پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

در گیر و دار تنش های آمریکا با خاورمیانه و خلیج مکزیک؛
کد خبر: ۳۱۱۸۶۷
۲۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۱۱
0
روز پنجشنبه، نفت خام آمریکا رکورد قیمت ها را زد.

به گزارش پول نیوز به نقل از رویترز؛ نفت خام آمریکا روز پنجشنبه، در کشاکش تنش های خلیج مکزیک و تهدید خروجی های نفتی آن و حادثه ی تانکر انگلیسی در خاورمیانه، به بالاترین میزان خود رسید.

قیمت نفت آمریکا به اوج خود رسید!


قیمت نفت خام غرب تگزاس، 11سنت بیشتر و بشکه ای 60.54دلار معامله شد. از 23 می تا کنون، این میزان بیشترین قیمتی بوده که تجربه کرده است. در ماه می این انرژی تجدید ناپذیر، بشکه ای 60.63دلار معامله شد. همچنین نفت خام برنت تا پایان روز چهارشنبه؛ 5 سنت یا 0.1 درصد افزایش یافت و به قیمت 66.96دلار به ازای هر بشکه رسید و افزایش 4.4درصدی داشت.


تنش ها در خاورمیانه پس از اقدام بریتانیا و متوقف کردن تانکر ایرانی در جبل و طارق و واکنش ایران و همچنین اقدام آمریکا به پرواز درآوردن پهباد بدون سرنشین بر فراز آسمان ایران و فروپاشی آن توسط ایران، افزایش یافت.


تولیدکنندگان نفت ایالات متحده روز چهارشنبه تقریبا یک سوم تولید ناخالص خلیج مکزیک را کاهش دادند؛ زیرا ممکن است با طوفان های آتلانتیک، تولید نفت در خلیج مکزیک شده را تهدید شود. به گفته یکی از مقامات ایالات متحده، پنج ایستگاه تولید و چهار راه آهن در شمال خلیج مکزیک، به منظور حفظ ایمنی پیش از طوفان تخلیه شدند. یک سخنگوی ایالت لوئیزیانا گفت که عملیات در بندر نفتی دریای لوئیزیانا، تنها بندر ایالات متحده که بزرگترین مخازن نفت خام را می توان بارگیری و تخلیه کرد، صبح روز چهارشنبه به رِوال گذشته بود.


حمایت از قیمت نفت کنونی، ارزش موجودی ذخایر نفتی آمریکا را کاهش می دهد. وزارت اطلاعات انرژی آمریکا در 5 ژوئیه از کاهش 9.5میلیون بشکه ای ذخایر نفتی آمریکا خبر داد. این میزان، 3.1میلیون بشکه بیش تر از پیشبینی های تحلیل گران نفتی بوده است. طبق اظهارات این وزارتخانه، ذخایر آمریکا در چهار هفته متوالی کاهش یافته است. اطلاعات رسمی، پیش بینی های مشابهی را دنبال می کند و از کاهش چشمگیر 8.1 میلیون بشکه ای در روز سه شنبه خبر می دهد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: