پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

پول‌نیوز - کارگروه تخصصی بررسی شیوه‌نامه نحوه انتشار و‌دسترسی آزاد به اطلاعات “ قراردادها “ برای تصویب در کمیسیون برگزار شد.


به‌گزارش دبیرخانه کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، اطلاعات مرتبط با قراردادهای موسسات مشمول قانون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات، یکی از مهمترین انواع اطلاعات موجود در موسسات است که از زمان اجرای قانون مورد توجه شهروندان قرار گرفته و درخواست خود را در سامانه ثبت کرده اند.

بررسی شیوه‌نامه نحوه انتشار و‌ دسترسی آزاد به اطلاعات در کارگروه تخصصی


بنابراین گزارش و با توجه به اینکه بخش قابل توجهی از تعاملات و‌همکاری‌های موسسات مشمول در قالب انواع قراردادها تنظیم و برنامه ریزی می‌شود و این اطلاعات در زمره اطلاعات عمومی است، منعی برای انتشار از سوی موسسات وجود ندارد اما نیاز به مفروضاتی دارد که باید برای انتشار اطلاعات رعایت شود.


شیوه نامه مذکور با هدف تبیین بیشتر مفهوم قرارداد و‌ انواع اطلاعاتی که قابل ارایه هستند و چگونگی دسترسی به اطلاعات قراردادها در بخش حقوقی کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات تهیه و تدوین شده است.


در نشستی که در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و با حضور نمایندگان سازمان ها و نهادهای مرتبط با موضوع از جمله وزارت اقتصاد و دارایی، وزارت نفت، سازمان برنامه و بودجه، شهرداری، وزارت راه و شهرسازی، سازمان تامین اجتماعی ، وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، دیوان عدالت اداری، وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و... تشکیل شد نظرات و‌پیشنهادات برای مفاد شیوه نامه ارایه گردید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
آیا با تصمیم دولت برای معاف کردن سلبریتی ها از مالیات موافقید؟
بله
خیر
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: