بانک و امکان برداشت کل مبلغ اندوخته پس از دريافت تسهيلات وجود دارد.

حداقل مدت بازپرداخت ۲۴ ماه و حداکثر ۶۰ ماه است. سقف فردی قابل پرداخت ۲۰ میلیون تومان با کارمزد چهاردرصد و سقف مبلغ حق عضویت انتخابي ماهانه يک‌ميليون تومان است.

انگیزش مهر

آن دسته از مشتریانی که تمایل دارند با افتتاح حساب و واریز مبلغي به صورت مستمر ماهانه به مدت ۲۴ ماه، از تسهيلات فوري بانک قبل از ايجاد ميانگين استفاده کنند مي‌توانند با شرکت در يكي از مدل‌هاي طرح انگيزش مهر از مزاياي اين طرح استفاده كنند.

این طرح دو مدل اجرایی دارد که در مدل اول، سه نوبت تسهیلات و يک نوبت برداشت پس‌انداز و در مدل دوم يک نوبت تسهيلات و يک نوبت برداشت پس‌انداز ارائه شده است.

در مدل اول افتتاح سپرده ۴۱۸ و درخواست واریز ۲۴ مرحله مستمر ماهانه به مبلغ ۵۱۰ هزار تومان بابت اقساط تسهیلات مرحله اول و دوم و عضویت در طرح در نظر گرفته شده است.

در این مدت، امکان برداشت پس‌انداز مشتری از سپرده ۴۱۸ پس از گذشت ۲۴ ماه و تکمیل واریز ۲۴ مرحله مبلغ تعيين شده معادل مجموع مبالغ واريزي بابت عضويت در طرح خواهد بود.

در مدل دوم، افتتاح سپرده ۴۱۸ و درخواست واریز ۲۴ مرحله مستمر ماهانه به مبلغ ۲۵۷ هزار و ۵۰۰ تومان بابت اقساط تسهیلات و عضویت طراحی شده است.

اندوخته بانوان مهر ایران

بانک قرض‌الحسنه مهر ایران با هدف توانمندسازی و ارزش‌آفرینی بانوان ايراني، به اعطاي تسهيلات قرض‌الحسنه در قالب اندوخته بانوان مهر ايران اقدام کرده است.

در این طرح، بانوان می‌توانند از طریق افتتاح حساب و واریز مبلغ مستمر ماهانه علاوه بر استفاده از خدمات بانک، از تسهيلات قرض‌الحسنه بهره‌مند شوند.

اعطای تسهیلات قرض‌الحسنه زنجیره‌ای در چهار مرحله جمعا به ميزان ۴۱ ميليون تومان براي رفع نيازها و احتياجات ضروري بانوان از مزاياي طرح است.

البته دراین طرح، بانوان می‌توانند شخصا نسبت به افتتاح حساب و واریز مبلغ مستمر ماهانه اقدام کنند و یا همسر و پدر وي اين افتتاح و واريز وجوه را انجام دهند.

متقاضیان با واریز چهار واریز ۲۰۰ هزار تومانی در چهار ماه، اولين مرحله تسهيلات را به مبلغ سه‌ميليون تومان با بازپرداخت ۲۴ ماه دريافت مي‌کنند.

مرحله دوم تسهیلات بعد از ۲۴ ماه به مبلغ شش میلیون تومان، مرحله سوم تسهیلات پس از ۲۴ ماه به مبلغ ۱۲ ميليون تومان و در مرحله چهارم پس از ۳۶ ماه، تسهيلات ۲۰ ميليون توماني پس از تسويه مراحل قبلي پرداخت مي‌شود.

اندوخته خانواده مهر ایران

بانک قرض‌الحسنه مهر ا یران برای حمایت از صندوق‌های خانوادگي و تقويت بنيه مالي خانواده‌ها، به ايجاد اندوخته خانواده مهر ايران اقدام کرده است. در اين برنامه، اعضا با پرداخت سهم اندوخته ماهانه و تجميع مبالغ خرد علاوه بر پس‌انداز، از تسهيلات بانک بهره‌مند مي‌شوند.

برخلاف روال مرسوم در صندوق‌های خانوادگی که صرفا از محل سهم اندوخته اعضا، مبالغ جمع شده را به اعضا پرداخت می‌کنند، بانک در این طرح، با هم‌افزايي مالي از طريق پرداخت تسهيلات قرض‌الحسنه حمايتي، ميزان دريافتي افراد صندوق را تا دو برابر افزايش مي‌دهد.

مدت زمان پرداخت سهم اندوخته اعضا، ۱۰ مرحله مستمر و ماهانه است. شروع پرداخت تسهیلات بانک از ماه سوم است و به صورت ماهانه ۱۰ فقره تسهیلات در ۱۰ ماه متوالی به عضو یا اعضا پرداخت مي‌شود. مبلغ تسهيلات پرداختي در هر ماه براساس تعداد اعضا ضربدر مبلغ سهم اندوخته ماهانه ضربدر دو محاسبه مي‌شود.

کارمزد تسهیلات پرداختی از محل سهم اندوخته اعضا، دو درصد و از محل منابع حمایتی بانک چهاردرصد است.

در این طرح حق عضویت اعضا از ۲۰۰ هزار تومان تا دو میلیون تومان است. اما بانک قرض‌الحسنه مهر ايران در طرح دوم اندوخته خانواده مهر ايران برخي شرايط را تغيير داده است.

برای مثال، در این طرح حداقل مبلغ حق عضویت انتخابی براي واريز ماهانه ۱۰۰ هزار تومان است. تسهيلات مدل دوم در قبال يک ضامن معتبر پرداخت مي‌شود.

حمایتی فرد حقیقی

طرح حمایتی فرد حقیقی بانک قرض‌الحسنه مهر ايران براي مشترياني است که خواستار استفاده از تسهيلات قرض‌الحسنه بانک در زودترين زمان ممکن هستند.

در حالت عادی، مشتری برای استفاده از تسهیلات قرض‌الحسنه بانک، ملزم به کسب ميانگين با حداقل کارکرد سه ماه حساب است اين طرح با توجه به ايجاد صندوق اجتماعي براي هر شعبه، براي افرادي كه فرصت ايجاد ميانگين را ندارند، مطلوب بوده كه متقاضيان با افزايش مبلغ موجودي در دسترس خود، همه يا بخشي از مشكلاتشان مرتفع مي‌شود.

در این طرح، متقاضی با تودیع درصدی از مبلغ تسهيلات موردنياز خود به صندوق اجتماعي شعبه انتخابي، از هم‌افزايي همزمان بانک متناسب با مبلغ توديعي در صندوق موصوف برخوردار مي‌شود. متعاقبا متقاضي پس از سپري شدن مدت انتظار تعيين شده براي تسهيلات، پس از تکميل پرونده خود، از تسهيلات طرح حمايتي فرد حقيقي تا سقف فردي ۴۰ ميليون تومان بهره‌مند مي‌شود. مدت بازپرداخت برای دریافت تسهیلات حداکثر ۳۶ ماه است.

۲ در یک

متقاضی در طرح دو در یک، به پشتوانه حساب خود دوبار وام قرض‌الحسنه دریافت می‌کند. در اين طرح، صاحبان سپرده با افتتاح حساب يا تکميل موجودي خود، به صورت آني تا ۹۵ درصد مبلغ افتتاحي خود را بدون ضامن دريافت مي‌کنند.

وام اول با کارمزد یک درصد و وام دوم به میزان امتیاز میانگين مشتري با کارمزد چهاردرصد است.

در وام اول، زمان پرداخت یک روز پس از تشکیل پرونده است و مبلغ حداکثر تا ۹۵ درصد مبلغ سپرده افتتاحی است. حداکثر سقف وام اول ۱۵۰ میليون تومان است.

اما در وام دوم، مبلغ وام براساس میانگین حاصل از باقیمانده سپرده افتتاحی مشتري و بازپرداخت اقساط ماهانه وام اول است حداکثر سقف وام دوم ۲۰ ميليون تومان براي هر نفر از محل منابع بانک است.

مهر آتیه نوین

در طرح مهر آتیه نوین، والدینی که در نظر دارند براي آينده فرزندان خود اقدام به پس‌انداز هدفمند کنند و يا افراد مشغول به تحصيل که پس از فراغت، قصد راه‌اندازي کسب و كاري دارند و يا كارمندان سازمان‌ها و شركت‌هايي كه قصد برنامه‌ريزي و تامين آتي هزينه‌هاي خود را دارند، مي‌توانند شركت كنند. نرخ كارمزد تسهيلات چهاردصد و حداكثر مدت كسب ميانگين قابل انتخاب مشتري، ۱۰ سال است.

حداکثر مدت بازپرداخت تسهیلات ۶۰ ماه و زمان بهره‌مندی از تسهیلات پایان سال سوم، پايان سال ششم و پايان سال دهم است.

استفاده از مبلغ تسهیلات بیشتر در ازای واریزهاي ماهانه و سالانه در مقايسه با تسهيلات پرداختي شرکت‌هاي بيمه در بازار بابت بيمه عمر از مزاياي طرح است.

برای مثال، اگر مشتری ماهانه یکصد هزار تومان در هر ماه و افزایشي ۱۰ درصد در ابتداي هر سال، واريز کند در پايان ۱۰ سال سقف مبلغ تقريبي با اقساط ۳۶ ماه، ۱۲۳ ميليون تومان و با اقساط ۶۰ ماه، ۷۳ ميليون تومان است.

اندوخته اجتماعی

همه سازمان‌ها، ارگان‌ها، شرکت وارداتی که کارکنانشان متقاضی دریافت تسهیلات قرض‌الحسنه خرد به صورت دوره‌‌اي هستند، مي‌توانند از طريق افتتاح حساب و واريز مبالغي جمعي به صورت مستمر ماهانه و كارسازي سازمان براي ايجاد پس‌اندازشان، مطابق با شرايط و ضوابط اعلامي، علاوه بر استفاده از خدمات بانك، از تسهيلات قرض‌الحسنه اين طرح بهره‌مند مي‌شوند.

همچنین علاوه بر مخاطبان سازمانی، همه افرادی که متقاضی تسهيلات قرض‌الحسنه دوره‌اي هستند نيز از طريق افتتاح حساب و واريز مبالغي به صورت مستمر ماهانه براي ايجاد پس‌انداز مطابق با شرايط و ضوابط اعلامي، علاوه بر استفاده از خدمات بانک، از تسهيلات قرض‌الحسنه اين طرح بهره‌مند مي‌شوند.
تسهیلات پس از گذشت حداقل چهارماه از تاریخ افتتاح حساب و واریز مستمر حداقل چهارمرحله اعطا می‌شود.

مدت بازپرداخت ۲۴ ماه و به ازای هر ماه انتظار بیشتر از چهارماه، شش ماه به دوره اقساط اضافه می‌شود. سقف دوره بازپرداخت ۴۸ ماه و سقف فردی تسهيلات قابل پرداخت تا ۲۰ ميليون تومان با کارمزد چهاردرصد است. سقف مبلغ حق عضويت انتخابي ماهانه نيز يک ميليون تومان است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
تعطیلی همه مشاغل به جز سطح 1 در ۲۵ مرکز استان و همه کلانشهرها
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: حداقل ۲۵ مرکز استانی و نیز همه کلانشهرها شامل دور جدید محدودیت‌های شدید خواهند شد.