پول نیوز

August 2019 20 / سه‌شنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۸
کد خبر: ۳۱۲۴۴۹
۲۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۰:۱۲
0
حدود ۹۲۹ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی بالغ بر ۱۳۷۱ هزار میلیارد ریال در خردادماه ۱۳۹۸، در کل ‌کشور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۲۲.۱ درصد و ۴۷.۸ درصد کاهش داشته است.

وصول 929 هزار فقره چک رمزدار پول‌نیوز - 929 هزار فقره چک رمزدار در خرداد ماه ۹۸ در کل کشور وصول شد

براساس تازه‌ترین آمار بانک مرکزی، حدود ۹۲۹ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی بالغ بر ۱۳۷۱ هزار میلیارد ریال در خردادماه ۱۳۹۸، در کل ‌کشور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۲۲.۱ درصد و ۴۷.۸ درصد کاهش داشته است. در ماه مورد بررسی در استان تهران معادل ۲۹۹ هزار فقره چک رمزدار به ارزشی بالغ بر ۷۸۸ هزار میلیارد ریال وصول شد.

در این ماه ۴۸.۲ درصد از تعداد چک‌های رمزدار وصولی در سه استان تهران (۳۲.۲ درصد)، خراسان رضوی (۸.۱ درصد) و اصفهان (۷.۹ درصد) وصول شده است که بیشترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند. همچنین ۶۸.۵ درصد از ارزش چک‌های فوق در استان‌های تهران (۵۷.۵ درصد) ، اصفهان (۵.۷ درصد) و خراسان رضوی (۵.۳ درصد) وصول شده است.

چک‌های وصولی بر حسب عادی و رمزدار

حدود ۶ میلیون و ۹۰۰ هزار فقره چک در خردادماه ۱۳۹۸، در کل کشور وصول شد که از این تعداد بالغ بر ۵ میلیون و ۹۰۰ هزار فقره عادی و بالغ بر ۹۰۰ هزار فقره رمزدار بوده است. بر این اساس در کل کشور ۸۶.۴ درصد از کل تعداد چک‌های وصولی، عادی و ۱۳.۶ درصد رمزدار بوده است.

در ماه مورد بررسی، در کل کشور حدود ۲۱۲۰ هزار میلیارد ریال چک وصول شد که بالغ بر ۷۴۸ هزار میلیارد ریال چک عادی و بالغ بر ۱۳۷۱ هزار میلیارد ریال چک رمزدار است. به عبارتی در کل کشور ۳۵.۳ درصد از کل ارزش چک‌های وصولی، عادی و ۶۴.۷ درصد رمزدار بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار