پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۱۰۷۹
۱۰ تير ۱۳۹۸ - ۱۵:۴۹
0
مدیرعامل بانک کشاورزی گفت: باتوجه روند فزآینده قیمت ها، اختیارات مدیریت ها را در پرداخت اعتبارات بخش کشاورزی افزایش دادیم.
پول‌نیوز - رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک کشاورزی  با تأکید بر ضرروت رفع موانع تولید بخش کشاورزی گفت: در اجرای شعار محوری رونق تولید، سقف اختیارات مدیریت های شعب این بانک در استان ها افزایش یافت.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، روح اله خدارحمی در نشست با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی میزان افزایش سقف اختیارات مدیریت ها را تا 40 درصد اعلام کرد و یاد آور شد: باتوجه روند فزآینده قیمت ها، اختیارات مدیریت ها را در پرداخت اعتبارات بخش کشاورزی افزایش دادیم.

افزایش سقف اختیارات مدیریت ها در پرداخت تسهیلات

مدیرعامل بانک کشاورزی در ارتباط با میزان اختیارات مدیریت ها در تصویب و پرداخت تسهیلات به طرح ها گفت: با هدف سرعت بخشیدن به اجرای طرح ها تعداد طرح هایی که به مرکز ارسال می شوند محدود است و در سایر طرح ها نیز سقف اختیارات افزایش یافته و محدودیتی نداریم.

خدارحمی گفت: در پرداخت تسهیلات موظفیم براساس نرخ مصوب شورای پول و اعتبار عمل کنیم اما با هدف حمایت از فعالان بخش کشاورزی، منابع داخلی را با منابع صندوق توسعه ملی تلفیق و نرخ تسهیلات مورد نیاز بخش را کاهش دادیم. مثلاً تسهیلات مکانیزاسیون با نرخ  15 درصد  و 3 درصد کمتر از نرخ مصوب به متقاضیان پرداخت می شود.

وی به طرح های اعتباری بانک کشاورزی برای بانوان اشاره کرد و گفت: اولین طرح های ویژه بانوان با طرح حضرت زینب  در این بانک و از محل منابع قرض الحسنه اجرایی شد اما در حال حاضر برای پرداخت تسهیلات قرض الحسنه براساس دستورالعمل و بخشنامه بانک مرکزی عمل می کنیم.

خدارحمی اجرای طرح های توسعه ای را از اولویت های پرداخت تسهیلات عنوان و خاطرنشان کرد: عمده اعتبارات صندوق را برای طرح های توسعه ایی از جمله گلخانه، پرورش ماهی در دریا و ... اختصاص می دهیم.

وی مجتمع تولید ماهیان خاویاری در شهرستان جویبار و  طرح 2 هزار تنی پرورش ماهی در خلیج فارس را که با اعتبارات بانک راه اندازی شده اند ، نمونه ای از این طرح ها معرفی کرد و جزو افتخارات کشور دانست.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: