پول نیوز

کد خبر: ۳۱۱۸۹۸
۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۹:۴۶
0
مدیر عامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ،​ از کاهش ۵۰ درصدی خاموشی‌های ناشی از حوادث در تهران با اجرای طرح کابل‌های خودنگهدار خبر داد.

کاهش50 %خاموشی‌های ناشی از حوادث در تهرانپول‌نیوز - حسین صبوری با بیان اینکه ۸ هزار کیلومتر از شبکه برق تهران به صورت سیم‌های مسی و هوایی است افزود: به دلیل مشکلات زیادی که این سیم‌ها داشت​ طرح جایگزینی کابل‌های خود نگهدار در تهران اجرا شده که این روش سبب رفع بخش عمده‌ای از خاموشی‌های ناشی از حوادت در تهران شده است.

مدیر عامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ ادامه داد: تاکنون ۸۵ درصد شبکه برق مسی تهران با کابل‌های خودنگهدار جایگزین شده است و تا پایان سال، این طرح بطور کامل اجرا خواهد شد.

صبوری گفت: با جایگزینی کابل‌های خودنگهدار بجای سیم‌های مسی و هوایی، ​ ۵۰ درصد از خاموشی‌ها در اثر حادثه شهر تهران کاهش خواهد یافت.

وی با اشاره به اینکه در تهران ۳۲ هزار کیلومتر شبکه توزیع و ۱۸ هزار پست برق وجود دارد افزود: مدیریت در این شبکه گسترده که بخشی از آن دارای سن بالا و متاثر از شرایط جوی و طوفانی است حفظ و پایداری برق با روش‌های سنتی کار بسیار دشواری خواهد بود.

­مدیر عامل شرکت توزیع برق تهران بزرگ در عین حال از هوشمند سازی ۳ هزار نقطه از شهر تهران خبر داد و گفت: ما از طریق این نقاط هوشمند، مراکز و پست‌های مهم را رصد می‌کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار