پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۰۹۸۰
۰۹ تير ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴
0
هم اکنون با فرا رسیدن فصل تابستان همه ستاد های اجرایی خدمات سفر استان ها جلساتشان را گذاشته اند و تقسیم کاری که از قبل بوده، مجدد به آن ها ابلاغ شد.
پول‌نیوز - هم اکنون با فرا رسیدن فصل تابستان همه ستاد های اجرایی خدمات سفر استان ها جلساتشان را گذاشته اند و تقسیم کاری که از قبل بوده، مجدد به آن ها ابلاغ شد.

فریدون محمدی، دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر جزئیات طرح تابستانه را چنین تشریح کرد: طرح تابستانه ستاد هماهنگی خدمات سفر بر اساس روالی که این ستاد دارد، از ابتدای تیر ماه و با ابلاغ دستورالعمل طرح تابستانه به ستاد های اجرایی خدمات سفر استان های سراسر کشور آغاز شده است. در این دستورالعمل چارچوب اجرایی، سیاست ها، برنامه ها و تمام کارهایی که ستاد های هماهنگی خدمات سفر استان ها یعنی استانداری ها، ادارت کل استان های سراسر کشور و 22 دستگاه در سطح ملی باید برای خدمات سفر انجام بدهند، درج شده است.

وی افزود: طرح تابستانه ستاد هماهنگی خدمات سفر وظایفی را مشخص کرده، البته هر کدام از دستگاه های عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر خودشان وظایف، مأموریت ها و برنامه هایی دارند. مثلا مأموریت ذاتی راهداری رسیدگی به امور مربوط به راه هاست. ستاد هماهنگی خدمات سفر موظف است که این دستگاه ها را با یکدیگر هماهنگ کند تا خدمات و کارهایی که انجام می دهند، با یکدیگر هماهنگ و از موازی کاری پرهیز شود تا در نهایت خدمات بهتری را به شهروندان ارائه بدهند.

دبیر ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر کشور اظهار کرد: هم اکنون با فرا رسیدن فصل تابستان همه ستادهای اجرایی خدمات سفر استان ها جلساتشان را گذاشته اند و تقسیم کاری که از قبل بوده، مجدد به آن ها ابلاغ شد. سازمان ها و 22 عضو ستاد هماهنگی خدمات سفر در محور های مواصلاتی و جاده ها خدماتی که لازم است به مسافران تابستانی ارائه شود را از ابتدای تیرماه ارائه می دهند و از اقداماتی که انجام می دهند، گزارشی به ما خواهند داد. آمار مسافرانی هم که عازم استان های سراسر کشور شده اند، هر 15 یا 20 روز یک بار به دست ما می رسد.

محمدی در ادامه با بیان اینکه وضعیت سرویس های بهداشتی بین مسیرها همیشه یکی از مشکلات جاده های ما بوده، گفت: اقداماتی برای حل این مشکل انجام شده، اما این اقدامات با توجه به گستردگی حجم جاده های کشور و زیاد بودن مسافرت های داخلی کافی نیست و باید کار بیشتری انجام بشود. نکته این است که تعداد زیادی مجتمع خدمات بین راهی ایجاد شده و این مجتمع ها بهترین سرویس های بهداشتی را دارند. من به شهروندانی که در محورهای مواصلاتی کشور مسافرت می کنند توصیه می کنم، سعی کنند بیشتر از مجتمع های خدمات بین راهی که در طول اتوبان ها و جاده ها تابلوی مسیریاب دارند، استفاده کنند، زیرا این مجتمع ها مجوز دارند و زیر نظر سازمان های راهداری و گردشگری هستند.

وی تصریح کرد: براساس تحقیقات نیروی انتظامی و پلیس، بیش از 60 درصد تصادفات در 30 کیلومتری مقاصد اتفاق می افتد و من به همه توصیه می کنم که 50، 40 یا 30 کیلومتر مانده به مقصد حتما توقف و استراحتی کنند تا خستگیشان در برود. سپس به مسیر خود ادامه بدهند.

منبع: همگردی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پروازهای فرودگاه مهرآباد برقرار شد
پول نیوز - پروازهای فرودگاه مهرآباد تهران با فروکش کردن شدت بارش برف از دقایقی قبل و نیز پاکسازی باند این فرودگاه، از سر گرفته شد.