پول نیوز

کد خبر: ۳۱۲۳۷۰
۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۰
0
وزیر راه با وزیر حمل‌ و نقل جمهوری آذربایجان دیدار کرد و همکاری دوجانبه و طرح‌های مشترک مورد بحث و بررسی قرار گرفت

پول‌نیوز - محمد اسلامی در این نشست اظهار داشت: روابط میان دو کشور یک رابطه ناگسستنی است و مردم ایران و آذربایجان به یکدیگر تعلق خاطر دارند و دولت‌های دو کشور نیز از تعاملات راهبردی برخوردار است.

لزوم توسعه روابط ایران و جمهوری آذربایجان
وی افزود: اگرچه دشمنان جمهوری اسلامی ایران همواره به دنبال ایجاد اخلال بین روابط دو کشور بوده‌اند، اما با این وجود اراده مسئولان دو کشور، تعاملات و همکاری‌ها در شرایط پایداری قرار دارد و یک روند طبیعی را دنبال می‌کند.


وزیر راه و شهرسازی با اشاره به برگزاری کمیسیون مشترک همکاری‌های حمل‌ونقل ایران و آذربایجان در تهران گفت: این رویداد فرصت مناسبی برای رفع موانع و مشکلات پیش‌روی طرح‌های حمل‌ونقلی مشترک المنافع ایران و آذربایجان است و می‌توان در خصوص پروژه‌های مختلفی از جمله آزادراه آستارا (ایران) -آستارا (آذربایجان)، پل مشترک مرزی و پایانه جدید باری که شبکه ازادراهی آذربایجان را به محور رشت-آستارا متصل می‌کند تبادل نظر و توافق کرد.


اسلامی راه‌آهن رشت-آستارا (ایران) -آستارا (آذربایجان) را دارای اهمیت ویژه‌ای دانست و افزود: با توجه به قرار داشتن این پروژه در کریدور شمال-جنوب و اهتمام دو کشور برای تکمیل آن، سهم مطلوبی از درآمد‌های ترانزیتی حاصل از حمل بار در این محور ریلی در انتظار دو کشور قرار دارد.


عضو کابینه دولت دوازدهم بر افزایش سهم جابه‌جایی بار و مسافر از طریق حمل‌ونقل ریلی و هوایی تاکید کرد: انتظار می‌رود حجم جابه‌جایی بار و مسافر از طریق این دو شق حمل‌ونقل میان ایران و آذربایجان افزایش یابد. البته ظرفیت‌های بالایی برای همکاری‌های دریایی میان دو کشور نیز وجود دارد.


رامین قلی زاده وزیر حمل‌ونقل، ارتباطات و فناوری‌های پیشرفته جمهوری آذربایجان نیز در این نشست روابط حمل‌ونقلی بین دو کشور را بسیار پویا عنوان کرد و گفت: این روابط سال‌ها به صورت برادرانه بین دو کشور وجود داشته است و در تلاش هستیم تا سطح روابط تجاری و اقتصادی میان دو کشور افزایش یابد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار