پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۱۸۲۵
۱۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۵
0
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی از واگذاری ۶۰ درصد نیروگاه‌های در اختیار دولت به بخش خصوصی خبر داد.

واگذاری 60 درصد نیروگاه‌های دولتی به بخش خصوصیپول‌نیوز - محسن طرز طلب مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی روز چهارشنبه در نشست خبری اظهار کرد: این نیروگاه دارای سه واحد بخار است که واحد نخست آن هفته آینده افتتاح می‌شود و پس از آن و واحد دوم راه اندازی خواهد شد.

وی ادامه داد: تلاش می‌شود واحد سوم نیز تا پایان سال آینده مورد بهره برداری قرار گرفته تا ظرفیت آن وارد شبکه سراسری شود.

طرز طلب تصریح کرد: هزینه سرمایه گذاری برای هر واحد حدود ۱۳۰ میلیون دلار است که این دو واحد ۲۶۰ میلیون دلار سرمایه گذاری شده است.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی گفت: از محل تبدیل واحد بخار به سیکل ترکیبی ۲۵۰ میلیون متر مکعب صرفه جویی حاصل می‌شود که این دو واحد ۵۰۰ میلیون صرفه جویی خواهدداشت.

طرز طلب درباره علت تاخیر در بهره برداری نیروگاه شیروان اظهار کرد: قرار بود این نیروگاه در طرح سهام عدالت قرار گیرد، اما در دولت یازدهم تلاش شد این نیروگاه دولتی بماند و بر این اساس اقدام‌های اجرایی آن سرعت گرفت.

وی با اشاره به این موضوع که این نیروگاه بزرگترین پروژه نیروگاهی کشور است، افزود: با احداث و بهره برداری این نیروگاه نیاز برق خراسان شمالی برطرف خواهد شد و با تکمیل واحد‌های آن به شبکه سراسری کمک خواهد شد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی ادامه داد: تاکنون ۵ واحد بخار به سیکل ترکیبی تبدیل شده اند و قرار است ۵ واحد دیگر شامل گل گهر، عسلویه، پرند، فردوسی و سبلان که خصوصی هستند تبدیل شوند.

طرز طلب گفت: با این ۱۰ نیروگاه راندمان نیروگاه‌های کشور یک درصد بهبود یافته و به ۳۸.۱ می‌رسد.

مدیرعامل شرکت مادر تخصصی تولید نیروی برق حرارتی با بیان تاکنون ۶۰ درصد نیروگاه‌های در اختیار دولت از طرق مختلف به بخش خصوصی واگذار شده است ادامه داد: ۲۰ درصد دیگر هم از طریق سازمان خصوصی سازی واگذار می‌شود.

برچسب ها: نیروگاه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پروازهای فرودگاه مهرآباد برقرار شد
پول نیوز - پروازهای فرودگاه مهرآباد تهران با فروکش کردن شدت بارش برف از دقایقی قبل و نیز پاکسازی باند این فرودگاه، از سر گرفته شد.