پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۲۱۶۶
۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۸
0
در حالی که تولید نفت شیل آمریکا افزایش می یابد و همچنان رکورد های جدید را می شکند، سرعت رشد آن با کاهش اخیر تولید بسیاری شرکت‌ها کند شده است.

پول‌نیوز - در حالی که تولید شیل آمریکا افزایش می یابد و پرمین همچنان رکورد های جدید تولید را می شکند، سرعت رشد آن با کاهش اخیر تولید بسیاری شرکت‌ها کند شده است. سرمایه‌گذاران و بانکداران در مورد سوددهی صنعت شیل تردید دارند .


رشد تولید نفت شیل آمریکا کند شد
پس از اینکه قیمت نفت در سه ماهه چهارم 2018 سقوط کرد، بسیاری تولیدکنندگان مستقل هزینه های خود را در سال جاری کاهش دادند ولی سرمایه گذاران همچنان متقاعد نشده اند که سود مداوم خوبی داشته باشند .


تولیدکنندگان کوچکی مثل لگیسی رزرو و اپروچ ریسورسز شاهد بودند ارزش بازار آن ها به ترتیب 99 درصد و 87 درصد در سال گذشته پایین آمد .


لگسی رزرو آمریکا حتی ماه گذشته اعلام ورشکستگی کرد تا روند بازسازی مالی خود را تسهیل کند و این اولین تولیدکننده کوچکی نبود که سال گذشته این کار را کرد .


در حالی که تولیدکنندگان بزرگ تر مثل شرکت‌های بزرگ اکسون و چورون در حال گسترش حضور خود در پرمین هستند و هدفشان افزایش میزان تولید طی چند سال آینده است، شرکت‌های کوچک اکتشافی و تولیدی حتی با وجود افزایش قیمت نفت آمریکا به بالاتر از 60 دلار در هر بشکه، هنوز هم با چالش مواجه هستند .


برخی تولیدکنندگان کوچک که برای تامین مالی حفاری هایشان به وام‌گیری متکی هستند، حالا خود را در شرایطی می بینند که باید به دنبال جایگزینی برای ساختار بدهی باشند مثل اعلام ورشکستگی .


طبق نظرسنجی از 161 شرکت انرژی، بخش نفت و گاز در سه ماهه دوم سال جاری پس از سه سال رشد، ثابت مانده است .


تولید نفت و گاز برای یازدهمین فصل پیاپی افزایش یافته ولی شاخص تولید نفت نشان می دهد رشد این تولید آهسته تر شده است . شاخص بی ثباتی 31 درجه بالا رفته و به پنجاه رسیده است که بالاترین حد از زمان معرفی این شاخص در 2017 است .

منبع: تسنیم
برچسب ها: تولید نفت ، شل آمریکا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار