پول‌نیوز - شمس الدین شمس رییس دو دوره  اول شورای عالی سازمان نظام پرستاری با اشاره به برگزاری پنجمین دوره انتخابات سازمان نظام پرستاری گفت: جامعه پرستاری در چهار سال گذشته به قدر کافی از سیاست زدگی ؛ تند روی ها و درگیریها؛  آسیب دیده است و در این دوره باید همه تلاش کنیم که اقتدار؛ اتحاد و همدلی به سازمان برگردد و شرایطی ایجاد شود که همه افراد ‌و گروه‌های دلسوز و صادق پرستاری بتوانند بطور هدفمند و نتیجه گرا؛ با قطب نمای نیازها و خواسته های به حق  جامعه پرستاری تلاش کنند.

آقای شمس در گفتگو با ... افزود: متاسفانه در انتخابات دوره چهارم ؛ با ورود  و سردمداری یک جریان و تشکل سیاسی  تندرو  به عرصه انتخابات صنفی و حرفه ای پرستاری با  ایجاد فضای احساسی ؛  قطبی  سازی و سیاست زدگی و انشقاق و چند دستگی عملا سازمانی شکل دادند که به اذعان همه صاحبنظران باعث عقب افتادن  عموم پرستاران از خواسته های بر حق صنفی و حرفه ای شان شد.  به طوریکه در این دوره حتی یک خط قانون در مجلس؛ یا یک جمله مصوبه در دولت و یا عملکرد مثبت دیگری در حوزه پرستاری  توسط نظام پرستاری به تصویب نرسیده است و وضعیت پرستاران امروز به شدت تنزل یافته تر از وضعیت ۴سال قبل است. 

این منتخب شورای عالی چهارم با اشاره به عملکرد شورا در این  دوره  گفت: به دلیل طرح مباحث غیر فنی در جلسات شورا که هیچ عایدی جز تفرقه و پراکندگی برای پرستاران نداشت اینجانب بعد از شرکت در چند جلسه  از دوره  چهارم شورایعالی دیگر نتوانستم در جلسات  شرکت کنم .

این عضو هیات علمی پرستاری گفت: متاسفانه شاهدیم در دوره پنجم هم همان ائتلاف سیاسی که سازمان را در دوره چهارم به یک تشکل سیاسی تنزل داده بود دوباره در عرصه انتخابات نظام پرستاری  ظاهر شده و همان شعارهای چهار سال قبل خود را بیان میکند و نمیدانم چرا اینگونه تشکلهای سیاسی علیرغم بلوغ فکری پرستاران و با وجود این همه استاد فارغ التحصیل دانشگاهی نیروهای بالینی قوی و ... ولی بازهم در رفتاری غیر حرفه ای ، خود را قیم پرستاران میدانند؟

از طرف دیگر  اما، ما معتقدیم دراین دوره  افراد حاذق دلسوز  و صاحب نظر و اندیشه در همه نقاط کشور  برای کاندیداتوری درشهرها ی خود حضور دارند و برای کاندیداتوری فعال شده اند پیام این پرستاران عزیز وکاندیدا های غیر سیاسی و به دور از فضاهای جناحی وسیاست زدگی احساسی، اولا این است که مرکز نشینان بویژه گروه‌های سیاسی برای ما وبه جای برنامه نریزند. ثانیا: توانمندیهای خود را به پرستاران شهرهای خود عرضه نمایند ومقدمات رای آوری یک هیات مدیره دموکراتیک حرفه ای - صنفی را فراهم کرده‌اند.

وی همچنین گفت: معتقد و امیدواریم که عموم پرستاران انتخاب کننده بتوانند در فضائی عقلانی ؛ انتخاباتی  آزاد و ان شالله موفقی داشته باشند.

وی با اشاره به مباحث مطرح شده در بین نیروهای غیر وابسته به باندهای سیاسی تندرو پرستاری افزود: امیدواریم با روی کار آمدن افراد توانمند غیر وابسته  وصاح نظر بتوانیم با اجماع برسر مصالح و منافع عمومی و کشوری پرستاران وبویژه دغدغه های معیشتی آنها در فرصت باقیمانده از عمر مجلس  که شبیه ترین و متناجنس ترین نهاد به نظام پرستاری است و ماههای پایانی آن با ماههای ابتدایی سازمان جدید همزمان میشود در همین امسال وان شاالله در زمان تصویب قانون بودجه در مجلس؛ دوجمله قانون؛ اما مفید و راهگشا در حوزه «معیشت ورفاه پرستاران » برای گروه پرستاری همه بخش‌های دولتی وغیر دولتی را  تصویب کنیم .

وی گفت تجربه ما نشان می‌دهد که ما درعمل ثابت کرده ایم که مسیر تصویب قانون را خیلی خوب میشناسیم.  وپرستاران عزیز ما  که خسته از انواع درگیری‌ها میباشند ؛ اکنون نیاز به برداشتن یک گام بلند درعرصه رفاه ومعیشت دارند.
و پیش نیاز آن ؛ اتحاد بر سر انتخاب افراد کار بلد غیر وابسته به باند وجناح سیاسی است. 

وی با اشاره به مشکلات ناشی از کمبود پرستار نیز گفت فقط  پیگیری تک بعدی  این امر نباید مارا از لزوم ساماندهی وضعیت استخدامی نیروهای شرکتی (انواع شرکتها) و تبدیل وضعیت آنها غافل کند. وی ادامه داد: بالاخره تاکی باید یک نیروی شرکتی؛ شرکتی بماند؟

وی همچنین گفت تجربه های ارزشمند سال‌های متوالی ما ارتباطات گسترده با مجلس و دولت داشتن توان کارشناسی همراه با تسلط بر ‌روش‌ استفاده از مطالعات تطبیقی بین المللی پرستاری ؛ تسلط به فنون مذاکره  و آداب دیپلماسی اداری وابسته به مقتضیات زمان و شرایط و ... از مشخصات ویژه دوستان صاحبنظر و توانمند ما در تمام نقاط کشور است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: