کد خبر: ۳۱۱۳۱۱
۱۳ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۹
0
پس از افشای چند تصویر مختلف رنو رسماً نسل جدید کراس‌اوور ساب‌کامپکت کپچر را معرفی کرده است. کپچر را می‌توان نسخهٔ کراس‌اوور از هاچ‌بک کلیو دانست زیرا در قسمت‌های فنی مثل پلت‌فرم با آن اشتراک دارد و در طراحی نیز شباهت‌های زیادی را با برادر هاچ‌بک خود نشان می‌دهد؛ بنابراین تنها چند ماه بعد از رونمایی نسل جدید کلیو، حالا کپچر جدید هم معرفی شده است تا حضور رنو در بخش ساب‌کامپکت کاملاً تقویت گردد.
پول‌نیوز - پس از افشای چند تصویر مختلف رنو رسماً نسل جدید کراس‌اوور ساب‌کامپکت کپچر را معرفی کرده است. کپچر را می‌توان نسخهٔ کراس‌اوور از هاچ‌بک کلیو دانست زیرا در قسمت‌های فنی مثل پلت‌فرم با آن اشتراک دارد و در طراحی نیز شباهت‌های زیادی را با برادر هاچ‌بک خود نشان می‌دهد؛ بنابراین تنها چند ماه بعد از رونمایی نسل جدید کلیو، حالا کپچر جدید هم معرفی شده است تا حضور رنو در بخش ساب‌کامپکت کاملاً تقویت گردد. نسل جدید کپچر که به گفتهٔ رنو 85 درصد از قطعات آن جدید هستند، بزرگ‌تر، سبک‌تر، ساکت‌تر، آئرودینامیک‌تر و کارآمدتر از قبل شده است.

معرفی رسمی نسل جدید رنو کپچر، چهرهٔ آشنا، تکنولوژی‌های جدید

طراحی بیرونی کپچر جدید الهام زیادی از نسل جدید کلیو گرفته است به‌گونه‌ای که در جلو، دی‌لایت‌های C شکل، فرم جلوپنجره و طراحی سپر، همه و همه کلیو را به یاد می‌آورند. در عقب خودرو اما اوضاع کمی متفاوت است و کپچر با چراغ‌های C شکل، نمای متفاوتی به خود گرفته و از برادر هاچ‌بکش متمایز شده است. درمجموع نسل جدید کپچر در بیرون طراحی جدیدی دارد که اسپرت‌تر و پویاتر از قبل به نظر می‌رسد اما همچنان به‌راحتی به‌عنوان یک کپچر شناخته می‌شود.

معرفی رسمی نسل جدید رنو کپچر، چهرهٔ آشنا، تکنولوژی‌های جدید

فاصلهٔ محوری کپچر جدید 2 سانتیمتر بیشتر از قبل شده و طول آن نیز به میزان قابل‌توجه 11 سانتیمتر افزایش پیدا کرده است. زیر این کراس‌اوور فرانسوی بسته به تیپ‌ها، رینگ‌هایی تا 18 اینچی قرار می‌گیرد و چراغ‌های جلو و عقب آن‌هم از نوع تمام LED هستند. این ماشین در ابتدا با 11 رنگ مختلف بدنه، 4 رنگ سقف متفاوت و 3 پکیج سفارشی‌سازی به بازار عرضه می‌شود و درنتیجه 90 ترکیب رنگ گوناگون برای آن قابل انتخاب خواهد بود که به گفتهٔ رنو در این سگمنت منحصربه‌فرد است.

معرفی رسمی نسل جدید رنو کپچر، چهرهٔ آشنا، تکنولوژی‌های جدید

الهام گیری از کلیو در داخل کپچر نیز ادامه پیدا کرده است به‌گونه‌ای که در اینجا هم مثل کلیو یک صفحه‌نمایش عمودی بزرگ در میانهٔ داشبورد قرار گرفته و زیر آن دکمه‌هایی برای کنترل قسمت‌های مختلف خودرو تعبیه شده است؛ اما یکی از تفاوت‌های عمده با کلیو، وجود یک ویژگی خاص در کپچر بنام کنسول پرنده است. این ویژگی، فضایی خالی را در زیر قسمت لیور دنده فراهم کرده که خریداران می‌توانند سیستم شارژر القایی بی‌سیم را برای این فضا سفارش دهند. برای ارائهٔ سیستم اطلاعاتی-سرگرمی Easy Link در کپچر جدید دو صفحه‌نمایش در اندازه‌های 7 اینچی یا 9.3 اینچی قابل انتخاب است که هردو با کارپلی و اندروید اتو سازگاری دارند درحالی‌که نمایشگرهای TFT دیجیتالی 7 یا 10 اینچی هم برای صفحه آمپر قابل سفارش است.معرفی رسمی نسل جدید رنو کپچر، چهرهٔ آشنا، تکنولوژی‌های جدیدافزایش طول و فاصلهٔ محوری نسل جدید کپچر بر فضای داخلی آن اضافه کرده است به‌گونه‌ای که حالا فضای پای سرنشینان عقب 17 میلی‌متر بیشتر شده و ظرفیت صندوق بار خودرو نیز با 81 لیتر افزایش به 536 لیتر رسیده که به گفتهٔ رنو در این کلاس بهترین است. علاوه بر این، در کابین کراس‌اوور جدید رنو نیز مجموعاً 27 لیتر محفظه برای قرار دادن اشیاء تعبیه شده است. به‌عنوان‌مثال حالا امکان قرار دادن بطری‌های 1.5 لیتری در محفظهٔ روی درها وجود دارد.

معرفی رسمی نسل جدید رنو کپچر، چهرهٔ آشنا، تکنولوژی‌های جدید

رنو نسل جدید کپچر را در سه نسخهٔ بنزینی و دو نسخهٔ دیزلی به بازار عرضه می‌کند. موتور بنزینی پایه که TCe 100 نام دارد یک واحد 1 لیتری سه سیلندر توربو با 100 اسب بخار قدرت و 160 نیوتن متر گشتاور است درحالی‌که دومی با نام TCe 130 از نوع 1.3 لیتری چهار سیلندر توربو است که 130 اسب بخار قدرت و 240 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. موتور بنزینی سوم اما که TCe 155 نام دارد در اصل نسخهٔ قوی‌تری از همان موتور 1.3 لیتری است و 155 اسب بخار قدرت و 270 نیوتن متر گشتاور دارد.

معرفی رسمی نسل جدید رنو کپچر، چهرهٔ آشنا، تکنولوژی‌های جدید

مدل‌های دیزلی نیز dCi 95 و dCi115 نام دارند و هردو به یک پیشرانهٔ 1.5 لیتری توربودیزل مجهز هستند اما این موتور در مدل اول 95 اسب بخار قدرت و 240 نیوتن متر گشتاور و در دومی 115 اسب بخار قدرت و 260 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. انتقال نیرو در ضعیف‌ترین مدل‌های بنزینی و دیزلی کپچر صرفاً توسط یک گیربکس شش سرعتهٔ دستی صورت می‌گیرد اما برای مدل‌های Tce 130 و dCi 115 یک نمونهٔ هفت سرعتهٔ اتوماتیک دوکلاچه هم قابل سفارش خواهد بود. در همین حال، قوی‌ترین مدل بنزینی یعنی TCe 155 به‌صورت استاندارد به گیربکس دوکلاچه مجهز است. مثل نسل قبلی اما در نسل جدید کپچر هم خبری از سامانهٔ چهارچرخ محرک نخواهد بود و نیروی همهٔ موتورها فقط به چرخ‌های جلو منتقل می‌شود.

معرفی رسمی نسل جدید رنو کپچر، چهرهٔ آشنا، تکنولوژی‌های جدید

نسل جدید کپچر بعد از کلیو، دومین محصول رنو محسوب می‌شود که روی پلت‌فرم جدید CMF-B ساخته شده است. این پلت‌فرم جدید علاوه بر افزایش فضای داخلی خودرو، این امکان را به مهندسان رنو داده است که کپچر جدید را از ابتدا برای تجهیز به قوای محرکهٔ پلاگین‌هیبریدی طراحی کنند. درنتیجه حالا علاوه بر موتورهای بنزینی و دیزلی، از سال 2020 یک نسخهٔ پلاگین‌هیبریدی هم برای کپچر ارائه خواهد شد. این قوای محرکه که E-Tech نام دارد، اساساً همان نمونه‌ای است که در نسل جدید کلیو هم ارائه شده است. این سیستم ترکیبی از یک پیشرانهٔ بنزینی 1.6 لیتری به همراه دو موتور الکتریکی و یک پکیج باطری 9.8 کیلووات ساعتی است که امکان پیمودن 45 کیلومتر را به‌صورت تمام الکتریکی فراهم می‌کند.

معرفی رسمی نسل جدید رنو کپچر، چهرهٔ آشنا، تکنولوژی‌های جدیددر بخش تکنولوژی‌های ایمنی، برای نسل دوم کپچر طیف گسترده‌ای از سیستم‌ها به‌صورت استاندارد یا سفارشی در نظر گرفته شده که ازجملهٔ آن‌ها می‌توان به سیستم تشخیص ترافیک با هشدار سرعت، ترمز اضطراری فعال، کروز کنترل تطبیقی با محدودکنندهٔ سرعت، نوربالای خودکار، هشدار خروج از خط، دوربین دید 360 درجه و… اشاره کرد. نسل جدید کپچر به لطف حضور در سگمنتی بسیار محبوب و موقعیت آن به‌عنوان محصولی جهانی، یک مدل کلیدی در استراتژی برنامه‌ریزی آیندهٔ رنو محسوب می‌شود. البته این خودرو فعلاً به‌صورت آنلاین رونمایی شده و اولین نمایش عمومی آن در نمایشگاه فرانکفورت در ماه سپتامبر صورت خواهد گرفت.

منبع: پدال
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: