پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

پول‌نیوز - مدیرعامل سازمان عمران و توسعه رضوی گفت: آستان قدس رضوی یکهزار و ۱۶۰ میلیارد ریال در اراضی ۴۵۰ هکتاری زعفرانیه بیرجند سرمایه‌گذاری کرده است.

سعید اکبریان روز پنجشنبه در نشست بررسی پروژه‌های آستان قدس در خراسان جنوبی که به ریاست معاون عمرانی استاندار برگزار شد افزود: یکهزار و ۳۰ هکتار از اراضی موسوم به پادگان ۰۴ بیرجند در اختیار راه و شهرسازی قرار گرفته که ۴۵۰ هکتار آن براساس مصوبات کمیسیون ماده پنج استان و تصویب شورای عالی شهرسازی و معماری در محدوده شهری قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه این ۴۵۰ هکتار (زعفرانیه) یک ششم مساحت موجود را به مساحت شهر بیرجند می افزاید گفت: اجرای عملیات آماده‌سازی و تقاطع غیرهمسطح اراضی پادگان ۰۴ بیرجند طی سه مرحله فراخوان مناقصه در نهایت سال ۹۴ به شرکت مسکن و عمران قدس رضوی به عنوان شریک پروژه واگذار شده است.

مدیرعامل سازمان عمران و توسعه رضوی اظهار داشت: مبلغ کل مشارکت قرارداد هفت هزار و ۷۸۲ میلیارد ریال است که از این میزان یکهزار و ۱۶۰ میلیارد ریال سهم مشارکت شرکت مسکن و عمران قدس رضوی است.

وی با اشاره به اقدامات اجرایی صورت گرفته تا پایان دی ماه ۹۷ در این پروژه عنوان کرد: انجام ۵۰۰ هزار مترمکعب خاکبرداری، ۳۵۰ هزار مترمربع خاکریزی، ۵۵۰ هزار مترمربع بسترسازی معابر، اجرای جداول هدایت آب‌های سطحی، استقرار بیش از ۵۰ دستگاه ماشین‌آلات راهسازی و خرید و تجهیز کارخانه آسفالت از جمله آن است.

اکبریان یادآور شد: با توجه به گستردگی پروژه، این پروژه به ۶ محله تقسیم بندی شده که عملیات اجرایی معابر فرعی در هر محله پس از تصویب طرح تفصیلی بازنگری اراضی در شورای عالی شهرسازی و معماری در آذرماه پارسال اجرایی شده است.

شهردار بیرجند هم گفت: صرفنظر از اینکه این موضوع در کمیسیون ماده پنج تصویب شده اما شهرداری از ضوابط پروژه زعفرانیه بی اطلاع است و در آن دخیل نبوده و این پروژه برای شهرداری دیکته شده است لذا هنوز از نظر مجموعه شهرداری و شورای شهر به عنوان حوزه مدیریت شهری پذیرفته نیست.

محمدعلی جاوید افزود: بحث گسل های زلزله در این منطقه مطرح است که بیم می رود نهایتاً تکلیف این گسل ها چه می شود و ساخت و سازها در چه فاصله ای از گسل ها قرار دارند.

وی بیان کرد: شهرداری و اعضای شورای شهر در وهله نخست با کلیت طرح مخالفت داشتند که قریب یک ششم وسعت شهر در این منطقه افزوده می شود و این دغدغه داشتند که مشکلاتی مانند ترافیک، آب‌های سطحی، مشکلات فرهنگی و سایر ایجاد خواهد شد.

شهردار بیرجند اظهار داشت: اینکه این منطقه ظرفیت منحصر به فرد در محدوده شهر بود و با توجه به زمین های خالی در حریم و محدوده شهر، از ظرفیت این محدوده می توانستیم برای سایر کاربری های استفاده کنیم از دیگر دغدغه ها بود.

وی ادامه داد: در حال حاضر ظرفیت کنونی بیرجند جوابگوی آب‌های سطحی شهر نیست که با افزوده شدن محدوده زعفرانیه مشکلات مربوط به آب‌های سطحی افزایش می یابد.

جاوید گفت: در آینده قرار است جمعیت زیادی از شهروندان در این محدوده مستقر شوند لذا بایستی با هماهنگی دستگاه های اجرایی متولی پروژه با برنامه ریزی درست و مدیریت شده اجرا و تعیین تکلیف شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پروازهای فرودگاه مهرآباد برقرار شد
پول نیوز - پروازهای فرودگاه مهرآباد تهران با فروکش کردن شدت بارش برف از دقایقی قبل و نیز پاکسازی باند این فرودگاه، از سر گرفته شد.