May 2021 18 / سه‌شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: ۳۱۰۷۱
۲۷ آذر ۱۳۸۹ - ۰۸:۲۰
0
اطراف حرم شاهچراغ(ع) همه چيز مي‌بيني از قمه کشي، مواد فروشي، معتاد، سرنگ و گناهان ديگر جز دين،‌ همه اين‌ها در زير سايه يک امامزاده بلافصل اتفاق مي‌افتد، به خداي حسين(ع) قسم هر سخني که در اين استان دال بر تفرقه، من و تو، بگو و مگو و اتهام زني باشد همه اين‌ها در شرايط امروز از هر کسي و در هر موقعيتي، خيانت به آينده فارس است.
نماينده ولي فقيه در استان فارس و امام جمعه شيراز گفت: 13 خرداد 88 قطار شيراز اصفهان راه افتاد، علي رغم مسايلي که آن روز مي‌گفتند خودم احساس تکليف کردم و با اين قطار به اقليد رفتم، چرا هنوز اين قطار به سرانجام نرسيده است، مگر قطار شيراز-اصفهان آرزوي 70 ساله مردم فارس نيست؟

به گزارش ایسنا آيت‌الله اسدالله ايماني در خطبه‌هاي نماز جمعه اين هفته شيراز با بيان اينکه مجلس بايد تلاش کند تا روابط ديپلماتيک با کشور انگليس را به حداقل برساند، چون آزموده را آزمودن خطاست، افزود: کشور انگليس سابقه طولاني در استعمار دارد، چند بار کشور ايران را اشغال کرده است و از آن زماني که سفارتخانه آن در کشور ايران داير شده تفرقه، جنگ شيعه و سني، عرب و عجم، کرد و ترک و فارس در اين کشور راه افتاده است.

وي افزود: امروز هم سفير اين کشور در ايران از حقوق بشر دم مي‌زند غافل از اينکه جهان در چند روز گذشته شاهد سرکوب عظيم دانشجويان معترض در اين کشور بود و همه ديدند که پايبندي آنها به حقوق بشر چگونه است و امروز هم اين کشور با تمام وجود در کشور ما توطئه مي‌کند، جامعه را به هم مي‌ريزد و بلندگوي‌هاي آنها با سران فتنه در ارتباط هستند.

ايماني ادامه داد: با وجود اين شرايط چه انگيزه‌اي مي‌خواهيم که آنها را در کشور نگه داريم؟ اينها جز ضرر و زيان و جز نکبت و بدبختي براي کشور ما چيزي ندارند و اين کشور ورشکسته دنباله‌رو آمريکا هر روز در کشور ما يک حادثه ايجاد مي‌کند، مگر استاد دانشگاه را چه کسي ترور کرد؟ چه کسي حوادث روز تاسوعا در چابهار را رقم زد؟

نماينده ولي فقيه در فارس با بيان اينکه بايد روابط‌مان را بر اساس منافع‌مان تنظيم کنيم و ارتباط با کشورهاي زورگو و قلدر را به حداقل برسانيم، تصريح کرد: اکنون در حال رشد و بالندگي هستيم و استکبار نمي‌تواند اين رشد و پيشرفت را تحمل کند و آنها از از هر راهي آمدند تا ما را بشکنند نتوانستند و به همين دليل اين تلاش‌هاي مذبوحانه و اقدام‌هاي ددمنشانه را انجام مي‌دهند.

وي ادامه داد: در عاشوراي سال گذشته عده‌اي از مرتدان که از اسلام ارتداد فکري و ملي پيدا کرده بودند و عده‌اي از منافقان و جمعي از هواداران فتنه براندازي همراه با اراذل و اوباشي که هيچ پايه و مبنايي در زندگي ندارند، حرکتي را ساماندهي کرده و به دنبال آن به خيابان‌هاي مرکزي تهران آمدند. آنها از حضور مردم در مراسم عزاداري سوءاستفاده کردند و با هتک حرمت اباعبدالله الحسين(ع) و سنگ پراني به نماز جماعت ظهر عاشورا، تيراندازي لشکر عمر سعد را تداعي کردند.

وي افزود: مردم که از اين حادثه با خبر شدند عزاداري‌ها را نيمه کاره گذاشتند و در عرض چند دقيقه تمام گستاخان را سر جايشان نشاندند و اين حادثه در امتداد حوادث گذشته بود و هست چون در طول تاريخ با نام عبدالله بارها و بارها جنگ آغاز شده است؛ به طوريکه در دوران رضاخان هم عزاداري‌ها را تعطيل کردند و در دوران پس از پيروزي اسلام هم شاهد بوديم که به عزاداران در پاکستان و عراق حمله ور شدند و جمعي را به شهادت رساندند.

وي اضافه کرد: اين نشان دهنده آن است که ظرفيت حرکت امام حسين(ع) بسيار گسترده است و شيعه از برکت اين نام چه گام‌هاي بلندي برداشته است و بر مي‌دارد؛ لذا دشمنان دستپاچه و ناشيانه به ميدان مي‌آيند و مانند گذشتگان زشت سيرتشان، اهداف خود را دنبال کردند.

نماينده ولي فقيه در فارس بيان داشت: امسال هم در منطقه چابهار عزاداران امام حسين(ع) مرکب از برادران اهل سنت و شيعيان در آتش خشم و کينه استکبار جهاني سوختند و بيش از 30 نفر به شهادت رسيدند، آنها تلاش مي‌کنند بلکه بتوانند حرکت‌هاي عاشورايي مردم را خاموش کنند، در حالي که مردم همواره پاسخ کوبنده‌اي به آنها خواهند داد.

آيت‌الله ايماني در بخش ديگري از خطبه‏هاي نمازجمعه اين هفته شيراز از مسوولان خواست تا از ابراز اختلاف در مجامع عمومي پرهيز کنند و افزود: اين بگومگوهايي که گاهي اوقات در تريبون‌هاي عمومي انجام مي‌شود جايش در اين تريبون‌ها نيست، در تريبون‌ها بايد مصالح کلي نظام مطرح شود، اين بگومگوها بايد در مجامع خصوصي مطرح شود، در مجامع شخصي بايد با تفاهم و تعامل مسايل را حل و فصل کرد.

وي ادامه داد: هر کسي يک ايده و عقيده‌اي دارد و بنا نداريم که مسايل و مشکلات خود را با ديگران در بلندگوها اعلام کنيم زيرا دشمن خيال مي‌کند داخل مملکت چه خبراست؟ و انسجام و اتحادي که بين مردم و مسوولان وجود دارد را نمي‌تواند ببيند بلکه سخنان و کلماتي که در مجامع عمومي مطرح مي‌شود را مطرح و اعلام مي‌کند اينها با هم کنار نمي‌آيند.

وي افزود: بايد در سطح عمومي مسايل کلان، پيشرفت‌ها، عقب افتادگي‌ها و برخورد با دشمنان اصلي بيان شود و اين وظيفه همه مسوولان از بالا تا پايين است.

نماينده ولي فقيه در فارس و امام جمعه شيراز با انتقاد از پيشرفت پروژه‏هاي عمراني در استان گفت: کارهاي نشده و بر زمين مانده در فارس زياد است،‌ مسوولان بگومگوها را پايان دهند و به مشکلات مردم برسند، و بگويند در فارس چقدر کار زمين مانده باقي مانده است؟ زيرا اگر بخواهيم اينها را تمام کنيم ديگر وقت نداريم به بگو و مگو بپردازيم.

وي ادامه داد: 13 خرداد 88 قطار شيراز اصفهان راه افتاد، علي رغم مسايلي که آن روز مي‌گفتند خودم احساس تکليف کردم و با اين قطار به اقليد رفتم، چرا هنوز اين قطار به سرانجام نرسيده است، مگر قطار شيراز-اصفهان آرزوي 70 ساله مردم فارس نيست؟

امام جمعه شيراز افزود: مگر مردم شيراز چقدر بايد معطل بماند تا قطار شهري به سرانجام برسد در حالي که هر روز شاهديم که يک خيابان بسته مي‌شود و در جايي ديگر عمليات خاکبرداري انجام مي‌شود و همه اينها در حالي است استان فارس نقش اساسي در کشور دارد ولي چرا شيراز از طريق خطوط ريلي به بنادر مختلف راه ندارد؟ اين‌ها مسايل اصلي استان است مگر اين مسايل از زيرساخت‌ها محسوب نمي‌شود؟

وي با اشاره به اقدامات صورت گرفته در حرم مطهر حضرت معصومه (ص) قم، تصريح کرد: تاسوعا وعاشوراي امسال بعد از سا‌ل‌ها در قم بودم و ديدم که يک حرم اگر فعال شود چه ظرفيت بالاي در اداره امور معنوي مردم دارد و در حرم حضرت معصومه(س) همه جا در حال ساخت و ساز و توسعه هستند ولي دو سال است که در شيراز داد مي‌زنيم ولي هنوز يک آجر روي آجر گذاشته نشده است، چرا؟ چون بعضي از مسوولان انگيزه ندارند و دلشان نمي‌خواهد کار شود براي همه چيز اعتبار هست ولي موقعي که به شاهچراغ مي‌رسد اعتبار نيست.

نماينده ولي فقيه در استان فارس گفت: اطراف حرم شاهچراغ(ع) همه چيز مي‌بيني از قمه کشي، مواد فروشي، معتاد، سرنگ و گناهان ديگر جز دين،‌ همه اين‌ها در زير سايه يک امامزاده بلافصل اتفاق مي‌افتد، به خداي حسين(ع) قسم هر سخني که در اين استان دال بر تفرقه، من و تو، بگو و مگو و اتهام زني باشد همه اين‌ها در شرايط امروز از هر کسي و در هر موقعيتي، خيانت به آينده فارس است.

امام جمعه شيراز گفت:‌ مسوولان آمار 24 درصد بيکاري را اعلام کرده‌اند، ‌اين معنايش چيست؟ در حالي که مسوولان بايد بدانند دو، سه يا چهار سال عمر خدمت شماست بعد غصه مي‌خوريد چرا فرصت خدمت به مردم و رفع مشکلات آنها را از دست داديد و آنچه بايد بگويم بارها و بارها گفته‌ام و امروز هم به نام امام حسين(ع) اين مسايل را مطرح کردم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: