پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۲۱۷۳
۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۸
0

پول‌نیوز - برق ۱۶ سازمان پرمصرف دولتی، غیر دولتی و وابسته به دولت در پایتخت که به هشدار‌ها و تذکر‌های شرکت توزیع برق تهران بزرگ مبنی بر کاهش مصرف توجه نکرده بودند، قطع شد.

این اقدام در راستای مصوبه هیئت وزیران و ابلاغ بخشنامه استانداری تهران، مبنی بر کاهش مصرف انرژی در زمان اوج بار بوده است از این رو برق تعدادی از ادارات و سازمان‌هایی که الگوی مصرف را رعایت نکرده اند، قطع شد.
بر این اساس، برق این ادارات و سازمان‌های پر مصرف در اوج مصرف (یعنی ساعت ۱۲ تا ۱۶) ​ قطع می‌شود و فقط با مراجعه و ارزیابی مجدد تیم‌های ارزیاب در صورت اصلاح مصرف، برق آن‌ها وصل می‌شود، اما اگر چنانچه روش آن‌ها در مصرف برق ادامه داشته باشد برق آن‌ها همچنان در ساعات اعلام شده قطع می‌شود.

کاهش ۱۰ درصدی مصرف برق در مقایسه با سال قبل، استفاده از مولد اضطراری در ساعت اوج مصرف و تنظیم درجه سیستم سرمایشی حداقل ۲۵ درجه، از نکات مورد تاکید شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ به ادارات دولتی و غیر دولتی است.

با توجه به وظیفه شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ در خصوص کنترل پایش مصرف انرژی، این شرکت در راستای نظارت بر حسن اجرای بخشنامه هیئت وزیران، با اعزام ۲۵۰ اکیپ فنی و مهندسی به سازمان‌ها و ادارات شهر تهران به ارزیابی و پایش مصرف انرژی و رعایت الگوی مصرف برق، در ادارات، اقدام کرد.

همچنین؛ ارزیابان این شرکت، با مراجعه به سازمان‌ها و ادارات شهر تهران و ارزیابی مواردی چون، تنظیم دمای محیط کار در زمان کار اداری حداقل روی ۲۵ درجه سانتیگراد، اطمینان از به مدار آمدن دیزل ژنراتور‌های همه سازمان ها، صنایع، کشاورزی و ... از ساعت ۱۲ تا ۱۶ و اصلاح سیستم‌های روشنایی محیط کار، به صدور اخطار به اداراتی که موارد مذکور را رعایت نکرده اند، اقدام کردند.

برچسب ها: قطع برق ، دولت ، تهران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار