پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۲۱۵۹
۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
0
بانک مرکزی چین در بیانیه‌ای اعلام کرد که از طریق وا م‌های میان‌مدت ۱ ساله که نرخ بهره آن ثابت است، ۲۰۰ میلیارد یوآن به موسسات مالی و بانکی تزریق کرده است.

پول‌نیوز - طبق اعلام بانک مرکزی، نرخ بهره این وام‌های ۱ ساله ۳.۳۰ درصد است که مشابه وام‌های مشابهی است که قبلاً داده شده بودند. در بیانیه بانک اعلام شده است که این وام‌ها برای حفظ نقدینگی مناسب سیستم بانکی پرداخت شده‌اند.

بانک مرکزی چین 200 میلیارد یوآن به بازارها تزریق کرد
از سوی دیگر در حالی که دوشنبه، موعد بازپرداخت ۱۸۸.۵ میلیارد یوآن از وام‌های میان‌مدت قبلی به بانک مرکزی چین بود، این بانک اعلام کرد که روز دوشنبه اقدام به جمع آوری این بازپرداخت‌ها نخواهد کرد.

همچنین بانک مرکزی چین در بیانیه خود اعلام کرد فاز سوم کاهش سطح ذخایر ضروری بانک‌ها، برای بانک‌های در سطح روستایی و حومه شهری، در سراسر کشور در روز دوشنبه انجام خواهد شد.

بانک مرکزی چین امروز اعلام کرد برای تامین نقدینگی ۲۰۰ میلیارد یوان به بانکها و موسسات مالی تزریق کرده است. همچنین در حالی که امروز، موعد بازپرداخت ۱۸۸.۵ میلیارد یوآن از وام‌های میان‌مدت قبلی است، این بانک گفت که فعلاً اقدام به جمع آوری این بازپرداخت‌ها نخواهد کرد.

منبع: مهر
برچسب ها: بانک مرکزی چین ، یوآن
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار