پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کدام کشور ها تا سال 2050 جزو بزرگ ترین اقتصاد های جهان خواهند بود؟
کد خبر: ۳۱۰۸۷۷
۰۷ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۰
0
اقتصاد چین پایه های اقتصاد آمریکا را تا 30 سال دیگر متزلزل خواهد کرد.
به گزارش  پول نیوز به نقل از پرایس واتر هاوس کوپرز؛ چین و هند تا اواسط قرن نوزدهم به دلیل جمعیت زیادشان جزو بزرگ‌ترین اقتصاد های جهان بودند. در آن زمان ، خروجی اقتصادی تنها تابعی از جمعیت بود اما با آغاز انقلاب صنعتی، بهره‌وری را به این معادله افزوده شد و ایالات‌متحده از ۱۹۰۰ به بزرگ‌ترین اقتصاد جهان تبدیل شد. نوآوری‌ در تولید، امور مالی و فن‌آوری به حفظ این وضعیت تا امروز کمک کرده اند. تا اوایل سال 2000، میزان بهره وری در ایالات متحده به بالاترین حد خود رسید و از دهه گذشته کاهش یافته است.

آینده ی اقتصاد جهانی در دستان کشور های در حال توسعه

در عین حال، جهانی شدن، انتقال فناوری را در سراسر جهان تسریع کرده است. این روند نشان می دهد که جمعیت، به جای نوآوری، بار دیگر تبدیل به یک عامل کلیدی رشد اقتصادی خواهد شد و بر این اساس چین و هند یک بار دیگر در سال های آینده بزرگترین اقتصادهای جهان خواهند شد. 

محققان معتقدند که اقتصاد ایالات متحده تا سال 2050 پس از هند و چین، به رتبه ی سومین اقتصاد جهان سقوط خواهد کرد رسید . و بسیاری از کشور های اروپایی از رتبه ی ده اقتصاد بزرگ دنیا سقوط خواهند کرد. این روند می تواند پیامدهای قابل توجهی برای سرمایه گذاران بین المللی داشته باشد.

10 اقتصاد برتر تا سال 2050
گزارش پرایس واتر هاوس کوپرز(PwC)، شرکت چندملیتی بریتانیایی؛ حاکی از آن است که بازارهای نوظهور تا سال 2050 بسیاری از ده اقتصاد جهان را با توجه به تولید ناخالص داخلی (GDP) و برابری قدرت خرید (PPP)، تشکیل می دهند. جدول زیر نشان دهنده ی پیش بینی های صندوق بین المللی پول (IMF) برای سال 2016 و PwC برای سال 2050 است.

آینده ی اقتصاد جهانی در دستان کشور های در حال توسعه

گزارش ( PwC ) همچنین به اقتصادهای در حال رشد بین سال‌های ۲۰۱۶ تا ۲۰۵۰ نگاه می‌کند که با تعریف امروزی شامل بازارهای مرزی می شود.

آینده ی اقتصاد جهانی در دستان کشور های در حال توسعه

به طور کلی، PwC معتقد است که اقتصاد جهانی تا سال 2042 دوبرابر خواهد شد و بین سال های 2016 تا 2050 به طور متوسط 2.6 درصد رشد خواهد کرد. این نرخ رشد به طور عمده توسط کشورهای در حال توسعه، از جمله برزیل، چین، هند، اندونزی، مکزیک، روسیه و ترکیه، که در مقایسه با نرخ متوسط 1.6 درصد کانادا، فرانسه، آلمان، ایتالیا، ژاپن، انگلستان و ایالات متحده، رشد بالایی دارند، خواهد بود.

پیامدها برای سرمایه گذاران

1. تغییرات ژئوپولیتیک
ایالات متحده در طول چندین سال نقش مهمی در اقتصاد جهانی ایفا کرده است، اما این پویایی ها با افزایش بازارهای نوظهور شروع به تغییر می کنند. به عنوان مثال، دلار آمریکا مدت ها است که مهم ترین ذخایر ارزی جهان است، اما یوان چینی در طول سال های آینده می تواند جای دلار را بگیرد. این امر می تواند تأثیر منفی بر ارزش گذاری دلار آمریکا در طول زمان داشته باشد و اقتصاد جهانی را بی ثبات سازد. 

چین، روسیه و بسیاری از بازارهای نوظهور دیگر نیز نقش مهمی در گفتگوهای جهانی ایفا کرده اند. این می تواند برای ایالات متحده و اروپا در سال های آتی چالش هایی خصوصاً در مورد مسائل تجاری یا درگیری های جهانی ایجاد کند. این پویایی ها می توانند ریسک فعلی بازار های جهانی را با افزایش خطرات ژئوپلیتیک افزایش دهند، زیرا مبارزات قدرت بین کشورها در طول زمان، تغییر می کند.

2. ته خط
ایالات متحده برای مدت زمان طولانی بزرگترین اقتصاد جهان است، اما این دینامیک به سرعت در حال تغییر است زیرا چین، هند و سایر بازارهای نوظهور به سرعت در حال رشد هستند. 

سرمایه گذاران باید از این تغییرات جهانی آگاه باشند و موقعیت خود را در اختیار آن ها قرار دهند تا از طریق افزایش تنوع بین المللی و از خطرات احتمالی ژئوپلیتیکی که ممکن است از این مبارزات بر علیه قدرت به وجود آید، جلوگیری کنند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: