پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۳۱۰۴۸۷
۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۳
0
حسینی گفت: علیرغم آنکه وزارت راه و شهرسازی مسئولیت مستقیم در حوزه روستاها ندارد با این حال ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاها را تا پایان دولت دوازدهم به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تکلیف کرده ایم.
پول‌نیوز - معاون مسکن وزارت راه و شهرسازی رسیدن به هدف ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان عمر دولت دوازدهم، تکمیل مسکن مهر و رسیدگی به کمبود مسکن روستاها را مهمترین اولویت این وزارتخانه اعلام کرد.

مازیار حسینی صبح امروز در مراسم امضای تفاهم نامه ساخت ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در اراضی متعلق به نیروهای مسلح میان وزارت راه و شهرسازی و وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح اظهار داشت: سیاست اصلی دولت در دوره جدید مدیریت وزارت راه و شهرسازی، تولید مسکن است. دراین سیاست قرار است در اقصی نقاط کشور به خصوص مناطقی که در گذشته کم کاری‌هایی در زمینه تولید مسکن داشته ایم، تولید انبوه مسکن را در دستور کار قرار دهیم.

سه اولویت مهم وزارت راه و شهرسازی در حوزه مسکن

وی با اشاره به طرح ملی اقدام برای تولید و عرضه مسکن افزود: آنچه مدنظر وزارت راه و شهرسازی است، رسیدن به هدف ساخت ۴۰۰ هزار واحد مسکونی تا پایان عمر دولت دوازدهم، تکمیل مسکن مهر و در مرحله سوم رسیدگی به کمبود مسکن روستاهاست.

حسینی اظهار داشت: علیرغم آنکه وزارت راه و شهرسازی مسئولیت مستقیم در حوزه روستاها ندارد با این حال ساخت ۲۰۰ هزار واحد مسکونی در روستاها را تا پایان دولت دوازدهم به بنیاد مسکن انقلاب اسلامی تکلیف کرده ایم.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی درباره تفاهم نامه این وزارتخانه با وزارت دفاع نیز یادآور شد: با تغییر مأموریت و کاربری اراضی نیروهای مسلح، قرار شد با همکاری وزارت دفاع و استفاده از ظرفیت همه نیروهای مسلح اعم از سپاه، ناجا و ارتش از جمله امکانات عمرانی، ساخت و ساز ۱۰۰ هزار واحد مسکونی در این اراضی انجام شود.

وی با بیان اینکه عملیات ساخت این واحدها قرار است بلافاصله آغاز شود، خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه تأکید رئیس جمهور و دولت بر این است که هم برای نیروهای مسلح و هم سایر کارکنان دولت سرپناه تأمین شود و از سوی دیگر به دنبال ترکیب جمعیتی هستیم، نه تفکیک آنها. لذا سرریز واحدهای مسکونی ساخته شده در اختیار سایر اقشار قرار می‌گیرد تا ترکیب جمعیتی مناسبی ایجاد کرده و ثبات و امنیت در جامعه را در پی داشته باشد.
برچسب ها: مسکن ، وزارت راه
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: