پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۲۰۱۸
۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۲۰:۱۰
0

پول‌نیوز - معاون امور حقوقی و مجلس وزیر نفت، از شناسایی ۱۲ گلوگاه فسادخیز در صنعت نفت خبر داد.

شجاع‌الدین بازرگانی در حاشیه نشست هم اندیشی کارگروه ارتقای سلامت اداری و مبارزه با مفاسد اقتصادی و هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری کارکنان وزارت نفت در جمع خبرنگاران گفت: از سال ۹۳ کارگروه مبارزه با مفاسد اقتصادی، در وزارت نفت راه اندازی شد که هدف آن، آسیب شناسی و کشف روزنه‌هایی است که منجر به فساد و تعدی به حقوق بیت‌المال می‌شود.

وی با بیان اینکه رویکرد این کارگروه بیشتر پیشگیرانه و جلوگیری از وقوع فساد است، افزود: با توجه به اراده‌ای که در وزارت نفت برای مبارزه با فساد اقتصادی وجود داشت، از سال ۹۷ کمیته ویژه‌ای نیز به همین منظور تشکیل شد تا به صورت فراسازمانی، گلوگاه‌های منجر به فساد را شناسایی کند.

بازرگانی با بیان اینکه کمیته ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی در وزارت نفت، با حضور مسئولان داخلی این وزارتخانه به همراه نمایندگانی از دیوان محاسبات، وزارت اطلاعات و بازرسی کل کشور تشکیل شده است، گفت: با اقدامات انجام شده، ۱۲ گلوگاه فسادخیز در صنعت نفت شناسایی شده که البته همه آن‌ها، مربوط به وزارت نفت نیست.

وی افزود: مناقصات، حوزه‌های حقوقی، تثبیت اراضی، قاچاق سوخت و مواردی از این دست، از جمله گلوگاه‌های فسادزا در وزارت نفت است.

معاون امور حقوقی و مجلس وزیر نفت با تاکید بر اینکه کار کمیته ویژه مبارزه با مفاسد اقتصادی پیگیری، کشف و برخورد با مفاسد نیست، گفت: مسئولیت اصلی این کمیته، پیشگیری از وقوع جرم با آسیب شناسی گلوگاه‌های فسادخیز و اقدامات پیشگیرانه است که البته با تدابیر اتخاذ شده، روند شناسایی عوامل فساد مالی بهتر شده که بازخوردهای بیرونی آن نیز، مشخص است.

برچسب ها: وزیر نفت ، فساد ، مجلس
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: