پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۲۰۰۶
۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
0
در حال حاضر اولویت بانک مسکن ثبت نام سپرده‌گذاران ممتاز بانک مسکن در سجام است؛ چراکه تنها در این صورت این افراد می‌توانند اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن را که به عنوان بخشی از سود به آنها تعلق می‌گیرد، از طریق بازار سرمایه به فروش برسانند.

پول‌نیوز - محسن کریمی، رییس اداره کل نقدینگی و خزانه‌داری بانک مسکن از پیش ثبت‌نام گروهی از مشتریان بانک مسکن در «باشگاه مشتریان سجام» خبر داد و گفت: این افراد به زودی پیامکی در این خصوص دریافت می‌کنند.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، محسن کریمی با بیان اینکه اطلاعات سرمایه‌گذاران در صندوق ره‌آورد آباد مسکن چندی پیش در باشگاه مشتریان سجام بارگزاری شده و مشکلی از بابت این گروه از مشتریان بانک مسکن که مشمول ثبت نام در سجام هستند، وجود ندارد، اظهار کرد: در حال حاضر اولویت بانک مسکن ثبت نام سپرده‌گذاران ممتاز بانک مسکن در سجام است؛ چراکه تنها در این صورت این افراد می‌توانند اوراق حق تقدم استفاده از تسهیلات مسکن را که به عنوان بخشی از سود به آنها تعلق می‌گیرد، از طریق بازار سرمایه به فروش برسانند.

پیش‌ثبت نام سپرده‌گذاران ممتاز در «سجام»

کریمی با بیان اینکه اطلاعات هویتی این گروه از مشتریان نیز ظرف چند روز گذشته در باشگاه مشتریان سجام توسط بانک مسکن بارگذاری شده است، گفت: ظرف یکی دو روز آینده پیامکی برای این مشتریان ارسال خواهد شد و به آنها اعلام می‌شود که از طریق لینک «باشگاه مشتریان سجام» که در متن پیامک آمده، نسبت به تکمیل اطلاعات خود و در واقع تکمیل ثبت نام اقدام کنند.

رییس اداره کل نقدینگی و خزانه‌داری بانک مسکن با بیان اینکه به دلیل برخی مشکلات از جمله عدم فعالیت دفاتر پیشخوان در برخی شهرستان‌ها، هنوز مرحله دوم ثبت نام در سجام که مراجعه حضوری به این دفاتر برای احراز هویت است، الزامی نشده است، در عین حال گفت: در حال پیش‌بینی تمهیداتی هستیم تا در آینده نزدیک بتوانیم خدمات مربوط به مرحله احراز هویت را نیز در برخی از شعب منتخب در سراسر کشور انجام دهیم تا ثبت نام مشتریان بانک مسکن که سپرده‌گذار ممتاز بوده و به این خاطر با بازار سرمایه در ارتباط هستند، در سجام کامل شود.
وی با بیان اینکه حدود 370 هزار سپرده‌گذار ممتاز بانک مسکن در سراسر کشور که از ابتدای سال گذشته به آنان اوراق ممتاز تخصیص یافته است ،باید نسبت به ثبت نام در سامانه سجام اقدام کنند، اظهار کرد: برخی با این تصور که ثبت نام در سامانه مذکور برای آنها بار مالیاتی دارد، از ثبت نام خودداری می‌کنند؛ در حالی که این نگرانی‌ها صحیح نیست و البته شرط هر گونه تبادل با بازار سرمایه از این پس ثبت نام در سامانه یاد شده است. بنابراین سپرده‌گذاران ممتاز برای بهره‌برداری از منافع حساب خود که به شکل اوراق به آنها تعلق می‌گیرد، ناگزیر به این ثبت‌نام هستند.

وی با بیان اینکه تا 25 خرداد ماه فقط 13 هزار نفر از مشتریان بانک مسکن در این سامانه ثبت‌نام کرده بودند، افزود: طی چند مرحله اطلاع‌رسانی گسترده که به صورت پیامک، تماس تلفنی و ... از طریق شعب و ستاد صورت گرفت، آمار ثبت‌نام کنندگان در حال حاضر به حدود 60 هزار نفر رسیده و انتظار داریم با توجه به اینکه پیش‌ثبت‌نام بقیه مشتریان در باشگاه مشتریان سجام انجام شده، آنها در اسرع وقت به لینک مربوطه که از طریق پیامک اعلام می‌شود، مراجعه و ثبت نام خود را تکمیل کنند.نقش شعب بانک در خصوص تشویق مشتریان به ثبت نام قابل توجه بوده و انتظار می رود با توجه به اهمیت موضوع پیگیری های لازم توسط آنان انجام گیرد.

کریمی یادآور شد: لینک باشگاه مشتریان سجام با لینک ثبت نام در این سامانه که قبلا معرفی شده متفاوت است. در باشگاه مشتریان سجام افراد با وارد کردن کد ملی می‌توانند اطلاعات شناسنامه‌ای و آدرس و تلفن خود را مشاهده کرده و تاکید می شود دیگر نیازی به ورود اطلاعات هویتی آنان نخواهد بود. بنابراین تنها لازم است با صرف زمان یکی دو دقیقه‌ای پرسش‌های بعدی این سامانه را پاسخ دهند تا ثبت نام تکمیل شود. این روش فرآیند ثبت نام افراد را به میزان قابل توجهی تسهیل خواهد کرد. در حال حاضر مرحله ثبت نام اینترنتی برای هرگونه مبادله در بازار سرمایه اعم از بورس و فرابورس الزامی است و سپرده‌گذاران ممتاز برای اینکه برای فروش اوراق خود به مشکلی برخورد نکنند، باید این ثبت نام را تکمیل کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: