پول نیوز

کد خبر: ۳۱۲۴۵۹
۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۷
0
وزیر اقتصاد با اشاره به اینکه تا پایان دولت دوازدهم به اهداف تعیین شده در حوزه دولت الکترونیک خواهیم رسید گفت: تبادل اطلاعات بین وزارت کار و وزارت اقتصاد ثابت نمی‌ماند.

پول‌نیوز - فرهاد دژپسند در آئین امضای تفاهمنامه تبادل اطلاعات بین وزارت اقتصاد و وزارت تعاون، کا رو رفاه اجتماعی که در نمایشگاه الکامپ برگزار شد تاکید کرد: توافق اخیر در راستای شکل‌گیری کامل نظام مالیاتی کشور بوده و برای افزایش درآمد مالیاتی هم باید پایه‌های مالیاتی افزایش یابد و هم راه‌های فرار مالیاتی بسته شود.

امضای تفاهمنامه تبادل اطلاعات بین 2 وزارتخانه در حوزه مالیات
وی گفت: در هفته گذشته به عنوان هفته فرهنگ مالیاتی صاحبنظران به بیان ایده‌های خود در این زمیننه پرداختند.

وزیر اقتصاد افزود: بنده در این راستا در جلسه‌ای با رئیس جمهور بر رونمایی و بهره‌برداری از اقتصاد هوشمند تاکید داشتم.

وی ادامه داد: در اقتصاد هوشمند بسیاری از مولفه‌های اقتصادی از سطح فعلی فراتر رفته و بایستی به نظام بیمه، مالیات، بورس و فضای کسب و کار دیجیتال و هوشمند برسیم.

وزیر اقتصاد با بیان اینکه فرآیند طولانی و زمانبر کسب مجوزها قابل قبول نست گفت: باید روند صدور مجوزها سرعت گیرد و یکی از دستگاه‌های که در زمینه تبادل اطلاعات با وزارت اقتصاد همکاری تنگاتنگی داشته و در اسرع وقت تفاهمنامه مربوطه امضا شد وزارت کار بوده است.

دژپسند افزود: این همکاریها در زمینه مالیات ثابت نمی‌ماند و به سرعت در سایر سطوح تسری پیدا می‌کند.

وی تاکید کرد:‌وزارت ارتباطات و وزارت راه نیز با وزارت اقتصاد در زمینه تبادل اطلاعات تعامل مناسبی دارند.

وزیر اقتصاد افزود: رونمایی از سامانه‌های جدید نشان دهنده عزم وزارت اقتصاد در الکترونیکی کردن امور است و امیدواریم تا پایان دولت دوازدهم به اهداف تعیین شده در دولت الکترونیک دست پیدا کنیم.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
بله
خیر
من در مرحله اول هم نمی گرفتم.
پرطرفدار