کد خبر: ۳۱۲۷۴۱
۰۱ مرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۲۷
0
خوشبختانه بانک توسعه تعاون علیرغم جوان بودن از حیث شاخص‌های عملکردی و بهبود کمی و کیفی به‌ویژه طی سه سال اخیر از رشد فزاینده‌ای برخوردار بوده است، ضمن آنکه این بانک با کمک دولت و مجلس نیز از جایگاه و شرایط بهتری برخوردار شده است.

پول‌نیوز - اعضای هیئت‌رئیسه فراکسیون تعاون عصر دیروز با اعضاء هیئت‌مدیره بانک توسعه تعاون دیدار کردند.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، حجت‌الله مهدیان رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون طی گزارشی از روند فعالیت این بانک گفت: خوشبختانه بانک توسعه تعاون علیرغم جوان بودن از حیث شاخص‌های عملکردی و بهبود کمی و کیفی به‌ویژه طی سه سال اخیر از رشد فزاینده‌ای برخوردار بوده است، ضمن آنکه این بانک با کمک دولت و مجلس نیز از جایگاه و شرایط بهتری برخوردار شده است.

دیدار اعضاء فراکسیون تعاون مجلس با مدیرعامل بانک توسعه تعاون

وی با اشاره به نقش عاملیتی بانک توسعه تعاون در اجرای دو طرح ملی اشتغال پایدار روستایی و عشایری و اشتغال فراگیر و همچنین اثربخشی این بانک به‌عنوان یکی از بانک‌های عامل در اجرای طرح رونق تولید، پرداخت تسهیلات اعتباری به جامعه هدف نهادهای حمایتی اعم از کمیته امداد امام، سازمان بهزیستی، بنیاد شهید و پرداخت وام ازدواج، پرداخت وام خرید تضمینی گندم طی سه سال متوالی را بخشی از فعالیت‌های این بانک قلمداد کرد و دراین‌باره افزود: بانک توسعه تعاون سال گذشته با پرداخت 90000 میلیارد ریال تسهیلات اعتباری، بیشترین میزان پرداختی را از زمان شکل‌گیری و تأسیس بانک به خود اختصاص داده است که در نظر است حجم تسهیلات اعتباری برای سال جاری به میزان 125000 میلیارد ریال افزایش یابد، ضمن آنکه بانک توسعه تعاون طی مدت چهارماهه اول سال جاری شرایط پرداخت و تخصیص مبلغ 45000 میلیارد ریال تسهیلات اعتباری را فراهم ساخته این رقم در اختیار شرکت‌های تعاونی و فعالان اقتصادی در قالب ایجادی، توسعه‌ای، سرمایه در گردش باهدف کمک به رونق تولید، ایجاد و توسعه و حفظ اشتغال قرارداده‌شده است.

مدیرعامل بانک توسعه تعاون با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه این بانک با صندوق توسعه ملی و عهده‌داری نقش عاملیتی این بانک در پرداخت تسهیلات اعتباری از محل منابع این صندوق گفت، بانک توسعه تعاون توانسته است در جهت توسعه و افزایش ظرفیت در انجام فعالیت و خدمات‌رسانی‌ها، از محل منابع صندوق توسعه ملی و محل منابع داخلی، نیاز طرح‌های اقتصادی بزرگ را تأمین مالی نماید. وی همچنین انعقاد تفاهم‌نامه با 4 شهرداری کلان‌شهر تهران، اصفهان، اهواز و مشهد برای عاملیت فروش اوراق مشارکت مترو به ارزش 12000 میلیارد ریال از دیگر اقدامات این بانک قلمداد کرد و خاطرنشان کرد: مدیریت صحیح بر منابع و مصارف، مدیریت بر تأمین نقدینگی و انضباط مالی این بانک از زمره ویژگی و مزیت‌های مناسب این بانک می‌باشد به‌نحوی‌که بانک توسعه تعاون در بخش تأمین نقدینگی و انضباط مالی طی پنج سال اخیر هیچ‌گاه از بانک مرکزی اضافه برداشت نداشته است.

رئیس هیئت‌مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون وضعیت منابع انسانی این بانک را مطلوب و ازجمله مزیت‌های رقابتی این بانک دانست و دراین‌باره گفت: از 4500 نفر نیروی شاغل در بانک توسعه تعاون، 91 درصد از آنان از تسهیلات دانشگاهی برخوردار می‌باشند.

وی همچنین از شبکه خدمات‌رسانی بانکداری الکترونیک و خدمات حاصله از این شبکه به‌عنوان یکی از مزیت‌های رقابتی این بانک یادکرد و درباره گفت تمامی تلاش معطوف فراهم نمودن شرایط و وضعیت مناسب‌تر و بهتر با بهره‌گیری از ظرفیت بانکداری الکترونیک برای رضایتمندی مشتریان می‌باشد.

مهدیان ضمن قدرشناسی از حمایت و کمک‌های نمایندگان مجلس شورای اسلامی و دولت در تصویب افزایش سرمایه 10000 میلیارد ریالی برای این بانک اظهار داشت: انتظار می‌رود در جهت کمک به افزایش توان تسهیلات دهی بانک توسعه تعاون و انجام به‌موقع تکالیف و تعهدات قانونی این مبلغ هرچه زودتر در اختیار این بانک قرار گیرد ضمن آنکه کماکان کمبود سرمایه جزء یکی از چالش‌های پیش روی بانک در انجام فعالیت و ارائه خدمات می‌باشد.

حمایت فراکسیون تعاون در جهت کمک به افزایش سرمایه بانک توسعه تعاون

سید کاظم دلخوش نماینده مردم صومعه‌سرا در مجلس شورای اسلامی و رئیس فراکسیون تعاون ضمن ارزیابی مثبت عملکرد بانک توسعه تعاون گفت: یکی از دستاوردهای مهم از ابلاغیه اصل 44 قانون اساسی تشکیل بانک توسعه تعاون بوده است و مسلماً تقویت و افزایش ظرفیت و توانمندی این بانک باعث توسعه و ارتقای بخش تعاون خواهد شد.

دلخوش نقش بانک توسعه تعاون را در کمک به رونق تولید و کمک به اشتغال با بهره‌گیری از قابلیت‌ها و ظرفیت‌های بخش تعاون کم‌نظیر دانست و دراین‌باره گفت فراکسیون تعاون تمام سعی و تلاش خود را معطوف توانمندسازی این بانک از طریق افزایش سرمایه در بودجه سنواتی خواهد کرد.

سطح و کیفیت خدمات بانک توسعه تعاون نسبت به گذشته کیفی‌تر شده است

دکتر اسدالله عباسی نماینده مردم رودسر در مجلس شورای اسلامی، سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس و نایب‌رئیس فراکسیون تعاون با قدردانی از تلاش و فعالیت مجموعه بانک توسعه تعاون گفت: روند فعالیت و سرعت خدمات‌رسانی این بانک بهبودیافته و تشریفات و بروکراسی اداری بانک بسیار کم شده است به‌نحوی‌که این بانک علاوه بر کاهش فرایند خدمات‌رسانی و کیفی سازی در حوزه اعتباری و بانکی، تمامی تلاش خود را به‌عنوان بانک توسعه‌ای متوجه نقش مسئولیت اجتماعی در مسیر پرداخت وام جهت کمک به فقرزدائی و تخصیص وام هدفمند و موثر به جامعه هدف نموده است.

عباسی بابیان اینکه تعامل هر چه‌بهتر و بیشتر این بانک صد درصد دولتی توسعه‌ای با نمایندگان مجلس شورای اسلامی و فراکسیون تعاون در قالب برگزاری نشست‌های تخصصی می‌تواند زمینه‌ساز تنویر افکار نمایندگان از میزان عملکرد و گزارش اقدامات حمایتی و انجام تکالیف ابلاغی و متعاقب آن افزایش سطح اعتماد در بین نمایندگان مجلس شورای اسلامی‌باشد گفت: ارائه گزارش‌های کارشناسی و تحلیل‌های مدیریتی می‌تواند زمینه کمک به بهبود وضعیت و افزایش سرمایه و استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای حمایت از بانک توسعه تعاون باشد.

سخنگوی هیئت‌رئیسه مجلس و نایب‌رئیس فراکسیون تعاون خاطرنشان کرد: آمار، ارقام و گزارش عملکردی حاصله از فعالیت بانک توسعه تعاون حاکی از نفوذ و اثربخشی این بانک در بخش تعاون و در کسب‌وکار تعاون گران می‌باشد و مسلماً می‌توانیم شاهد این امر باشیم که بانک توسعه تعاون یکی از بانک‌های موفق شبکه بانکی کشور گردد.

مردم‌داری، مزیت رقابتی بانک توسعه تعاون

شهباز حسن‌پور بیگلری نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت‌رئیسه فراکسیون تعاون با تأکید بر اینکه بانک توسعه تعاون بانکی از جنس توده مردم تلقی می‌گردد گفت: هنر مردم‌داری و درک نیاز واقعی اشخاص حقیقی و حقوقی توسط بانک توسعه تعاون با رویکرد پاسخ گوئی به انتظارات و توقعات منطقی شرایط مناسبی را در مسیر کسب‌وکار این بانک از یک‌سو و مشتریان از سوی فراهم ساخته است.

حسن‌پور بابیان اینکه بانک توسعه تعاون بانک جوان و نوپایی می‌باشد گفت: علیرغم دوره و مدت فعالیت نسبتاً کم این بانک در شبکه بانکی کشور، بااین‌وجود توانسته است با اتخاذ یک شیوه مناسب و کارآمد از یک‌روند رو به رشد برخوردار گردد به‌نحوی‌که امروز رویکرد نمایندگان مجلس و اعضاء فراکسیون تعاون نسبت به این بانک رویکرد مثبت می‌باشد.

نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت‌رئیسه فراکسیون تعاون نحوه حمایت نمایندگان مجلس از بانک توسعه تعاون را در جهت افزایش سرمایه و بهبود کسب‌وکار این بانک جدی و مستمر قلمداد کرد و دراین‌باره گفت: انعکاس اقدامات و فعالیت‌های بانک توسعه تعاون و موفقیت این بانک در انجام تکالیف حمایتی به‌ویژه در دو طرح ملی اشتغال پایدار روستایی و اشتغال فراگیر موجب اعتماد بیشتر و همراهی بهتر نمایندگان مجلس از این بانک شده است به‌نحوی‌که علاوه بر تلاش نمایندگان در تصویب سرمایه 10000 میلیارد ریالی برای این بانک در بودجه سال 98، این روند برای سال‌های آتی نیز با جدیت دنبال خواهد شد.

خدمات بانک توسعه تعاون در استان خراسان رضوی سرآمد است

حمید بنائی نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت‌رئیسه فراکسیون تعاون افزایش سرمایه این بانک را یک اقدام موثر و هدفمند از سوی نمایندگان مجلس یادکرد و دراین‌باره گفت: بی‌تردید کمک به رونق تولید و حمایت از اشتغال و کارآفرینی از مسیر بخش تعاون، درگرو ظرفیت بخشی و توانمندسازی بانک توسعه تعاون می‌باشد و بی‌تردید یکی از راهکارهای اساسی برای تحقق این مهم، تخصیص بهینه سرمایه و افزایش مناسب منابع سرمایه‌ای این بانک می‌باشد.

نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی خدمات‌رسانی و پرداخت تسهیلات اعتباری بانک توسعه تعاون را موثر و اقدامات بانک توسعه تعاون را در استان خراسان رضوی سرآمد دانست و اظهار امیدواری کرد با حمایت موثر از بانک توسعه تعاونی، مسیر توسعه کمی و کیفی فعالیت این بانک به‌مراتب بیش‌ازپیش فراهم خواهد شد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین سید ناصر موسوی لارکانی نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت‌رئیسه فراکسیون تعاون: بخش تعاون را یکی از بخش‌های مهم اقتصادی کشور دانست و دراین‌باره گفت بخش تعاون یک ظرفیت بی‌بدیل و یک قابلیت مهم برای حضور و مشارکت مردم در بخش‌های مختلف اقتصادی است و حمایت دولت‌ها می‌تواند باعث توسعه این بخش تلقی گردد.

نماینده مردم فلاورجان در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه بانک توسعه تعاون علیرغم همه تلاش‌ها و خدمات ارزشمند و قابلیت‌های موجود کماکان جای پیشرفت دارد گفت: نمایندگان مجلس و اعضای فراکسیون تعاون با تعصب و تلاش و جدیت نسبت به بخش تعاون و بانک توسعه تعاون به دنبال فراهم نمودن شرایط بهتر و مناسب‌تر با بهره‌گیری از ظرفیت‌های تقنینی و بودجه سنواتی می‌باشند تا از این طریق امکان خدمات‌رسانی بانک و انجام تعهدات و تکالیف قانونی آن فراهم گردد.

در ادامه این نشست محمد بیرانوندی نماینده مردم خرم‌آباد و درود در مجلس شورای اسلامی نیز همت و عزم بانک توسعه تعاون را در امر خدمات‌رسانی به مردم و رفع مشکلات اقتصادی مورد تأکید قرارداد.

شایان‌ذکر است که در این نشت سید باقر فتاحی عضو هیئت‌مدیره، عباس نجفی عضو هیئت‌مدیره، هوشنگ عصار زاده عضو هیئت‌مدیره، سعید معادی مشاور مدیرعامل و مدیر امور روابط عمومی و حوزه مدیریت و امیرحسین موسوی مشاور مدیرعامل حضورداشته‌اند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

«ایران خودرو» و افزایش سرمایه ۲ هزار درصدی

مجمع عمومی فوق‌العاده صاحبان سهام، به افزایش سرمایه ثبت شده ایران‌خودرو رای مثبت داد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: