کد خبر: ۳۱۲۲۱
۲۹ آذر ۱۳۸۹ - ۱۱:۲۷
0
مديرعامل شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي تصريح كرد: در پرداخت آنلاين ممكن است به دليل مشكلات شبكه مخابراتي كشور امكان برقرار نشدن ارتباط و ممكن نشدن استفاده از پول به صورت آنلاين وجود دارد اما كيف پول الكترونيكي به شبكه ارتباطي ندارد و مانند مكانيزم سهميه بنزين عمل مي‌كند؛ يعني چه ارتباط جايگاه وصل و چه قطع باشد مي‌توان از آن استفاده كرد.
مديرعامل شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي با بيان اينكه از اول دي‌ماه سهميه 50 ليتري حمايتي بنزين فعال خواهد شد، گفت: كارت نفت گاز جايگاه‌داران صادر شده و از امروز ظهر در اختيار آنها قرار مي‌گيرد.

فريد عامري در گفت‌وگو با فارس اظهار داشت: در حدود 1400 جايگاه امكان پرداخت آنلاين و در حدود 2400 جايگاه نيز امكان پرداخت آفلاين به وجود آمده است؛ بانك عامل نيز با 3 بانك ديگر براي پرداخت آنلاين توافق كرده‌ است.

وي افزود: آنچه كه آقاي رويانيان در مورد پردخت‌هاي آفلاين و آنلاين گفته‌اند به تسهيلات بانكي رانندگان بازمي‌گردد، چرا كه قرار شده است آن تسهيلات در كيف پول الكترونيكي رانندگان قرار بگيرد و قرار گرفتن در كيف پول به معني استفاده آفلاين از پرداخت الكترونيكي است.

مديرعامل شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي تصريح كرد: در پرداخت آنلاين ممكن است به دليل مشكلات شبكه مخابراتي كشور امكان برقرار نشدن ارتباط و ممكن نشدن استفاده از پول به صورت آنلاين وجود دارد اما كيف پول الكترونيكي به شبكه ارتباطي ندارد و مانند مكانيزم سهميه بنزين عمل مي‌كند؛ يعني چه ارتباط جايگاه وصل و چه قطع باشد مي‌توان از آن استفاده كرد.

وي اضافه كرد: در پرداخت آنلاين پول به حساب شتاب واريز شده حساب شتاب به كارت وصل مي‌شود كه با آن امكان خريد اقلام ديگر نيز وجود دارد اما پولي كه وارد كيف پول مي‌شود - مثلا تسهيلات خط اعتباري رانندگان كه به سوخت مرتبط است- را نمي‌توان برداشت كرد.

به گزارش فارس، بانك ملت كه بانك عامل پرداخت آنلاين است امكان استفاده از كارت همه بانك‌ها را روي سامانه خود تعريف كرد. در عين حال بانك‌هاي ديگر به دليل رقابت بين بانكي به اين كار بانك ملت اعتراض كردند و بانك مركزي به بانك ملت اعلام كرد كه يا تنها از كارت خود استفاده كند يا با ساير بانكها تفاهمنامه امضا كند.

به همين دليل بانك ملت با 3 بانك ديگر توافقنامه امضا كرد و امكان استفاده از كارت چهار بانك سپه، پارسيان، رفاه و ملت براي پرداخت آنلاين بهاي سوخت وجود دارد.

بر اساس اين گزارش نتيجه اين رقابت بانكها به عدم همكاري براي خدمت‌رساني به مردم ختم شد چنانكه بانك مركزي نيز همه بانكها را ملزم نكرد كه اجازه استفاده از كارت خود را براي اين موضوع را بدهند. اگرچه در بخش كيف پول اين محدوديت وجود ندارد و از كارت همه بانكها مي‌توان استفاده كرد.

*فعال شدن سهميه حمايتي بنزين از اول دي ماه

عامري در ادامه گفت: فعاليت زيادي در قسمت‌هاي مختلف حمل و نقل و غير حمل و نقل انجام شده، شرايط عادي است و در حال رفع ابهام در مناطق مختلف هستيم و تماس ما با ستاد هدفمند كردن يارانه‌ها به صورت مستمر ادامه دارد چنانكه اگر ابهاماتي وجود داشته باشد درگير بخشنامه و اطلاعيه نخواهيم بود و اجازه نمي‌دهيم وقفه‌اي در سوخت‌رساني ايجاد شود.
وي با بيان اينكه از اول دي‌ماه سهميه حمايتي بنزين فعال خواهد شد، گفت: از ديشب سهميه حمايتي نفت گاز با اولويت افرادي كه بعد از اجراي قانون سوخت‌گيري نكرده و از نفت‌گاز استفاده نكرده بودند فعال شد.

وي افزود: آن دسته از خودروهاي نفت گازسوز نيز كه از سهميه 150 توماني استفاده كرده‌اند به دليل بالا بودن حجم اطلاعات به تدريج حداكثري تا ساعات اوليه روز اول دي‌ماه سهميه حمايتي خود را در سراسر كشور دريافت خواهند كرد.

مديرعامل شركت ملي پخش فرآورده‌هاي نفتي با بيان اينكه پشت سر اين كار، فعاليت‌هاي بزرگ نرم‌افزاري مورد نياز بوده است كه در حال اجرا است، اظهار داشت: بيش از 6 ماه است كه در حال آماده‌سازي زيرساخت‌ها هستيم چنانكه به عنوان مثال در نفت گاز 7500 برد مخصوص روي تلمبه‌هاي نفت گاز نصب شد تا بتوان ارائه چند نرخي نفت گاز را اجرايي كرد كه اين كار با موفقيت‌ همراه بود.

وي اضافه كرد: در ارائه بنزين نيز به مشكل نرم‌‌افزاري خاصي برنخورده‌ايم چنانكه افرادي كه سهميه 100 توماني دارند، اول از سهميه 100 توماني و پس از تمام شدن آن به سهميه 400 توماني و سپس 700 توماني منتقل مي‌شود.

عامري با بيان اينكه براي بنزين 700 توماني نيز يك سقف 500 ليتري در نظر گرفته شده كه مانند بنزين 400 توماني قبل از اجراي قانون است، گفت: اين سقف به قدري بالا است كه كسي دچار محدوديت در استفاده نخواهد شد.

*كارت نفت‌گاز جايگاه‌داران از امروز در اختيار آنها قرار مي‌گيرد

وي در ادامه با تاكيد بر اينكه كارت جايگاه‌داران در اختيار آنها باقي مي‌ماند و مي‌توانند از آن استفاده كنند، اضافه كرد: براي نفت گاز نيز از امروز كارت جايگاه‌داران در اختيار آنها قرار مي‌گيرد تا اگر شرايط خاص پيش بيايد و كسي نياز داشته باشد با قيمت 350 تومان نفت گاز را در اختيار آنها قرار دهند.

وي تاكيد كرد: كارت نفت گاز جايگاه‌داران صادر شده و از امروز ظهر در اختيار آنها قرار مي‌گيرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: