May 2021 11 / سه‌شنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: ۳۱۲۴۴
۲۹ آذر ۱۳۸۹ - ۱۴:۳۰
0
وزير اقتصاد و دارايي تصريح كرد: محروميت‌زدايي و فقرزدايي به منابع نياز دارد كه با فروش نفت و افزايش نقدينگي ممكن نيست اما بايد اين منابع را از درون اقتصاد حاصل كنيم.
وزير امور اقتصادي و دارايي با اشاره به لزوم اصلاح فرآيند توليد در كارخانه‌ها، گفت: قيمت خودرو با اصلاح قيمت حامل‌هاي انرژي اصلاح مي‌شود.

به گزارش فارس سيد شمس‌الدين حسيني شب گذشته در برنامه زنده تلويزيوني با اشاره به اينكه كارخانه‌هاي سنتي بايد فرآيندهاي توليد خود را با بسترهاي حمايتي اصلاح كنند، اظهار داشت: قيمت خودرو با اصلاح قيمت حامل‌هاي انرژي اصلاح مي‌شود.

حسيني در مورد قيمت آب و برق پس از هدفمندي يارانه‌ها، بيان كرد: قيمت آب و برق به صورت پلكاني تعيين مي‌شود و هر كس صرفه‌جويي كند هزينه كمتري پرداخت مي‌كند.

وي ادامه داد: يكي از مهمترين عوامل تورم اين بود كه با افزايش قيمت نفت و نقدينگي، اقتصاد به تورم مي‌انجاميد اما الان اين قدرت خريد در جاي خود هزينه مي‌شود.

وزير اقتصاد و دارايي تصريح كرد: محروميت‌زدايي و فقرزدايي به منابع نياز دارد كه با فروش نفت و افزايش نقدينگي ممكن نيست اما بايد اين منابع را از درون اقتصاد حاصل كنيم.

حسيني تصريح كرد: وقتي ما در ايران به بنزين يارانه مي دهيم، هر چه خودروها بيشتر مصرف مي‌كنند منابع بيشتري هزينه مي‌شود اما زماني كه از مصرف بنزين ماليات دريافت شود، هر چه اتومبيل‌ها بيشتر حركت كنند به افزايش درآمد و در نتيجه توسعه زيرساخت‌ها مي‌انجامد.

وزير اقتصاد عنوان كرد: قانون هدفمندسازي در اجرا و اصلاح قيمت‌ها، زمان بر است؛ اين قانون بلندمدت است و در بلندمدت اجرا مي‌شود و مصصم هستيم اين قانون به رفاه بيشتر مردم بيافزايد.

وي خاطر نشان كرد: در علم اقتصاد تئوري تحت عنوان اطلاعات نامتقارن مطرح است؛ يعني توليدكننده يك كالا، اطلاعاتي بيشتر از مصرف‌كننده كالا دارد يعني سيستمي بايد اطلاعات كافي بدهد و راهنمايي كند.

حسيني ادامه داد: با اجراي اين قانون مردم از صنايع و معادن انتظار دارند كه به سمت توليد خودروها و توليدات كم مصرف و استاندارد بروند.

وي با اشاره به ايجاد رقابت در توليد خودروهاي استاندارد و كم مصرف به دنبال اجراي اين قانون، گفت: بايد به سمتي حركت كنيم كه همگي مسئول باشيم.

وي با تشكر از اصحاب رسانه به خاطر كمك به دولت در اجراي اين قانون، گفت: طي سه سال گذشته، اقشار مختلف مانند ائمه جماعات، روحانيون، اساتيد دانشگاه و استانداران از ما حمايت مي‌كردند كه از همه آنها تشكر مي‌كنيم.

وي با اشاره به محورهاي هفت‌گانه طرح تحول اقتصادي، گفت: هدفمندي يارانه‌ها از شش محور ديگر بيشتر مورد توجه قرار گرفت چون ابعاد گسترده‌تري داشت.

وي ادامه داد: در اين قانون قدرت سيستم بانكي افزايش پيدا كرد.

حسيني تصريح كرد: به طور كلي هر چيز بايد در اقتصاد مورد توجه قرار گيرد كه شامل تجهيز، تخصيص و توزيع منابع در جهت عدالت است.

وي ضمن بيان اينكه با اجراي قانون مذكور به سمت تجهيز و تخصيص عادلانه منابع مي‌رويم، خاطرنشان كرد: به دنبال آن هستيم با تجهيز منابع حجم تخصيص منابع را افزايش دهيم.

وزير امور اقتصادي و دارايي با بيان اينكه مردم بايد به دولت اعتماد كنند و اين اعتماد سرمايه دولت است، توضيح داد: مردم مي‌توانند اخبار، گفت‌وگوها و تحليل‌ها را از ستاد هدفمندي يارانه‌ها دريافت كنند.

حسيني با تأكيد بر اينكه مردم پشتيباني خود را از دولت مضاعف كنند، اظهار داشت: لازم است مردم در مديريت تقاضا به دولت كمك كنند.

وي با اشاره به اينكه توليدكنندگان به طور جدي در جهت اصلاح مسير توليد و بهبود تكنولوژي تلاش كنند، عنوان كرد: صرفه‌جويي خانواده‌ها و بهبود شرايط توليد جزو اكسير اقتصادي اين طرح است.

حسيني با تاكيد اينكه به طور مشخص منابع اصلي اين قانون از محل اصلاح قيمت‌ها به دست مي‌آيد، گفت: افزايش توليد، صرفه‌جويي و جلوگيري از قاچاق سوخت و فساد مالي جزو منابع اصلي قانون هدفمندي يارانه‌ها است.

وزير اقتصاد افزود: هدفمندي يارانه‌ها نقدينه كردن يارانه‌هاي پنهان و كارآمد كردن يارانه‌هاي نقدي است.

سخنگوي اقتصادي دولت گفت: قطعاً اين قانون درست و صحيح اجرا مي‌شود و دوام و بقا دارد؛ مردم بهترين ناظران هستند و مي‌توانند با شماره تلفن‌هايي كه اعلام مي‌شود به دولت كمك كنند.

وي در مورد بررسي جوانب هدفمندي يارانه‌ها خاطرنشان كرد: اينجانب طي چند سال اخير 100 صفحه بريده جرايد داخلي و خارجي را ورق زدم تا همه موارد را بررسي كرده باشم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: